dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

Slr Almak Yada Almamak...

700 dolarım var ve amerikadan gelicek makine ne önerirsiniz? sanırım nikon d70 olucak ama uzman görüsü almak istedim.
sizde olsa siz ne alırdınız?

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:15 - İp: 88.***.**5.13
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sony Alpha

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:16 - İp: 81.***.**0.179
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

sen sony kullanıyosun sanırım...
neden sony öneriyosun?
neden sony almalıyım sence?

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:19 - İp: 88.***.**5.13
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

boşver arkadaşım, hiç sorma, ne gelirse bahtına kabul et. Buraya bir dalarsan bir daha çıkamnazsın.

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:21 - İp: 88.***.**4.217
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

oyle demeyin ama ilk slrem olacak ne gelirse bahtıma olmasın
seciyim elimde bu sans var

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:23 - İp: 88.***.**5.13
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

nikondan şaşma derim..

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:27 - İp: 88.***.**5.157
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Bu bütceye (700$) en iyi kit lensi, en iyi body kalitesini, en iyi fotoğraf kalitesini, en yüksek megapixeli, en fazla özelliği sunan makine tartışmasız Sony Alphadır.

sarsıntı önleme + wireless flash kullanabilme + Dynamic range optimizasyonu + lo80-iso200 seviyeleri + en yüksek yazma okuma hızı + eye start AF yani gözün baktığı yere focuslama + D200 de kullanılan sensörün aynısını kullanıyor + toz koruma sistemine sahip + raw ve jpeg aynı anda çekebilirsin ve bunu çok hızlı yaparsın. çok yüksek pil ömrü (ben aynı günün içinde bitirmeyi asla başaramadım)

Nikon D70S iyi makinedir ama o artık bir Dinazor... Sony sana gerçekten işine yarayacak bir dolu özelliği (en önemlisi gövdeden sarsıntı önleme) neredeyse bedavaya sunuyor... İster al ister alma, cep senin cebin...

ama bil ki bu firmaların hiçbiri Babanın oğlu değil o sebeple en fazlası, en aza kimde varsa onu seç.

Tarih: 24 Şubat 2007, 22:59 - İp: 81.***.**0.179
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Nikondan sasma,ozellikle yillarca kullanmak istiyorsan.

D70 de Nikonun yaptigi en iyi makinalardan bir tanesidir.

Fotografcilikta makinalari dinozor olarak gormek fotografla ilgilenen degil,elektronik meraklisi insanlarin lafidir buna sakin aldanma.

Basarilar

Tarih: 25 Şubat 2007, 03:32 - İp: 195.***.**2.7
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Yeni bi makine al bence güncel olsun...titreşim önleyici olması işine yarar kötü olmaz...Sonuç olarak alpha diyenlere katılıyorum..nikondan şaşma diyenleri dikkate alcaksan d70 yerine d40 almalısın...d40 mı a100 mü dersen a100 daha üstün...Fiyat performans önemli senin için son sonuç : a100 olsun... Haa bide fiyat performans ve kit lens şov canavarı k100d var..(Bence a100mü k100d mi diye düşün ikiside güncel ve yeni makineler)

Tarih: 25 Şubat 2007, 03:40 - İp: 88.***.**9.17
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Neden D70 değil dersek en başta ISS yani sarsıntı önleme sistemi olmayısı. Nikondan şaşma diyenler dünya kadar para verip ISS'li lens mi kullanıyolar acaba. Şu anda Giriş seviyesi Dslr sektöründe Sony ve Pentax kendi üzeirnde ISS ile bir adım öndeler kimsenin bunun tersini idda edebileceğini sanmıyorum.tabiki karar sana kalmış.

Tarih: 25 Şubat 2007, 03:53 - İp: 88.***.**8.70
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

5-6 yıllık evrime sahip DSLR piyasasında 3 yıl öncesinin modeli elbette dinazordur. imkanları ve fotoğrafcıya sunduğu esneklikler Alpha ile kıyaslanamaz! yukarıda saydığım Alpha özelliklerinin hangisi D70'de var? fotoğraf kalitesi derseniz, Sony zaten açık ara daha iyi

Nikondan şaşma diyen arkadaşlara katılıyorum

Şaşma ki, Nikon ; "ne üretsek satılıyo...adımız var ne de olsa.... boşverin yeni kullanışlı özellikler eklemeyi, hatta AF motorunu bile çıkarın! ne gerek var yawwwww!" deyip makine yapsın size

Giriş seviyesinde Sony , Pentax dururken gidip markaya para vermeyin... markayla fotoğrafcı olacağınızı düşünüyorsanız o başka... Belki Nikon kullanıyorum diye kendinize olan güveniniz artar ve elleriniz fotoğraf çekerken daha az titrer! biz buna "Placebo sarsıntı önleyici" diyoruz. Sadece Nikon ve Canon'da var.

#muratsen' tarafından 25.02.2007 07:43:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Şubat 2007, 07:34 - İp: 81.***.**0.179