harunoksuz7
harunoksuz7 (üye)
İstanbul / Meraklı

Seri İlanlar Bölümü Ne Kadar Güvenilir.

Merhaba arkadaşlar, ben fotoğrafa meraklıyım ve hobi olarak orta sınıf bir makina edinmek istiyorum. Bütçem şu an için kısıtlı olduğundan 2.el makinalara bakıyorum. Yaklaşık 1 aydır bu sitenin seri ilanlar bölümünü takip ediyorum ve ilgimi çeken fiyatı çok uygun olan birkaç ilanı merak ettim ve bilgi almak istedim. İlanda belirtilen telefon numaralarından ilgililerine ulaşamıyorum ve mail adreslerine attığım maillere de cevap alamıyorum. Hele bazı ilanlar varki biraz araştırma yapmış biri olarak çok mantıksız fiyatlar gibi geldi bana, örn:Sıfır d700 1200 TL gibi. Bu iş bir dolandırıcılık şebekesi gibi bir iş olabilir mi acaba diye merak ettim. Bu konularda kötü deneyimi olanlar varsa bizleri de aydınlatırsa memnun olurum.

Tarih: 30 Ocak 2012, 17:43 - İp: 46.***.**6.182
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

telefonlara ulasamıyorsanız maillere cevap gelmiyorsa ve sazan avı gibi fiyatlar varsa hiç guvenilirligini sorgulamayın bile. aklın yolu birdir. 5-6000 liralık makineyi 1200 liraya satabilseler bile neden satsınlar?

Tarih: 31 Ocak 2012, 01:18 - İp: 176.***.**2.172
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

çalıntı bile olabilir...dikkatli olun..

Tarih: 31 Ocak 2012, 15:58 - İp: 88.***.**4.24
harunoksuz7
harunoksuz7 (üye)
İstanbul / Meraklı

Peki bu durmları önleyecek bir mekanızma yokmu acaba bu forumda? Mesela şüpheli ilanların engellenmesi gibi? Şahsen öyle bir engelleyici mekanizma mantıklı olur diye düşünüyorum.

Tarih: 31 Ocak 2012, 17:36 - İp: 46.***.**6.182
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tabi mantıklı olur ama serbest piyasa ekonomisi diye de bir şey var. adam 6000 lira verip aldıgı makineyi paşa gonlunun keyfine 1000 liraya satıyor da olabilir bunu kimse kestiremez.
ben dusunulmesini bile onermem
burada gercekligi sorgulama adına sorumluluk alıcıya dusuyor.

Tarih: 31 Ocak 2012, 21:32 - İp: 78.***.**8.0
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

bir tezgahtar arkadasıma hangi kaset isterseniz buluruz demis 2. el...ozamanlar 3-4 TL idi kasetler bunlar 5 tanesini 1 tl ye satıyolardı...artık yorum sizin

Tarih: 1 Şubat 2012, 16:16 - İp: 88.***.**4.24
  • 1