bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

Sirkeci Esnafı

ARKADAŞLAR MERHABA,

Öncelikle hepinize keyifli günler diliyorum...Işığınız bol olsun...

XXX Adlı forumda SİRKECİ ESNAFI hakkında menfii yorumları okudum...

Bunun üzüntüsü içerisindeyken bu forumu açmayı düşündüm !

Sirkeci Esnafı dediğimiz;

aralarında Fotoğrafçılığı iyi bilenlerin,Işık ve Ekipmanlarının duayenlerinin bulunduğu ve tüm ekipman & aksesuarların ince dataylarına kadar hassasiyetle müşterilerine anlatan kitleden oluşmaktadır...

Müşteri portföyleri arasında Profesyonel Fotoğrafçılar,Basın & Medya,Yeni Başlayan, Öğrenciler,Sınırlı bütçesi olanlar,Sanatçılar ve Elit Tabaka'dan oluşanlardır...

Fotoğrafçılığı bilen & bilmeyen herkesin uğrak yeridir Sirkeci Esnafı...

Piyasa fiyatları altında satış yaparlar...

Üründe herhangibir memnuniyetsizlik durumunda Müşterisini üzmeden değişim yaparlar...

Herşey para değildir Sirkeci Esnafı için...

Beğenmediğiniz Esnaf aralarında ekonomik durumu çok iyi olan Şirketlerde vardır...Bunlar asla STOKLARINA göre satış yapmazlar...

Fotoğrafçılığı Türkiyeye ilk taşıyanlardır Sirkeci Esnafı...

1970 lerde Sn.Süleyman YAZGAN , fotoğraf makineleri ithalatı yaparken TEKNOSA & MEDİAMARKT & VATAN & YALÇINLAR & SATURN vb marketler belkide kurulmamış şirketlerdi !!!

O günlerden beri sürüklenen, küçücük dükkanlarda film & karanlık oda malzemeleri kokan güleryüzlü ekmek peşinde olan insanları YARGILARKEN LÜTFEN DAHA DUYARLI olalım...

Tabiiki aralarında işi bilmeyen ve tamamen ticari menfaatlerine göre hareket edenleri yokmu ? Olacaktır elbette

Ancak bu genel olarak Sirkeci Esnafını temsil etmemeli...

Günümüzde çoğu marketlere tedarikçilik yapanlardır Sirkeci
Esnafı...Peki ya market satıcıları ? market politikası ?

Lütfen birileri çıksın ve sattığı ürünün megapixel değerini bile bilmeyen satıcıları yargılasın...

Fabrikadan adetli alıp IS & VR olmayan kıt'leri uygun fiyata sattığını düşünenleri yargılasın...

Satış sonrası destek vermeyen ve müşterisini kaale almayan marketleri yargılasın...

Broşürlere 10 adet fiyat için süper fiyat verip ürü stoklarımızda kalmamıştır diyen marketleri yargılasın...

FOTOĞRAFÇILIĞI BİLMEDEN TAMAMEN PARASIYLA SİRKECİDEKİ KÜÇÜK ESNAFLARI EZMEYE ÇALIŞAN MARKETLER ZİNCİRLERİNİ YARGILAYIN...

Lütfen !!!

----------------------------------------------------------

Yıllarını fotoğraf makinesi tamiriyle geçirmiş kalbinde stend takılı TAMİRCİ KEMAL BABA 'ya haksızlık etmeyin...

Kimsenin onarımını beceremediği tüm Canon ürünlerini el emeğiyle yapan ATA USTA'nın hakkını yemeyin...

Türkiye'de Canon'u Canon yapan MUSTAFA ÇANKAYA ve EKİBİ'nin hakkını yemeyin...

Ülkemizde Nıkon yokken mal varlığını ipotek ettirerek bizlere NIKON getiren KUDRET KARACASULU'nun hakkını yemeyin...

ENDER FOTO, ZOOM İTHALAT, CEVİZLİ TİCARET, FOTO SEÇKİN, FOTO HALİS, KOÇ TİCARET, ARAS FOTO, HASERŞEKER, DENİZ FOTOĞRAFÇILIK vb. gibi Sirkeci Esnafları belkide bizler dünyada yokken bu işi yapıyorları...Bu Esnafların hakkını yemeyin...

4-5 tane çapulcu yüzünden tüm SİRKECİ ESNAFINI kötülemeyin...

lütfen...

SAYGILARIMLA

Tarih: 29 Kasım 2011, 10:32 - İp: 88.***.**8.176
dogafoto_doga
dogafoto_doga (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

bize samimi insanlar lazım,para 2. planda olmalı öncelikle,işi biraz anlatmalı bizlere,para kazanma amaçlı yaklaşıyor çoğu esnaf sirkecide(hayyamda),hangi üründen daha fazla kazanıyorsa kötü bile olsa onu öne sürüyor,ben bizzat kendim yaşadım,he belki girdiğim yer sonradan esnaf olmadır,babadan kalma devam ediyordur orasını bilemem,ama fotoğrafçılığın kalesi,malzemenin doğum yeri bir nebze hayyam;sirkeci.;pek güven vermiyorlar ama genede malzeme alıyorum yapıcak pek bir şey yok şimdilik,ama günün birinde olur mutlakabiraz serzenişli bir yazı oldu böyle ama olsun bakalım

Tarih: 7 Ağustos 2012, 13:59 - İp: 94.***.**2.92
m.mahal
m.mahal (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar merhaba foruma bugün katıldım. nikon d3100 18-55 vr kit alıcam sirkeci de yuvam bayisine sordun 1400 tl gibi bir rakam çektiler resmi garantili dedi adam bayisi olduğu için. sonra farklı bir dükkana girdim bir çok marka satan bir yer oda aynı makine için 1200 tl fiyat verdi oda resmi garantili dedi.. bu durumda benim kafa allak bullak oldu ne yapsam kararsızım yardımlarınızı bekliyorum spot malda almak istemiyorum.. makineyi nasıl ayırt ederim spottan? spot makineyi orjinal kutu içine koyup bana .... yapma şansı nedir?

Tarih: 7 Ağustos 2012, 15:11 - İp: 81.***.**6.87
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Eline sağlık erhan abi bilgiler için.İnsanlar bilmeden yargılıyo yorum yapı işte.Sirkeci esnafını çok bilmem ama bi alışveriş yaptım (3500-4000 tl civarında)gayet memnunum.Her esnaf bir değil aynı 5 parmağın 5 ininde bir olmadığı gibi.

Tarih: 7 Ağustos 2012, 15:52 - İp: 78.***.**3.220