hii_axi_sheyy
hii_axi_sheyy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Siz Olsanız Hangisini Seçerdiniz?

arkadaslar biliyorum bu konu hakkında onlarca yazılar yazdınız ve eminimki
size sorulan bu tür konuların sonu gelmeyecek....
sizde taktir edersinizki insanlar bu iş için buyuk sayılabilecek paralar
döküyorlar ve bilgisiz olduklarından (benim gibi) bir bilene danışmak ve rahatlamak istiyorlar.
gelelim konuya ben yıllardır fotograf çekme hasretiyle yanıp tutuşan ve hanuz kendine ait bir
makinası olmayan biriyim; bu benim ilk makinam olacak ve çok ince eleyip sık dokumak istiyorum.
ve ilk makinamın bir slr-like makina olmasını istiyorum;
hem video çekebilme hemde yeni objektiflere para veremeyecek olmam açısından.
ve birçok yazınızı okudum bu yazıdan anladıgım kadarıyla FZ-28 birkaç adım önde ama birkaç yerdende
araştırdıgım kadarıyla bir liste yaptım bu listeyi bir irdelerseniz çok mutlu olurum
şimdiden teşekkür ederim.

Panasonic Lumix DMC FZ50
FujiFilm FinePix S9600
FujiFilm FinePix S100fs
Canon PowerShot SX10 IS

buda ihityacınız olursa diye karşılaştırma sonuçları;
http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/compare/1349-1800-1307-1972.html

Tarih: 11 Kasım 2008, 18:03 - İp: 92.***.**3.23
emrebey
emrebey (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar ben yaklasik 2 yıl dmc fz 50 kullandım oldukca memnun etti acıkcası her anlamda fujı 9600 ve canon sx10 dan daha iyi oldugunu dusunuyorum fz 50 nın fakat fujı s100 yeni teknolojı yeni urun artıları epeyce var fz50 ile s100 arasında dusun derim hangısını alırsan al memnun kalacagın kesin s100 cıkana kadar dmc fz50 bir numara idi slr lıke sınıfında simdi ne olur tam bilemiyorum vıdeo için fz50 daha iyi yuksek kalitede video cekiyor diğerlerine gore ve uzerindeki lens yine diğerlerinden ustun dunyaca unlu lecia lens var aldiği puan dsa yıne daha yuksek son karar senin hayırlı olsun simdiden alacagın makına

Tarih: 12 Kasım 2008, 00:35 - İp: 85.***.**1.22
hii_axi_sheyy
hii_axi_sheyy (üye)
Yurtdışı / Amatör

ilginiz için çok teşekkür ederim emre bey...
işin açığı beni en çok zorlayan bu iki makinaydı zaten 1-2 yerde fz50 nin hemn fz nin diger serilerinden hemde s9600den iyi oldugu söylenmişti...
bakalım 1-2 yorum daha olsa iyi olacaktı ama zaten içimden geçen 2 makinaya dikkat çekmişsiniz buda sanrım doğru yolda oldugumu gösteriyor...

Tarih: 12 Kasım 2008, 12:51 - İp: 92.***.**3.23
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende FZ50 diyorum

Tarih: 13 Kasım 2008, 09:08 - İp: 78.***.**6.243
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Verdiğiniz para mühim değilse ben de S100fs yi önereceğim size.Fz50 beğenilen bir slr-like olmasına rağmen zamanla biraz eskidi denebilir.Alınacaksa bile sıfır ve oldukça ucuza alınlaı bence.

Bence pişman olmazsınız,bir de size tavsiyem ikinci ellerinin bu makinaların ne kadar ettiğini öğrenin bu şimdi düşünüyorum da bence önemli bir kritermiş...

Tarih: 13 Kasım 2008, 10:14 - İp: 78.***.**0.102
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bence de buradaki en iyi seçim S100fs. Ve sırf en genişi 35mm olduğu için, burada tavsiye etmeyeceğim tek makina FZ50 olur, çünkü diğerlerinin en genişi 28mm ve bence fotoğraf makinasında hem manzara hem de topluluk fotoğraflarında bu geniş açı çok işe yarar.

Tarih: 14 Kasım 2008, 09:14 - İp: 78.***.**5.148
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

fz50 nin geniş açı ve eski olması gibi eksilerinin dışında diğerlerinden tamamen üstün olduğunu söyleye bilirim.s100fs ye gelince açıkcası beklentilerin hayli altında kalan bi makine olarak tarihe geçti.uygun fiyata bulursan fz50 derim.olmazsa diğerleride kötü makine sayılmazlar.

Tarih: 14 Kasım 2008, 10:45 - İp: 78.***.**3.158
  • 1