factorutvl
factorutvl (üye)
Kocaeli / Meraklı

Sigma Sd 14 Mü? Pentax K10d Mi?

Merhaba bu aralar kendime bir digital SLR makina almayı düşünüyorum ben aslında bu Pentax K10d olur diye tahmin ediyordum ama sigmanın yeni çıkardığı SD14'ün reklamlarını görünce işler değişti sonra fiyatını araştırınca iki katı kadar bir fiyata sahip olduğunu öğrenince biraz soğudum ama o 14 megapixel Foveon X3® Görüntü Kaydedici olayı beni çok etkiledi çok kararsız kaldım çünkü insan hayatında kaç kere slr alır ki(2-3 kere) lütfen bana yardım edin teşekkürler..!

Tarih: 21 Mayıs 2007, 12:01 - İp: 85.***.**4.143
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Hüseyin o makinaları bilmeyen karşılaştırır.Bilenler gülüp geçer.Üzerinde durmamak lazım.Ha mark II nin bir özelliği semi-pro sınıfında bir makinada ilk defa kullanılıyorsa ve buda yazıldı ise bunu karşılaştırma olarak algılamamak gerekir.
Fufulide 5D nin içine boş ,Zenith K10D den iyi demişti.Millet te gülüp geçti.Her yazılanı her söyleneni ciddiye almamak lazım.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 22:32 - İp: 88.***.**8.44
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Cidden geçenlerde birisi mark II ile karşılaştırmıştı Amma gülmüştüm...

Tarih: 22 Mayıs 2007, 22:42 - İp: 88.***.**7.64
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

yani işte. abartmamak lazım. FOrumun önünü tıkamamak lazım. İyi yada kötü herkes herkese makina tavsiye ediyor. Ama işte mekanizma saglıklı ilerlemiyor su anda. Sebebide bu polemiklerdir. Tavsiyede bulunanların duygusal davranmasıdır.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 22:47 - İp: 88.***.**2.97
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Hakan bunlar kasıtlıda yapılıyor olabilir.
Masela dünyanın tek pro makinası diye d200 ilan edilip hassel i sollar deniyorsa biriside çıkıp k10d markII den iyidir der gayet normal.

#as' tarafından 22.05.2007 23:21:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 22:47 - İp: 88.***.**8.44
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

arkadaşlar yazılanları keyifle okuyorum..
adnan bey ben şahsen bu güne kadar marka fanatikliğini yapmadığım için rahat yazabiliyorum..iki makinem var ve her iki makinamda sony marka. her önüme gelene sony al deme hakkı bulamıyorum kendimde..bir sony kullanıcısı olarak bana özelden çok mesaj gelmesine rağmen..geçenlerde stüdyocu bir arkadaşım benden stüdyo ortamı için kaliteli işlere imza atabileceği bir makina ve lensler istedi.bende kendisine direk canon eos 5d serisi makina önerdim..yanınada bazı arkadaşların fikirlerinide alarak 24/70mm ve 85mm canon lenslerini önerdim.(bunun parası ile birçok stüdyocu komple işyeri kurabiliyor)bu gün yarın bu siparişleri verecek..
benim değinmek istediğim konu şu:herşeyin bir kalitesi,fiyatı ve kullanım amacı vardır.insanlar bu ihtiyaçlarını buna göre belirler..
sitemizde ne yazıkki bazı arkadaşlarımız o kadar marka fanatikliği yapıyorki,sanki firmanın ortaklarıymış izlenimi bırakıyorlar..
pentax hakındaki yorumlarda bazı arkadaşlar markll ile karşılaştırıyor .bazı arkadaşlarımızda pentax k100d yi kendisinden oldukça kaliteli makinalar ile karşılaştırıyor..ki pentx k10d piyasa çıkmadan önce bu makinadan bahseden yoktu..
benim şahsi fikrimentax k10d nin renkleri beni daha tatmin etmedi..
hepinize tşk.ederim..

#merhaz' tarafından 22.05.2007 23:36:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:29 - İp: 81.***.**6.8
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:44 - İp: 85.***.**2.213
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

sevgili fufuli...
çuvaldızı kendimize iğneyi ise arkadaşımıza batırma gibi bir yaklaşımda bulunmamız gerekiyor
sitedeki ilk yorumlarında nikondan başka marka önermez ve nikon dışındaki hiçbir markayı makina olarak görmezdin..halen nikon d200 ün canon 5d den daha iyi olduğunu iddia eden birisi olarak bu söylediklerin diğer arkadaşlarada çelişkili gelecektir..
saygılar süheyl

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:12 - İp: 85.***.**7.243
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

sd14 u birhayli abarttınız.. huseyin burkayı dinleyeceksiniz dedin ama burkay bey acıkcası hala beni tatmin edici bir acıklama yapmadı makine hakkında.. ben bu makinenin ne d200 den nede k10D den iyi oldugunu dusunmuyorum acıkcası.. yok bana illaki studyo makinesi lazım derseniz bile 200-300 usd daha verip fuji s5 alınır, hic degilse lens sıkıntısı olmaz.. kaldı ki studyo sartlarında bile sd14un k10D den iyi olup olmadıgı bilinmiyor.. zaten 5D yi hic hesaba katmayalım, daha once dedigim gibi sd14 fiyatına spot 5D alınıyor..

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:38 - İp: 88.***.**3.104
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Geldi içi boş 5D sahibi

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:40 - İp: 88.***.**3.222
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:46 - İp: 88.***.**3.104