erdem24
erdem24 (üye)
İstanbul / Amatör

Samsung Pro 815 Dıgıtal

ben samsung pro 815 hakkında sitede pek bi yorum göremedim sizce bu makine nasıl yani niye kimse olumlu bişiler yazmıyo. özelliklerine bakınca 3,5 inç gibi dev bi ekran 15x zoom da çogu rakibine göre büyük artılar fiyatıda 1.300 civarı acaba sizin bu makine hakkındaki yorumlarınız ne? yada eksileri ve artıları ne mesela fz30 ve s9500 e göre kıyaslama yaparmısınız?

Tarih: 27 Eylül 2006, 14:34 - İp: 85.***.**6.103
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

çok özelik taşıması kafa karıştırıyor.
hem geniş açı, hem 15* zoom , hem 3,5 '' lcd, hem düşük pil tüketimi.
ve daha bir sürü özellik. bence aynı gövdede bunların tümünü birleştirmek pek kolay değil.
hem geniş açı taşıyıp hem 15 * zoom yapması benim kafamı çok karıştırdı açıkçası.

işte, bu kadar geniş bir aralığa sahip objektif dijital bir makinenin minik sensörünün önüne konunca rakiplerinin çok gerisinde kalan fotoğraf kalitesi ortaya çıkıyor.
örneğin cnet in verdiği 10 üzerinden 5 puan benin bu sınıfta gördüğüm en düşük not.

http://reviews.cnet.com/Samsung_Digimax_Pro_815/4505-6501_7-31355091-2.html?tag=rate

performans da çok düşük bulunmuş bu sitede.

s9500 ya da fz30 ondan çok daha iyidir diye düşünüyorum. hatta canon s3 ve sony h5 gibi cihazlar bile daha başarılıdır.

Tarih: 27 Eylül 2006, 14:50 - İp: 81.***.**4.236
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Erdem24,

x15 zoom ama stabilizasyon yok, genis aci ama Panasonic'te Leica'dan cok daha bulanik lens, 3.5" LCD ama dusuk resolusyon, kocaman makina ama sensor bit kadar, goruntu kalitesine kimse iyi demiyor ve en onemlisi 1300 YTL diyorsun.

O paraya babalar gibi Nikon D50, Pentax istDL alinir. Hatta biraz zorlarsan Sony R1, Sony A100 ve Canon 350D menzil dahilinde.

Simdi anladin mi o makinanin neden hic bahsinin gecmedigini.

Buffalo,

"...hatta Canon S3..."
Aferin guzel iyi yoldasin, tam da Canon muritlerinin duymak isteyecegi ifadeler .....

Tarih: 27 Eylül 2006, 17:12 - İp: 85.***.**1.213
dijitalcim
dijitalcim (üye)
Ankara / Amatör

ben dışarıdan makine getirip satan birisiyim.2, el samsung pro 815 vardı.bir süre kullandım makineyi.her şeyden önce bu makinede 2/3 ccd sensör var.bu fz30dan ve fujininkinden daha büyük sensör.çok ilginç özellikleri olan sıradışı bir makine.geniş açı iyi.ımagestabilizer yok ama hs diye bir tuşu var oda bu görevi yapıyor.ama açıkçası 15optikte makineyi sabitlemeden net görüntü elde etmek çok zor.ve 1 dezavantajıda iyi kalitede video kaydı 30sn yada 1 dakikaydı.diğer modlarda sınırsız çekiyor.bu sene kendi sınıfında en iyi makine seçildi tipa tarafından yada başka bir kuruluştu.ayrıca kendi sınıfında pek olmayan üst lcd ye sahip bir makine.oldukça hızlı.ama 1300de bence çok para.panasonic fz50 1180lerde.

Tarih: 27 Eylül 2006, 17:23 - İp: 85.***.**8.145
erdem24
erdem24 (üye)
İstanbul / Amatör

Fz50 yi hesaba hiç katmamıştım aslında ve ben fiyatı daha pahalı sanıyodum fz30 1,100 civarı iken fz50 yi niye ayni fiyata çıkardılar? özellik olarak pek farkı yokmu yada fz50 o fiyatken kim alırki fz30 u? heralde yakında fz30 piyasada tükenicektir. fz50 nin 10mp olması dışında fz 30 a göre artıları veya eksileri ne?

Tarih: 27 Eylül 2006, 17:46 - İp: 85.***.**6.103
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Bence buffalo haklı hem geniş açı hemde 15* zoom 28-420mm objektif dikkat ederseniz hiç bi markanın böyle bi objektifi yok nikon canon felan bilmiyorlarmı acaba böyle bi objektif üretmeyi elbetteki biliyolar demekki iyi bişey olsa yaparlar zaten odak aralığı uzun bi objektif makbul bi objektif değildir bu herkes tarafından biliniyor.

Bide sonuna kadar zoom yapınca önündeki şey çok çirkin oluyor.

Tarih: 27 Eylül 2006, 21:26 - İp: 88.***.**0.118
justck4eve
justck4eve (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

sewgili arkadasım ben 815 pro kullanıorum yeni aldım ama deneme fırsatım oldu baya fz30 la yada s9500 le falan kıyaslamana bile gerek yok elimde f828 vardı halada var hiçbiri eline su dokemez bi tek r1 ile kıyaslayanmıorum cnuku kullanma fırsatım olmadı daha

815 kullanmadıgım zamanlarda d200 ile cekiorum acıkcası cogu yerde d200 den daha kolay gelio tek sorunu asırı yavas kalması tabiki cozunurluk ve fotograf kalitesi olarak bakarsan cok ii renkleri doru alabiliosun bi iki tane ornek koydum hatta yolda giderken bi kac fotoraf cekmiştim onlardan ornekler.

ozellik le tepede bir lcd ekranı daha olması tripot uzerinde cok işe yarıo ve fotoraflardaki derinlik ozelligi cok ii...en son bi inşaat firmasının cekiminde kullandım d200 ile birlikte cok bi fark yok bazı noktalarda cok daha ii ısık alabildim bu makina ile bence fiatının uygun olması tamamen samsung un ilk dslr like ı olmasından kaynaklanıo eksi bi yonu o cok buyuk ekran daki goruntu insanı yanıltıo ondan butun fotolara tekrar mercekten bakmak yada bilgisayardan bakmak zorunda kalabiliosun alısana kadar...

aldıgında aktuel cekim yaparken sorun yaratcagını solediler ama hiç bi sorun ile karsılasmadım gayet iyi tavsiye ediorum eger biraz daha para verebilceksen sony in yeni aletide cok ii kullandım cok memnun kaldım a100 baya ii...eger daha da bilgi almak istersen yada konusmak istersen bu konu hakkında msn [email protected]

Tarih: 27 Eylül 2006, 21:37 - İp: 195.***.**7.251
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili justck4eve
o makine tıpkı senin türkçen gibi.......

Tarih: 28 Eylül 2006, 09:23 - İp: 85.***.**8.27
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

justck4eve O zaman D200 e eşek yükü ile para veren arkadaşlar enayi konumuna düşer. Kıyasladığın makinaya dikkat R1 le kıyaslamamışsın D200 ayarında olan bi makine R1 dende iyi olacaktır sana göre.

Tarih: 1 Ekim 2006, 13:56 - İp: 85.***.**0.89
  • 1