lamour_aigle
lamour_aigle (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Sigma ??

Amatör olarak bakıyorum olaya fakat ilerleme kaydetmek istiyorum tekrar makine değiştimek istemiyorum bi defa almak istiyorum.
Sigma sd9 - samsung gx10 - pentax k200d - olympus epl2 - dynax 7D - Fujifilm hs20 - canon 450D
Burda yazılı makineler hakkında bakındım ve seçim yapamadım yardımlarınızı istiyorum benim konumumda birisi için en ideal makine bunların içinden hangisi olur?

Tarih: 16 Aralık 2011, 10:56 - İp: 95.***.**7.181
adem1124
adem1124 (üye)
İstanbul / Amatör

meraba. amatör biri olarak bilgi vermek istedim. yanlışım varsa düzeltilsin lütfen.sigma sd9 fotoğraf çekimi açısından güzel bir makina şu anki makinalardan bazılarından bile güzel resim çeker. canlı önizleme yok,video çekimi yok. kullandığı değişik kalem piller çabuk tükeniyor (kalem pillerin kalını ve voltajı yüksek olanlar.adı aklıma gelmedi şimdi.123 a diye başlıyor bi modelinin adı.)bu piller de pahalı ve baş edemezsiniz. dijital ekran için ayrı pil, makina için ayrı pil takıyorsun.büyük ve hassas makina. elinden düşürürsen kırılabilecek yerleri olabilir. ben düşürdüm ve pil yuvası ile lensi kırılmıştı.
fuji hs20 nin video çekimlerini incelemiştim zevk vermez,netlik kolay sağlamaz bi yapısı var.hs20 modeline benzer canon sx30 makinalar çıkmıştı daha kaliteli diye söylenmişti ama şu an elimde sx30 da mevcut fakat resimleri hiç iyi değil renkler karışık mor ve sarı ,yeşil karışımı fotoğraflar çekiyor. ne kadar sabit tutarsan tut resim çekilen kişi nefes dahi alsa resim netliği gidiyor.sx 30 un bile durumu bu iken hs20 nasıldır bilemiyorum elime geçip te inceleme şansım olmadı.resim nasıl konuluyor buraya bilmiyorum bilsem koyacaktım.

Tarih: 16 Aralık 2011, 14:50 - İp: 78.***.**8.157
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Burada yazdıklarınız içinde hs20 dslr like dır. Diğerleri dslr oly micro 4/3 dür samsungu bilmiyorum. burada dslr ler içinde en mantıklısı canon 450 d gibi görünüyor. Ama 7d de güzel bir cihazdır. Ama biraz eski.

Tarih: 17 Aralık 2011, 22:25 - İp: 85.***.**9.114
  • 1