bilginx
bilginx (üye)
Kocaeli / Meraklı

Slr Like Özellikleri

Slm arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım, herkese sevgiler, saygılar.
Bayadan beri Slr Like diye tabir edilen makineleri inceliyorum sitedeki yazılar olsun diğer sitelerdeki yazıların çok büyük faydası oldu. Makinalarda aradığım zellikler zoom, image stabilization, HD fotoğraf ve video çekim yapması 700-800 ytl yi geçmemesi idi model olarak aşağıdaki modelleri seçtim fakat tam belirgin olmayan ve kafa karıştıran özellikeri var merak ettiğim kullanan arkadaşlar varsa yarımcı olurlarsa sevinirim. Mesela...

Kodak Easyshare Z1012 IS - yükksek çözünürlükte HD foto ve vide çekiyor ama özellikler listesinde 640x 480 VGA sesli video diyor 16:9 HD formatta sesli vide çekmiyormu. video çekimi sırasında zoom yapıla biliyormu

Panasonic Lumix DMC FZ18 - Bildiğim kadarıyla video çekimi sırasında zoom yapamıyor. HErkes noise konusunda şikayetçi

Sony CyberShot H50 - Şimdilik tercihim bundan yana LCD ekranı haraketli ve büyük Video çekimi sırasında zoom yapabiliyor. Tam emin değilim fakat HD video çekmesede HD fotoğraf çekiyor. Sanırım birde kızıl ötesi gece çekim özelliği var.

En önemlisi bir meraklı fotoğraçı için noise nekadar önemlidir. Manzara ve Gece fotoğrafları çekmeyi düşünüyorum.

Tarih: 10 Haziran 2008, 18:21 - İp: 78.***.**4.144
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

gece fotograf çekerken tripod kullanmıycaksanız yüksek iso kullanmak zorundasınız perde hızını yükseltebilmek için.ne kadar yüksek iso o kadar fazla noise iso'yu düşük tutarsanızda pozlama süresi uzayacaktır (5-6 belki 15 saniye) buda elde çekimi imkansız hale getiricektir.yani tripod kullanırım diyosanız isoyu minimum değerde tutup noise derdinden kurtulabilirsiniz

Tarih: 10 Haziran 2008, 18:39 - İp: 85.***.**4.167
bilginx
bilginx (üye)
Kocaeli / Meraklı

İlginiz için teşekkür derim. Aklım fz 18 de ama sanırım video çekimi sırasında zoom yapabilmeleri nedeni ile Sony H50 veya Koda Z1012 IS 'i düşünüyorum. Kodak ın fotoğraf kalitesini bilmiyorum pil problemide var şarjlı pil ve şarj çihazını ayrı almanız gerekiyor. Sony de ise mor saçaklanmalar var incelediğim videolarda gördüm. şu anda ikisinin arasında kaldım.

Tarih: 16 Haziran 2008, 14:35 - İp: 78.***.**9.208
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

bu makineyi bu linkden incele ve al derim sonradan saç baş yolmazsın .http://www.letsgodigital.org/tr/18371/fujifilm-finepix-f100fd/

Tarih: 16 Haziran 2008, 20:36 - İp: 85.***.**5.245
cedric55
cedric55 (üye)
Samsun / Amatör

merhaba.canon s5 is de düşünebilirsiniz.stereo ses kaydına sahip ve kamera kaydında zoom yapabiliyo.sanırım h 50 15x,ama s5 12x zooma sahip.bence zoom özelliğine fazla takılmayın.12x e çıktığınız zaman makinayı hareket ettirmeden elde tripodsuz çekim yapmak neredeyse imkansız.ben de s5 var ve tavsiye ederim sizede...

Tarih: 16 Haziran 2008, 21:11 - İp: 88.***.**8.202
cedric55
cedric55 (üye)
Samsun / Amatör

son olarak bence şarjlı pil olayını dert etmeyin.ilk başta bende pek hoş karşılamamıştım bunu ama sonradan iyi ki şarjlı pil dedim.bataryalı bi cihazınız olsa,yine yedek pil almak durumundasınız.şayet piliniz biterse ve yedek bataryanız yoksa çekiminiz yarıda kalmak durumundadır.ama makinanız pilliyse ve piliniz bittiyse hemen gidip köşedeki bakkaldan 4 adet AA pil alarak çekime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz .tabii ki bu benim fikrim.katılmayabilirsiniz.saygı duyarım.

Tarih: 16 Haziran 2008, 21:15 - İp: 88.***.**8.202
bilginx
bilginx (üye)
Kocaeli / Meraklı

Benim pil sorunu dediğim. kodak makinanın yanında şarj edilemeyen Li pil veriyor. Şarjlı pil ve şarj cihazı vermiyor. Diğer makinalarda böle bişey yok pil ve şarj cihazını makineyle beraber veriyor. Bi ürün için dez avantaj

Tarih: 17 Haziran 2008, 10:24 - İp: 78.***.**9.208
kadirgiray
kadirgiray (üye)
İstanbul / Meraklı

kodak pil konusunda çok bonkör, yarım dolu alkalin pil'in makinayı çalıştırmadığına şahidim. hd video olayında da kalma bence, sonuçta yüksek çözünürlük yüksek kalite anlamına gelmiyor her zaman.
söylediğin makinalardan fz18 ve cedric'in bahsettiği s5 oldukça başarılı iki model.
benim tavsiyem bu bölümü komple incelemen, bir çok makina hakkında detaylı olarak yorumlar yapıldı (fz18, h50, s5, p80 vs) yardımcı olacaktır.
kolay gelsin.

Tarih: 17 Haziran 2008, 10:35 - İp: 78.***.**6.75
bilginx
bilginx (üye)
Kocaeli / Meraklı

Aslında kodak tan vaz geçtim FZ 18 ice ısınmıştım ama video çekerken zoom yapmıyormuş olacak bişeymi. Şimdi P80 inceliyorum S5 de olabilir. H50 öner kimsede yok piyasada. Bu iş hakketen çok zormuş ya 1 ay olacak nerdeyse makina alamadım

Tarih: 17 Haziran 2008, 11:01 - İp: 78.***.**9.208
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Haziran 2008, 11:12 - İp: 78.***.**3.23
bilginx
bilginx (üye)
Kocaeli / Meraklı

Teşekkürler... Ben model uçak hobisi ile ilgileniyorum. amacım modelimi uçarken çekmek, bunun içinde video zoom a ihityacım var aslında engüzeli video kamera almak ama ikisine ayrı ayrı para vermek istemiorum.

Tarih: 17 Haziran 2008, 12:18 - İp: 78.***.**9.208