dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

Slr Almak Yada Almamak...

700 dolarım var ve amerikadan gelicek makine ne önerirsiniz? sanırım nikon d70 olucak ama uzman görüsü almak istedim.
sizde olsa siz ne alırdınız?

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:15 - İp: 88.***.**5.13
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

antika objektifleri buyulten is/vr degil diyafram acıklıgı..

Ben aslinda objektifin fiziksel boyutlarindan bahsetmiyordum. Fiyat etiketinin boyutlarini tasvir etmeye calismistim, "mecaz" yani senin anlayacagin.

Dikkatini cekerim, bu forumu acan kisi 700 USD butcesi oldugunu soylemis en bastan.

#antika' tarafından 27.02.2007 21:55:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2007, 21:24 - İp: 88.***.**7.75
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

dogrudur 700 dolar
bole takıb edıom sızı dısardan.
a100k body alıp bıde 214 doalra sıgma 28 105 f 2.8 4 lens alsam nası olr
her amaca hızmet eden bı alet olsun dıye ugrasıom
550 dolar govde 210 dolar lens 750 fln oluo 50 60 dolar oynatarak limiti bunu alsam ne dersınız eseklık etmıs olurmuyum?

Tarih: 27 Şubat 2007, 21:31 - İp: 88.***.**6.93
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

farkındayım butcenin, benim cavebım mimarcayaydı..

Tarih: 27 Şubat 2007, 21:41 - İp: 88.***.**8.170
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Anladigim kadariyla Sigma 28-105, Minolta camiasinda pek tutlmayan bir lens. Hem ayriza genis acisi yetersiz.

Ben olsam tercihllerimi soyle yapardim, zira A100;un duble kitinde verilen tele gayet basarili:

1. A100 + kit 18-70 + 75-300

2. A100 + sigma 17-70

3. A100 + kit 18-70

Tarih: 27 Şubat 2007, 21:50 - İp: 88.***.**7.75
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yalnız bu ve buna benzer forumlarda hep Canon ve Nikon kötüleniyor,bu markaları profesyonellerin dışında almak hata olarak gösteriliyor.
Stabilizasyon mutlaka faydalı ama herşey demek değil.
700 doları olan arkadaşa A100-K100D önermeniz makul,ama bir 350D yada D70s'i kesinlikle alma gibi bir durum da çıkıyor söyleminizden.

D70s eski teknoloji deniyor ama üzerindeki 18-70mm ile bir çok D70s kullanıcısını izliyorum ve ortaya harika işler çıkartıyorlar.

Ben 1.5 yıldır forumların altını üstüne getirdim.Kesin söyleyeceğim tek şey,hiçbir zaman kesin konuşmak doğru değildir.
Ben hala bu 2 ismi geçen büyük markanın sempatizyanıyım ve bugün param olsa K10D'yi düşünebileceğim gibi bir D70s de düşünebilirim.
Ve ben 1 ayöncesine kadar K10D tek geçeceğim makina derdim.Hala dahab beğeniyorum ama bazen de aklım başka markalara kayıyor.

İnsan hayatında her an farklı lezzetler arayabilir.
Ve unutmayın,eğer DSLR alacak kişi şu an bir makina alıp,yanına da birkaç normal lens alıp işi bitirecek ise sizin dediklerinizde doğru olabilir.
Fakat kişi eğer 20 yıl sonra hala bu işi severek ve daha da ilerilere götürerek yapma taraftarıysa,Canon ve Nikon'un burada avantajlı olduğunu söyleyebilirim.

Bunu 10 kişiden 9'u inkar etmez.Lens-bedy işi bitiren unusrlar.

Bakınız Mark 3'e.Pentax ve Sony'nin pro gövde üretip üretmeyeceği belli değil.Şu an 700 dolara makina almak isteyene şu an vereceği para bakımından bakıyoruz ama ne malum 10 sene sonra 7000 dolara gövde satın almak istemeyeceği.

