herkul42
herkul42 (üye)
Konya / Amatör

Seçim İçin Tecrübelilerin Önerisi

Öncelikle merhaba;

1 yıldır amatör bir şekilde fotoğrafçılıkla uğraşıyorum (hobi anlamında) kompakt makinamla yeterince fotoğraf çektiğmi düşünüyorum. Hem kendimi geliştirmek ve hemde biraz daha spesifik resimler çekmek istiyorum. Doğa(canlı/cansız),çiçek,böcek,manzara ve portre fotoğraflar çekmeyi seviyorum. Sitelerde kendimce çeşitli karşılaştırmalar yaptı ama bilgi düzeyim karar verme aşamasına getirmedi. Beğendiğim makinalar canon eos 450 d,sony alpha 350,pentax k20d, tabi birde nikon d300 2000 YTL bütçeniz olsaydı siz hangisine karar verirdiniz. Cevap veren vermeyen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Selam ve Saygılar

Tarih: 16 Ağustos 2008, 23:38 - İp: 88.***.**1.24
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

2000 ytl bütçem olsa (ki vardı ve seçimimi yaptım) 400d+tamron 17-50 alırdım.

450d yi kit lensle kullanmaktansa daha iyi bir lensle 400d daha mantıklı. Ayrıca 12mp gerçekten gerekiyor mu? bir de mp arttıkça daha kaliteli lense olan ihtiyaç artıyor bunu da göz önünde tutmak lazım. Ama fark ufaktır elbette.

Live-view sizin için çok önemli değilse 400d den artan parayı lense yatırmanız yerinde olur.

Bir de sony 350d yi hiç düşünmeyin çünkü 14mp o sensöre çok fazla bu yüzden gürültü artıyor , pahalı lense ihtiyabüyüyor ve 14mpden dolayı makina yavaşlıyor.
Onun yerine sadece çözünürlüğü düşük a300 alın ille sony istiyosanız.

Tarih: 17 Ağustos 2008, 01:28 - İp: 85.***.**7.237
  • 1