azerg82
azerg82 (üye)
İstanbul / Meraklı

Singapur Ucuz Mu?

Arkadaşlar Bir arkadaşım iş ziyareti dolayısıyla singapura gidecek artık bıktım bnde bi makina alayım diyorum fakat orası bu konularda ucuz mudur? bir bilgisi olan var mı? ne alacaksın diye soracak olursanız inanın daha karar veremedim noise sorunu yaşanmayan optik zoom u kuvvetli olan ve video çekebilen bişey olursa iyi olur tabi...

Tarih: 8 Nisan 2006, 16:03 - İp: yok
ozgurburak
ozgurburak (üye)
İstanbul / Amatör

Makine konusundaki tavsiyeleri forumdaki daha tecrubeli arkadaslara birakarak Singapur hakkinda kisa bir yorum yapayim.

Kesinlikle ucuz degil. Yaygin inanisin aksine, Hong Kong Singapur vb. uzakdogu ulkeleri (Japonya'yi bilmiyorum) elektronik alis verisi icin ne guvenli, ne de ucuzlar.. Degmez oralardan tasindigina..

Saygılar,

Tarih: 8 Nisan 2006, 21:32 - İp: 81.***.**7.162
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Güvenli olmadığına katılıyorum ancak bir tanıdığım geçen ay oradan hem fotoğraf makinası hem de video kamera aldı.Fiyatının buraya göre çok uygun olduğunu söyledi.Am tekrar ediyorum,güvenilir değildir.Bozulursa singapur'a gönderemezsiniz aleti.

Tarih: 8 Nisan 2006, 21:54 - İp: 81.***.**4.223
azerg82
azerg82 (üye)
İstanbul / Meraklı

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim oraya giden arkadaş belirli yerlerinin olduğunu söyledi yani burdaki doğubank gibi oralarda ucuz olduğunu. tabi bozulma olayı düşündürücü mevzu. internette bi site buldum ebay dan alışverıs yapmanın guvenılırlıgınden bahsediyodu olmadı oyle bıseyı degerlendırırız.

Tarih: 8 Nisan 2006, 23:06 - İp: 85.***.**9.255
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Madem ucuaz almak istiyorsun git doğubank dan al almak istediğini.Hiç olmazsa adamla yüz yüze konuşur,pazarlığını yaparsın.

Tarih: 9 Nisan 2006, 13:26 - İp: 85.***.**6.198
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

doğu bankın kötü yanı taksitli alışverişin olmaması. ha 1000 lirayı peşin vermişsin, ha 1500 lirayı 12 taksit yapmışsın.... garantili alıp 12 taksitle almak garantisiz

Tarih: 9 Nisan 2006, 13:33 - İp: 85.***.**7.25
eskici
eskici (üye)
İzmir / Amatör

Singapur'a gidip gelen ve de alışveriş yapmış birisi olarak söylemek gerekirse, özellikle compact makine ve camera konusunda, ülkemize göre %30-40 gibi daha ucuz olduğunu söyleyebilirim...oralardan alışveriş güvenlimidir diye soracak olursan evet Singapur son derece güvenli bir ülkedir, hiç bir şey burada anlatıldığı gibi değildir...garanti konusuna gelince, Amerika nasılsa Singapur ve diğer asya ülkeleride aynı...yani Türkiye'de geçerli değil...

Tarih: 9 Nisan 2006, 20:48 - İp: 85.***.**1.186
azerg82
azerg82 (üye)
İstanbul / Meraklı

eskici peki singapurun istanbuldaki doğubank gibi bi yeri var mı arkadaşa öyle bir tavsiyede bulunayım...

Tarih: 10 Nisan 2006, 21:04 - İp: 85.***.**8.252
eskici
eskici (üye)
İzmir / Amatör

seyahatte olmam sebebi ile geç cevap verdiğim için kusura bakma...evet Singapur'da doğubank gibi bir çok yer var...illa şuradan alabilirsiniz diyemem fakat ben en son gittiğimde ''funan IT mall'' isimli bir çarşıdaki ''song brothers'' isimli dükkandan alışveriş yapmıştım...dediğim gibi buna benzer bir çok yer var...Singapur topu topu İzmir kadar bir ülke olduğu için, çok rahat bulabilir....
saygılarımla..

Tarih: 21 Nisan 2006, 23:55 - İp: 85.***.**4.122
azerg82
azerg82 (üye)
İstanbul / Meraklı

eskici ilgin alakan için çok teşekkür ederim arkadaş ın ziyareti mayıs ortasına kalmış. ben onu bilgilendireceğim bulsun artık orda o yerleri. Bende önce ben bi izmire gidip orayı inceliyim :=)))

Tarih: 22 Nisan 2006, 13:59 - İp: 85.***.**9.171
  • 1