darkamas
darkamas (üye)
İzmir / Amatör

Sizce Doğru Mu ?

Merhaba

Daha önce Sony R1 ve Nikon D70s'i karşılaştırdığımızda hangisini tercih edeceğinizi sormuştum. Dışarıdan bazı profesyonel fotoğrafçılardan aldığım yorumlara göre eğer hızlı fotoğraf çekeceksen D70s al çünkü R1 ile ardarda 3 karende fazla çekemezsin diye bir yorum aldım. Basın fotoğrafçısı olmak ya da hızlı bir makineye sahip olmak gibi bir derdim yok. Fakat ne kadar kaliteli objektif alırsan al R1'in çektiği kalitede fotoğraf çekmen için ancak Nikon D2X gibi bir gövdeye ihtiyacın olacaktır dendi. Birkaç profesyonel fotoğrafçı bu yorumlarda bulundu. Sizce de gerçekten R1'in tek dezavantajı SLR like olması mı? Diğer tüm yönleri D70'e ağır basıyorsa sadece DSLR diye onu seçmek ne kadar mantıklı olur? Yorumlarınızı bekliyorum. 1.5 yıldır makine almak için para biriktiriyorum. Yorumlarınız benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 8 Mayıs 2006, 14:26 - İp: 88.***.**7.149
jeantigana
jeantigana (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

d 70 s ile sony r1 nasıl bir kıyaslamaya tabi tuyosunuz anlamıyorum 70s takarsın 24 x 85 f/2.8 lens görürsün neticeyi r1 hangisi birinde sonsuz bir lens seçeneği birinde sabit bir seçenek ancak convertör yardımıyla birlens takabilirsiniz aradki kıyaslamayı anlamak imkansız her makinenin ayrı bir özelliği ve güzelliği vardır bu bütçe meselesi ne kadar çok para o kadar iyi makine olay

Tarih: 10 Mayıs 2006, 14:04 - İp: 85.***.**0.169
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kısmen haklısın jean...
Bu konu hakkında aylardır yazmaktan sıkıldık hepimiz ancak R1 ile çekilen fot.kalitesi fiyatını çok üstündedir ve giriş seviyesi DSLR makinalar ile kıyaslanmayacak kadar iyidir.Bunu R1 fanatikliği olarak algılamayın.Sezar'ın hakkı sezar'a...
Ancak bu makinayı orta sınıf bir DSLR ile yada giriş seviyesi bir DSLR+Pahalı bir lens ile kıyaslamanız gerekir ki fiyat 2500 ytl nin üzerine çıkar.Yoksa 1500-2000 ytl ile R1 rekabeti söz konusu olamaz.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 14:09 - İp: 88.***.**3.22