barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

Slr-like Ama Fz50mi S9600mü

DSLR bana fazla. Kesinlikle SLR-like benim için biçilmiş kaftan. R1 güzel hoş ama bulması artık imkansız.

EEE geriye nemi kaldı? Galiba sanırsam FZ50 ve S9600. Herlerini alacak halefleri yokmu tabiki varama onları beklemek onlardan sonrakileride bekletir adama. Alıp kurtulmak en güzeli.

Dandik bir minoltam vardı 3mp bozuldu gitti. 2X zoomu vardı sanırım. Hey gidi günler hey. Bir keresinde gün batımını çekmek için güneş gözlüğümün camını flitre gibi bile kullanmıştım. ArGe mühendisiyiz ya

slr-like alayım kurtulayım diyorum. Hiç olmadı bir iki converter da alırım wideangel ve makro için oh ne güzel. Ama FZ50 mi S9600 mü? ISO diyorsunuz iyi hoş ama 9600'ün 800 iso'da cekil örnek resimleri nette var. Gözlerim noise göremedi cokta fazala. Ama FZ50'de bu isolarda resim göremedim. Aynı kareleri 200 / 100 iso ile cektiğim zaman ne olur? yada noise filtre taksak alete olmaz mı?

Hadi ustalarım şu cahil boş beynimi dolduracak bilgiler parmaklarınızda aksın buraya. Işığım olun

Tarih: 27 Nisan 2007, 13:32 - İp: 212.***.**8.3
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

s9600 bana göre daha başarılı nede olsa yeni aksan.

yakınlaştırma olarak 2-3x az olsada sensor'den kazanır.

Tarih: 27 Nisan 2007, 13:44 - İp: 193.***.**5.42
barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

IS özelliği sadece yüksek zoom'lardamı kulanışlı oluyor.

9600'ün selefi olan FujiFilm FinePix IS-1 çıkacakmış ama ne zaman kim bilir?
Birde diyorumki haftaya macaristandayım. Gitmişken kendime bir R1 bulursam alayım mı?

Tarih: 27 Nisan 2007, 13:59 - İp: 212.***.**8.3
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Barist,

www.hepsiburada.com sitesinin fiyatlari, diger siteler veya dukkanlar da asagi yukari benzer fiyatlar vereceklerdir:

FUJIFILM FINEPIX S9600 9.0MP DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ+FUJIFILM 2GB XD CARD+ÇANTA HEDİYELİ !!!
1200 YTL

PANASONIC DMC-FZ50 10.1MP DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ
1300 YTL

PENTAX K-100D BODY+18-55 LENS KİT 6.31MP SLR DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ
1250 YTL

Allahaskina neyini dusunuyorsun, ona buna soruyorsunki, yok yuksek ISOymus yok ISli Fuji'nin cikisini beklemekmis.

Hem kim soktu kafana sana DSLRin fazla oldugunu.

Illa video cekeceksen piyasada 300YTL'ye video kameralar var, en dandigi en baba kompaktan daha iyi video ceker.

Cekerken LCD'den gormenin onemli mi oldugunu dusunuyorsun, o zaman birgun dene bakalim LCD veya EVF'den bakarken objektifin onunde elini sallamayi. Dahasi vizorden etrafa bakarken harcadigin enerjiye piller dayanmaz, en fazla 1.5 saatte havlu atarsin.

ISO performansini konusmuyorum bile. Hem bahsini ettigin makinalar oyle pek kompakt da degil cebe falan sigmaz, pratikte DSLRlardan farklari yok yaninda tasimak acisindan.

Gercekten kafa karisikligi zor sey kim karistirdi senin aklini boyle, yoksa Pazarbey mi ? O'nun kendisine faydasi yokki sana verdigi akildan hayir gelsin, O'nun aklina uyarsan emekli ikramiyene bile 10 sene dokunamaz, bu ise bir kurus yatiramazsin.

Sana DSLR fazlaysa, o zaman cebine sigmayan butun makinalar fazla.

#antika' tarafından 27.04.2007 14:28:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Nisan 2007, 14:23 - İp: 81.***.**5.159
barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

ben aldım gazi helal sana antika.

gidip bir tane K10D alıyorum.

işin şakası bir yana. Piyasada okadar cok secenek var ve yorumların büyük bir kısmıda okadar boşki kafa karışıyor.
İster istemez düşünüyor insan neden srl-like'lar var diye.

dslr almasına aldık diyelim. Aynı lenste hem geniş açı hem normal hem makro verecek mi? yada sürekli yanımızda 2-3 tane daha şarjür misali lens mi taşıyacağız? Bunların yanıtını bilmeyince slr-like güzel çözüm gibi geliyor. Al kurtul çözümü yani.

Tarih: 27 Nisan 2007, 14:30 - İp: 212.***.**8.3
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

dslr ler cok para diye var olan bir sınıg olsa gerek ama artık dslr ler cok para olmakdan cıkıyor.yani çok para olanıda var az para olanıda
ama antikanın verdigi fiyatlardaki k100d cok güzel bir secenek gibi.bir süre sonrada tele alırsın gider.acelesi yok.
ohh miss gibi,tabi ugrasacaksan,o bahsettigin makinlerde cok ugras istiyor.birde sana sunu söleyim elektronik vizor normal vizor kullandıkdan sonra cok kötü geliyor,arada o kadar fark var ki.bence k100d destini bir oku.

Tarih: 27 Nisan 2007, 14:44 - İp: 81.***.**1.62
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Antıka antıka sözlerine dikkat et. Avukatlarım seninle ilgilenecektir.
Barist hakikatende k100d alsana. Mükemmel bir makina. Iso konusunda belkide en başarılı makinalardan biri.Aynı şekilde ıs da var makinada.Kalem pille çalışıyor. Fiyat zaten süper. Fotoğraf kaletesinde kendisinden beklenenen çok üstünde.Ancak canonlar onun kadar iyi fotolar çekebilir.
Ama genede olmazsa sen ıs 1 i bekle.

Tarih: 27 Nisan 2007, 14:53 - İp: 88.***.**2.36
barist
barist (üye)
İzmir / Amatör

iyi diyorsunuz da ben cok uğraş verebileceğimi sanmıyorum. Normal kompaklarda cok daha kısıtlı oldukları için yetmiyor bana. Yine güneş gözlüğümden filtre yapmak istemiyorum. bu nedenle slr-lik düşündüm yanlışmı ettim bilmiyorum. Japon turist modunda ama biraz daha nitelikli birseyler çekmek için.

DSLR'de bu esnekligi katacaksa bana neden olmasın alırım. Sonucta bu iş için 1500ytl gözden cıkarmış durumdayım

Tarih: 27 Nisan 2007, 14:54 - İp: 212.***.**8.3
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar K100D 18-55 kit aydınlar fotoda
12 x 100 YTL = 1200 YTL
6 X 190 YTL = 1140 YTL
peşin = 1080 YTL

hafta basında gezme fırsatım olmustu. aydınlar fotodan brosür aldım. brosüründe bu fiyat gecerli. 549 € + KDV olarak.
sitesine baktım fiyatlar farklı. bilginiz olsun. peşin 1.080 YTL .....

Tarih: 27 Nisan 2007, 18:45 - İp: 85.***.**8.183
  • 1