kampmelegi
kampmelegi (üye)
Düzce / Amatör

Sıfır D80 mi İkinci El D90 mı ?

meraba arkadaslar.ben amatör olarak fotografla ilgileniyorum aynı zamanda üni de fotograf kurslarına katılıyorum ve kendimi bu alanda geliştirmek istiyorum.suanda 3 makinadan 1ini alabilme ihtimalim var.

sıfır nikon d80
sıfır canon eos 450d
ikinci el nikon d90 aslında almak istedigim makina nikon d90 ama ücret konusu cok sıkıntılı.1.el nikon d80 imi yoksa ikinci el nikon d90ı mı tavsiye edersiniz ?

ayrıca uzun zamandır fiyatlarını arastıyorum sizinde bana önerebileceginiz magaza/adres/sahıs varsa bilmek isterim.

şimdiden tesekkür ederim

Tarih: 30 Eylül 2009, 01:11 - İp: 78.***.**7.109
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

d90'ın fiyatı çok yüksek onun yerine 450d body + sigma 17-70 daha iyi bir seçim olur derim.

Tarih: 30 Eylül 2009, 01:26 - İp: 78.***.**4.169
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

bahsettiğiniz üç makine içerisinde D90 şüphesiz en üstün olanı...ancak ikinci el alacağınız makinenin durumu önemli..ikinci el var ikinci el var..mesela bir stüdyo veya düğün fotoğrafçısından ikinci makine felan asla alınmaz..bir yaz sezonunda makinenin haşatını çıkartıyorlar çünki..üç aylık düğün sezonunda bir makineyle 5000 fotoğraf çeken düğün footğrafçıları biliyorum..tabii bu onların işi ve bu işten para kazanıyorlar.niye çekiyorsunuz diyecek halimiz yok..

her ne kadar D90 içlerindeki en üstün makine olarak görünse de sonuçta 450D ile aralarında fotoğraf kalitesini etkileyen öyle ahım şahım bariz bir fark yok..yani D90 ile yapıp da 450D ile yapamayacağınız daha doğrusu çekemeyeceğiniz hiçbir fotoğraf yok..eğer sıfır D90 sizin bütçenizi zorluyorsa, bence hiç ikinci elle felan uğraşmayın ve direkt sıfır 450D alın..D80'i ise bu iki makinenin yanında kaale bile almam..dijital fotoğraf teknolojisi henüz oturmuş bir teknoloji değil ve her çıkan yeni makinede teknoloji biraz daha üzerine koyuyor..450D ve D90'ın çıkış tarihleriyle aralarında 3 sene gibi ciddi bir zaman farkı var..

Tarih: 30 Eylül 2009, 01:40 - İp: 94.***.**4.34
kampmelegi
kampmelegi (üye)
Düzce / Amatör

yorumlarınız için tesekkür ederim en azından bi fikrim oldu.

bu yazıyı yazdıktan sonra http://urun.gittigidiyor.com/Canon-500D-18-55IS-SIFIR-Hemen-Teslim_W0QQidZZ19026151 da bi makina gördüm canon eos 500 d 1.750 tl 12-18 ay uluslararası garantisi var. 18-55 IS Lens Kit var sıfır makina peki bunu önerrmisinz? bide ben net üstünden alısveris yapmadım sorun cıkma olasıgı yüksekmidir gitti gidiyoda ?

Tarih: 30 Eylül 2009, 02:25 - İp: 78.***.**7.109
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fiyatları yazmamıssınız..
baslıga bakarsak ikinci elde olsa d90 d80 den iyi bir secim..
---
sıfır 450d bence daha iyi bir secim
**
500d bence fiyat performans olarak en iyi secim..
---
bahsi gecen satıcı 5 yıldızlı oldukca fazla satıs yapmıs bir satıcı sorun yasayacagınızı sanmıyorum,zaten gittigidiyorda urun elinize ulasmadan ve ürüne siz 3 gun içinde onay vermeden satıcıya odeme yapılmıyor...

Tarih: 30 Eylül 2009, 02:42 - İp: 78.***.**1.212
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

500D çağdaşın dediği gibi gayet güzel bir seçim olacaktır..

ancak madem istanbul'da ikamet ediyorsunuz ve Türkiye garantili ürün almayacaksınız, aynı ürünleri internet ortamına göre hem daha ucuza hem de bizzat gözünüzle görüp, satıcıyla birebir muhatap olarak alabileceğiniz onlarca mağaza var..İnternetten satın almak yerine bu yolu öneririm..500D, en son 1000 abd dolarına satılıyordu..sizin verdiğiniz fiyatla 1000 doların bugünki kurdan Tl karşılığını kıyaslarsak, arada ciddi fark var..ne gerek var aynı ürün için bu kadar parayı vermeye...

Tarih: 30 Eylül 2009, 03:42 - İp: 94.***.**4.34
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aeron dogru soyluyor,
ben istanbul kısmına dikkat etmemişim.
gittigidiyorda satıs yapanların cogu zaten istanbul esnafı..
siteye komisyon verdikleri için mecburen bir miktar daha yukarı tutuyorlar fiyatları..
magazayla arada 100-150 lira fark olması normal yani..

gidip hayyamda bir magazadan temın etmeye calısırsanız daha ıyı ve ucuz olacaktır,hemde karsınızda somut bir muhatapınız olur.

Tarih: 30 Eylül 2009, 03:48 - İp: 78.***.**3.170
kampmelegi
kampmelegi (üye)
Düzce / Amatör

ist.te yasamıyorum düzcedeyim ve ögrenciyim.sirkecide arakadaslarım fiyat arastırması yapıyor ama kendimm bizzat gidip alma imkanım yok aslında nikon öncelikli tercihimdi. d40 ve d60 kullandım kısa süreli olarak arkadaslarım dolyısıyla ama canon eos 500 d de cok iyi makina net üstünde biras fiyatı yüksek ama dedigim gibi hayyamla ilgili hiç bi fikrim yok.

peki bana hayyamda fiyat sorabilecegim bi telefon numarası yada mail adresi verebilirmisinz ? güvenilir bi dükkan.

Tarih: 30 Eylül 2009, 23:54 - İp: 78.***.**8.103
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Forumda direkt mağaza ismi ve bilgisi vermek, forum kurallarına aykırı..o nedenle burdan veremiyorum..özelden mesaj yazdım..posta kutunuzu kontrol ediniz..

Tarih: 30 Eylül 2009, 23:59 - İp: 94.***.**4.34
kampmelegi
kampmelegi (üye)
Düzce / Amatör

yardımlarınız için tesekkür ederim

Tarih: 1 Ekim 2009, 00:03 - İp: 78.***.**8.103
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Makine temiz ise 2. el D90 en mantıklısı.

Tarih: 6 Haziran 2011, 20:58 - İp: 88.***.**6.234