ozankalender
ozankalender (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Sigma Sd14 Ne Kadar Eder

Merhaba arkadaslar

Yakin zamanda sigma sd14 model urunu aldim. Sormak icin biraz gec kaldim haklisiniz. Hatami yaptim bilmiyorum ama sunu belirttim cok professional bi kullanici degilim hobimi gelistirmek icin aldim. 18 50 lens 2 pil 2gb hafiza karti ve cantasi ile 800 liraya aldim makina sorunsuz temiz anladigim kadariyla tamirde gormemis. 14 mp kameraya sahip slr makina iyimi yaptim yoksa makina dahami ucuzdur normalde ? Bide shutter sayisi 9bin denildi ama nasil bakabilirim shutter sayisina bu shutterin ne gibi onemi var ne kadar gider miladi dolunca ne kadar masraf acar.
Son olarak zum lensi almak istiyorum 70 300 lens nasildir. Veya daha farkli bisi onerebilirmisiniz.
Simdiden yardimci olan tum arkadaslara tesekkur ederim.

Tarih: 10 Kasım 2012, 03:15 - İp: 212.***.**7.240
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

bu makinenin piyasası yoktur.alan yok-satan 1-2 kişi , ne fiyat denilebilinir ki...koskoca sahibinden.com sitesinde toplam 2 tane satılık var, ortalıkta olmayan bir malın fiyatı da olmaz.makine kötü değil ama .......mesela şu ilan ilgi çekici

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sigma-sd14-plus-18-200mm-plus-28-105mm-plus-ef-500-flas-plus-ekstralar-103488834/detay

dh sitesinde de 650 tl ye (daha pazarlığı var) bir ilan da mevcut

http://forum.donanimhaber.com/m_67406965/mpage_1/f_/key_sigma+sd14//tm.htm#67406965

Tarih: 10 Kasım 2012, 11:13 - İp: 78.***.**4.11
ozankalender
ozankalender (üye)

Haklisiniz biraz acemiligime geldi sanirim peki bu makinanin shutter sayisini nasil gorebilirim biliyormusunuz

Tarih: 10 Kasım 2012, 18:03 - İp: 176.***.**1.73
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

ekipmanlarını çok zor bulursun. Ama kötü bir makine değil. İso performansı iyi diye duymuştum. Eldekiyle yetinmeye bakmak lazım..

Tarih: 10 Kasım 2012, 19:15 - İp: 78.***.**1.113
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

yurtdışından m42 adaptör getirmiştim, eski m42 lensler de kullanılabiliniyor..

Tarih: 10 Kasım 2012, 19:51 - İp: 78.***.**0.86
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

sigmanın güzel tarafı da kendi makinasına ürettiği lensleri diğer markalara ürettiklerinden anlamlı şekilde ucuza satıyor, listeye bakmanızı tavsiye ederim

http://fotograf-kamera.gittigidiyor.com/lens-objektif-filtre/dijital-makine-lensi?l=sigma&md=diger&s-l=sigma

Tarih: 10 Kasım 2012, 19:57 - İp: 78.***.**0.86
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

türkiye de az bulunur piyasası yoktur fakat hiç kimse bu makinaya kötü diyemez önemli olanda budur. foveon sensörü vardır farlı bir sensör yapısı olduğu için çok temiz net ve guzel renkler çıkarır... pek çok meşhur markadan çok daha iyi fotograf çeker isim zikretmeyim.. istedikten sonra parçada lenste rahatlıkla bulunur.. Kesinlikle iyi bir slr dir... o paraya değer temizse...

Tarih: 11 Kasım 2012, 01:29 - İp: 78.***.**7.136
ozankalender
ozankalender (üye)

Verilen cvplar icin gercekten cok tesekkur ederim. Pro makina cok kullanmayi bilmesemde gercekten iso ayarlari yapili oldugu surece mukemmel resim cekiyor bence 850 tlye rahatlikla degicek bi makina nikon 3100lere falan baktim kucuck alet yani bu makina farkli bisi. Lensleri ve yan urunleride daha uygun dediginiz gibi istediginiz surece parcasini rahatlikla bulabiliyorsunuz. Cekilen resimlerdnmi anlasiliyor bilmiyorum ama shutter resme verdigi sayiya gore 6binlerde tertemiz tamir gormemis bi cihaz bence bu fiyata alinabilcek en iyi urun. 850 tlye daha iyisini alabilirmiydim bilmiyorum 14 mp tam prof makina sonucta

Tarih: 12 Kasım 2012, 03:05 - İp: 176.***.**7.198
ilyaswolf
ilyaswolf (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bir dönem önce sd14 kulllandım. Parasızlığım yüzünden satmak zorunda kaldım. Makinemi istanbuldan sütüdyo çekimi yapacak bi arkadaş gelip aldı ki iki yıl önce 870TL ye almıştı benden. Sonuçta bu işin piri sayılan bir kişi bu makineye bu parayı verdi. Şimdi tekrardan DSLRye döndüm. Şimdiki makinem sony a290, bu makinede güzel fakat sigmanın yanında buna makine demem. Sigmanın renk tonlarından eser yok sonyde.
Bana göre 800tl fazla bir para değil. ha ben sd14 değilde sd15 almanın peşindeyim şimdi. bu kalite piyasasızlıktan bu kadar ucuz yani. o yüzden siz birinin öbürünün lafına takılmayın. millet canon yada nikon kullandığı için diğerlerini kötü görüyor. lens seçimi ise fazla olmuyor insanda, her ay bir lens almıyorsun sonuçta, toplamda en çok alacağın 3-5 lens olur. onuda rahatlıkla bulursun. belki canon nikon gibi hemen o gün bulamazsın ama hiç bulamazda değilsin. kararın güzel makinene devam etmeni tavsiye ediyorum makineyi kullanmış biri olurak.

Tarih: 15 Kasım 2012, 14:53 - İp: 85.***.**4.171
sargon07
sargon07 (üye)
Bursa / Amatör

Kardeş aynı makine bende de var. Alalı 3.5 yıl oldu ama pek kullanma şansım olmadı. 200 kadar resim çektim hepsinde de mükemmel sonuçlar elde ettim. Bu tür makineler üstün özelliklerinden dolayı fotoğraf ustalarının tercih ettiği bir makinedir. Ne yazık ki Türkiye de bu makineyi kullananlar çok az olduğu için pek tanınmamaktadır. Çok profesyonel bir makine olduğu için amatör ve yarı profesyonel fotoğrafçılar bu makineyi kullanmaya zorlanırlar. Tıp ki benim gibi. Bu profesyonel makineyi kullanmayı başaramadığımdan dolayı satmayı düşünüyorum. En çok 400 kare resim çekilmiştir ve çok temizdir. yanında 24-70 ve 70-300 cm'lik 2 adet orijinal lensi var. Parasoley, UV ve Polarize filtreleri var. 2 adet batarya ve parasoley mevcuttur. Türkçe menülü Nikon veya Canon MAKİNE İLE TAKAS olabir. e-mail: [email protected]

Tarih: 16 Kasım 2012, 21:40 - İp: 78.***.**4.138
  • 1