Misal olarak söyledim bunu,
fiyat/performans olarak pentax ve Sony'nin makinaları,Canon ve Nikon'un biraz ilerisinde ama bu yüzden 2. plana atılacak ürünler değil bu markaların gövdeleri.

Tarih: 27 Şubat 2007, 22:15 - İp: 85.***.**9.58
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

osmanlı nikon ve canon a kimse kötü demedi ki burada

sadece 700 doların varsa ve sadece bu kadar harcayacaksan d70 yerine a100 al dendi.
bunun nesi yanlış?

yani 20 sene sonrayı planlayıp gidip taptaze a100 yerine 3 sene öncesinin d70 ini mi alsın?

hilkat garibesi bir marka da değil tavsiye edilen, sony.

bu gün yeni dslr-like makinelerinin duyurusunu yaptılar, google de arattım, 130.000 sonuca ulaştı. cybershoot serisi 10 yaşını kutluyor. zeiss o kadar objektifi a100 gibi giriş düzeyi bir makine için çıkarmadı.

tabi şu da var; burada sony al diyenler aslında bir yandan da minoltayı öneriyorlar. yani sony antipatik geliyor pek çoklarına ama minolta+sony.....de mi antipatik geliyor?

eğer öyleyse ne desek boş tabii.

Tarih: 27 Şubat 2007, 22:33 - İp: 88.***.**9.119
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar,
SONY girdiği hiçbir sektörde başarısız olmadı. Firma son yıllarda televizyon yatırımlarını kısarak cep telefonu, notebook, fotoğraf makinesi, mp3 player gibi pahada ağır yükde hafif cihazlara yöneldi. Ben şahsen her girdiği sektörde kafaya oynayan sony nin 2-3 yıl içinde canon ve nikonla eşdeğer olacağını hatta nikonu geçeceğini düşünüyorum.(teknoloji olarak)
Ben de SONY gibi pekçok sektörde faaliyet gösteren firmalara karşıyım. Ama ortada bir gerçek var. Sony sadece marka satmıyor. Pekçok sektörde faaliyet gösterip hepsindede kaliteli cihazlar üretmek de kolay değil. Bende A100 aldım, ileride pek çok lens çıkarda sıkıntı çekmem diye almadım. O kadar ihtiyacım olurmu bilmiyorum.
Ama bir elektronik eşya fanatiği olarak söyleyebilirimki, SONY altından kalkamayacağı işe girmez

Tarih: 27 Şubat 2007, 22:53 - İp: 85.***.**1.110
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEnde tercihimi sony den yana kullandım.Yaşasın sony, kahrolsun diğerleri.

Tarih: 27 Şubat 2007, 23:10 - İp: 85.***.**6.203
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Kivanc,

Canon ve Nikon guzide markalar ama hersey onlar degil.

Koca hayatini hic Canon ve Nikon kullanmadan, sadece Minolta kullanarak geciren profesyonel fotografcilar var :

tiklayiniz: http://www.friedmanarchives.com

Yani kisacasi buyumek icin illa Canon veya Nikon'a yatirim yapmak zorunda degilsin.

Ama hayatin daha zor olur, cunku pek az kimsenin bu isin boyle de olabilecegine kafasi basiyor, tedarikte zorlanabilirsin. Fotograf malzemeleri satan bir dukkana gittiginde saticilar oylesine sartlanmislarki Canonsuz Nikonsuz yasanmayacagina, once 2 saat derdini anlatman gerekiyor.

Uzun vadede isi buyutmek, yeni lense objektif vs......
Bosversene bunlari, A100'e verecegin o para ile 2-3 sene tepe tepe resim cekiyorsan, zaten paranin hakkini vermistir. 3 sene sonra hangi markanin hangi modeli uygunsa, onu alirsin, o zamana kim ole kim kala, hayat senin sandigin kadar uzun degil.

Tarih: 27 Şubat 2007, 23:17 - İp: 88.***.**7.75
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

cok tesekkurler

Tarih: 28 Şubat 2007, 14:54 - İp: 88.***.**8.109