cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Slr-like Dsc-r1 Vs S9500

Arkadaşlar,
Öncelikle merhabalar siteye ve bu topluluğa yeni katıldım. Gördüğüm kadarıyla oldukça yoğun bir şekilde tartışılan slr-like konusunda benim de bir sorum olacak..
2004 başından beri Canon A80 kullanıyordum, açıkçası kompakt bir kamera olsa da, manual ayarları bulunması ile acemilik dönemimi geçirmemi hiç yılmadan sağladı :D

Artık teknik olarak daha iyi bir makinaya geçme vakti geldi..

Aklımda hep Canon 350D vardı, son günlerde 400D de çıkmış.. Sonra Sony çıkıp tüm piyasayı alt üst etti.. Neyse, açıkçası lenslere extradan ayırabilecek bütçem yok.. Onun için slr yerine slr-like makinalara yönelmeye karar verdim. Okuduğum incelemelere göre DSC-R1 SLR performansına çok yakın olup lens olarak da oldukça iyi özellikte. Tam bunu almaya karar vermişken bir de Fujifilm S9500 dikkatimi çekti. Kağıt üzerinde DSC-R1'den pek de farklı görünmüyor (görüntü algılayıcısının DSC-R1'deki gibi büyük olmadığını biliyorum). Peki aralarında pratikte önemli olduğunu düşündüğünüz farklar var mı? Zoom olarak fuji'nin daha iyi olduğunu görüyorum (image stabilisation olmasa da).

Sizce hangisini almalı? ve daha da önemlisi, neden?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Tarih: 13 Ekim 2006, 16:05 - İp: 85.***.**8.224
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba.

bende belli bir suredir makine alma aşamasındayım, henüz alamadım ..en son geçen hafta r1 karar veridim ve indim sirkeciye, 1250 e r1 buldum bir dükkanda ..tabi faturasız..ancak makineyi elime alınca affalladım açıkçası,
çünkü makine çok büyük, hatta çok çok büyük, benim ellerimde biraz küçük olduğundan ..saçma bir durum oluştu, bu sony r1 dslr makinalardan bile büyükmüş,, hadi büyüklüğü bişi değil ben severim diye yalaşmaya çalıştım olmadı, çok kaba geldi bana ...350d onun yanında küçücük ...ve böylece bir r1 alma maceram sonuçsuz kaldı

Tarih: 18 Ekim 2006, 10:54 - İp: 88.***.**6.225