fmsayin
fmsayin (üye)
Ankara / Amatör

Samsung Pro815 Son Karar Ama??

Arkadaşlar sanırım alacağım makineye karar verdim gibi geçenlerde ankarada uğurfotoda samsung pro 815e baktım oldukça iyi bir makine gibi fiyatıda çok uygun ama samsung pro 815 konusunda okuduğum bir takım olumsuz yorumlar beni korkuttu özellikle beni uğurfotoya yönlendiren burkayın yorumları.Bu makine hakkaten alınmayacak kadar kötü mü?çekilen fotolar oldukça iyiydi 15x dakiler bile.Yardımlarınızı bekliyorum bu makineyi kullanmış ve halen kullananlardan

Tarih: 10 Haziran 2006, 09:40 - İp: 85.***.**6.14
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fmsayin merhaba..

pro 815 hakkinda olumsuz yorumlar yapiliyor yapildi evet, ama, isin gercegi su ki, butun makinelerin kusurlari var.. eger ki sen makineyi sevdiysen sorun yok demektir.. fotograflarini da gormussun ayrica ve hosuna da gitmis..
mutlaka ki simdiye kadar bayagi bir arastirma yapmissindir, diger makinelerin nasil oldugu hakkinda fikrin de vardir.. emin ol, pro815 almayip da bir baska makine alan herkes, pro815'in iyi olmadigini soyleyecektir sana.. alanlar da memnun olduklarini belirteceklerdir..
o yuzden sen kararini vermisken al pro815'i..

pro815 hakkinda soylenebilecek.. dpreview'in raporunu okuduktan sonra, pek de ic acici olmadigini dusunuyorum bu makinenin.. fokus hizi iyi degilmis.. shutter lag suresi uzun oldugundan, o konuda da rakiplerinden geride kalan bir makine pro815.. IS yani kamera sarsintisini engelleyen sistem olmamasi da hic hos degil.. fuji s9500'de de yok mesela ama herkesin bu kadar tutmasinin sebebi, yuksek iso'larda temiz sonuclar vermesi s9500'in..
diger konularda pro815, gayet iyi ozelliklere sahip.. cok cekici ozelliklere..

eger ki bu sebeplerden dolayi alma planini erteleyeceksen, panasonic fz30 ile sony r1'a bakmani tavsiye ederim.. ozellikle sony r1.. biraz buyukce ama kagit uzerinde harika sonuclar veren bir makine.. ve tabii ki bir dslr almayi da dusunebilirsin..

Tarih: 10 Haziran 2006, 13:35 - İp: 62.***.**2.10
lobiya
lobiya (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba

bende 2 ay önce makine almaya karar verme aşamasındayken pro815 ve lumixfz30 arasında ciddi bi kararsızlığa düşmüştüm nerdeyse pro815 alıyordum kocaman bir lcd ve 15x optik zoom beni etkileşmişti.iki makineyi verdiler elime 1 saat düşündüm resmen ve lumix almaya karar verdim
neden: çünkü pro815 in üstün lcd ekranı bataryayı zorlayacağından 15x te çekilen fotoların çok iyi olmayacağı konusundaki endişelerim ama bunun yanında kont bilişimde çalışan bir arkadaşım aslında samsungun ürünlerinin pek iyi olmadığı fakat pro815in bu genel kanının dışına çıktğını söyledi gerçi bu fikrimi değiştirmedi . ayrıca panasonicin işciliği bariz bi şekilde çok çok daha iyi .. sonuçta her iki makinede kötü makineler diiller ama daha dayanıklı bişi istiyosan ben lumix derim sana hem samsungdan birazdaha ucuz
kolay gelsin ..

Tarih: 10 Haziran 2006, 13:42 - İp: 85.***.**2.130
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

R1 ile Pro 815 in boyutları birbirine yakın.Önceliği R1 e vermen iyi olacaktır.Sonraki tercihlerin için ise yorumda bulunmam yanlış olur.

Tarih: 10 Haziran 2006, 16:22 - İp: 85.***.**9.86
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

fmsayin sanıyorum bu makinenin 15X zoom özelliği seni cezbetmiş.Evet bu özellik senin için çok önemli ise bu makinayı al.
Dadanagastın yazdığı yazının 2. paragrafı, yapılan testlerde bu makinanın ortaya çıkan zaafları.

Ancak sen bu makinayı sanıyorum daha öncede sormuş sana bunlar anlatılmıştı.Anlaşılan o ki sen bu makinadan çok hoşlandın.Bir makinayı sevip beğenerek almanın önemi fotoğraf çekerken zevk almada çok önemli bir etken.Kullanım özellikleri daha iyi olsa bile sırf tavsiye edildiği için içine sinmeyen bir makina alacağına zaaflarını bildiğin ama sevdiğin bir makinayı almak bence daha iyi.Çünkü bu makinayı almadığın takdirde aklın hep bu makinada kalacak.

Tarih: 10 Haziran 2006, 20:49 - İp: 85.***.**6.220
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan hakli.. icine sinmesi cok onemli.

Tarih: 11 Haziran 2006, 00:07 - İp: 62.***.**2.10
fmsayin
fmsayin (üye)
Ankara / Amatör

Öncelikle hepinize teşekkür ederim arkadaşlar ama dediğiniz gibi makine içime çok sindi benim içinde şimdilik çok iyi bir makine malum eski bir analog kullanıcısıyız buna alışmam biraz zaman alacak makineyi 2-3 haftya alıcam
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Tarih: 11 Haziran 2006, 10:41 - İp: 85.***.**1.46
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

hayatının pişmanlıgı olur...

Tarih: 11 Haziran 2006, 10:47 - İp: 85.***.**2.88
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

alacağın yerle geri verebilme olasılıgını mutlaka konuş.815 alma hatasını yaptım ve aldığım yer 3 gün sonra makinayı fz30 la değiştirmeyi kabul etti.extra özellikleri olsada negatif özellikleri çok çok kötü.15x zoomu görüntü sabitleyici olmadan gün ışığında bile kullanamassın.triportta bile zorlanırsınki bu sürekli triport kullaman anlamına gelir.iso yükseltirim dersen lcd de bile noiz gözüne kaçıyor.ona göre tekrar düşün.

Tarih: 11 Haziran 2006, 11:03 - İp: 85.***.**8.39
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gantry sen once pro815 mi almistin? demek hic memnun kalmadin..

Tarih: 11 Haziran 2006, 12:40 - İp: 62.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah kolaylık versin .Ne zor iş makina almak. Of of...
15 x zoomu gün ışıında bile kullanamazsın demek hata olur. Rahatlıkla kullanabilirsin. Ama ışık iyi olursa kullanırsın. Yada 15 x e kadar çıkmazsın.
9500 ile 2.2x telekonverter ile çektim .23x olmasına rağmen sarsıntı olmadı.Ama iyi ışıkta. Eğer ışık kötü ise o zaman mecburen ıso yükseltmen gerekecek.
Valla içine sindi ise al.

Tarih: 11 Haziran 2006, 12:42 - İp: 85.***.**7.162