genar
genar (üye)
İzmir / Amatör

Sigma Sd14

arkadaslar inetrnette sigma lenslere bakarken sigma türkiye temsilcisinin sitesini buldum ve sigmanın yeni bir dslr makinesinin olduğunu gördüm
bu makine arastırdığım kadarıyla henüz çıkmamış yada ben bulamadım.bu makine hakkındaki yorumlarınızı ve ne tür bir dslr olduğunu yani başlama için uygun mu yada daha ileri seviye fotoculuk için mi olduğunu yazabilirmisiniz?

Tarih: 28 Mart 2007, 03:14 - İp: 88.***.**1.44
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

lens sikintisi derken hocam nikon makinen olsa nikkor,sigma,tamron gibi lensleri kullanacakken sigma makine aldinmi sadece sigma lensleri kullanmaktan bahsedilmis herhalde

Tarih: 29 Mart 2007, 18:04 - İp: 88.***.**8.146
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Turkiye'de Sigma'nin Sigma icin lenslerini bulmak bile derttir herhalde. Stabilizasyonlusu falan hak getire.

Ben hep Minolta kullandim, hic Sigma kullanmadim. Ne kadar Minoltaci (simdi artik Sony oldu) insan biliyorsam hepsi Sigma caminin camurlu kahverengisinden dem vuruyor. Bunca insan hep ayni yorumu yapiyorsa vardir birsey. ( ornek :www.dyxum.com )

Bilmiyorum, Canon Nikon ve Pentax sahiplerinin yorumu nedir?

Tarih: 29 Mart 2007, 18:24 - İp: 81.***.**5.159
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

valla sigmanın istedigi kadar lensi olabilir ama diger slr sistemleri ile kıyaslayınca hepsinden geride kalacagı kesin..

bence bu makineyi alacak arkadasların iyice dusunmesi lazım, sanırım alacagım son marka olurdu dslr de.. iyi lensleri var o baska konu..

Tarih: 29 Mart 2007, 23:01 - İp: 88.***.**5.211
alperenspor
alperenspor (Objektif)
İstanbul / Amatör

makinanın ele oturması ve renkleri yansıtması mükemmel, almak için yeterli değil, tabiki.

Tarih: 9 Aralık 2008, 23:40 - İp: 78.***.**3.45