1dtkky1980
1dtkky1980 (üye)
Muğla / Amatör

Samsung Nx300

özellikleri çok iyi.rakiplerine göre çok artıları var.nikon ve canon gibi ağır ve büyük makinelerin devri illaki kapanacak.etrafa hava atmak için milyonlarca lira harcamak niye?kullanıcıların %90 nı bilinçsiz mkullanıcı

Tarih: 26 Mart 2013, 23:55 - İp: 94.***.**9.85
aliseriati
aliseriati (üye)
Eskişehir / Amatör

SAMSUNG DAN UZAK DURUN DERİM...4 ay önce samsung nx300 dijital makıne aldım ve 4 ay içinde bozuldu kı nerde ise kullanmadım diyebilirim...fakat ben sadece benım başıma gelen bir şey zan ettımdı servise makıneyı götürdüğümde ise aman Allahım gördüğüm benı korkuttu sıra var ürün arızası için ürün vermeye gelenlerce ve genel müdürlerini aradım bu ne ya hem pahalı ürün satmaktasınız hemd ekalıte olarak dandık dedim tmm ilgileneceğiz dediler hepsı bu NIKON 7200 ALACAKTIM fakat mağazadaki satış elamanının bir oldu bittisine getırıldık ... samsung dan uzak durun
bu ister fotoğraf makınesı olsun ve ya diğer ürünlerı olsun uzak durun hem ruh sağlığınızı korursunuz hem paranızı

Tarih: 17 Haziran 2014, 14:20 - İp: 78.***.**9.48
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Bence Nikon 7100 veya Canon 60d varken bu cihaza 2000 yada biraz daha altını bayılmak bana mantıklı gelmiyor. Son dönemde ilgiyle takip ettiğim retro cihaz: Fuji X-T1.

Edit: Nikon 7200 daha duyurulmadı. Photokina 2014 öncesi duyurulması planlanıyor.

#puskas' tarafından 07.09.2014 11:23:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2014, 11:20 - İp: 78.***.**2.132
ryujin5226
ryujin5226 (üye)
Ankara / Amatör

Sırf bu iletiyi yazabilmek için siteye kaydoldum. Samsung makineleri hakkında pek çok şey atılıp tutuluyor. Lenslerinin yetersizliğinden bahsediliyor, sensörünün kalitesiz olduğunu söyleyenler gördüm, Samsung'un fotoğraf makinesi üreticisi olmadığını söyleyenler gördüm vs. Başta şunu belirtmek lazım ki bu tarz makineleri kullananların çoğu (ben de dahil olmak üzere) bu işten para kazanmıyor ve amatör olarak fotoğraf çekiyor. Samsung'un lens çeşitlerinin Canon veya Nikonla yarışacak kadar olmadığı kesin .Fakat şu da bir gerçek ki %95imiz fiyatı 5000 ile 10000 lira arası olan bu ekipmanları almıyoruz veya almaya ihtiyaç duymuyoruz. Sensöründen bahsedecek olursak, Samsung bile bu makinenin 60d ayarında fotoğraflar çekeceğini iddia etmiyor ki zaten çekemez de sınıf farkı var aralarında. Fakat şunu net olarak söyleyebilirim ki 600d ve d5100 kullanan arkadaşlarımla aynı netlikte hatta bazen daha net fotoğraflar yakalayabiliyorum. Ayrıca Samsung fotoğraf makinesi konusunda henüz yeni sayılabilir. Bu konuda da şunu söyleyeyim, ilk arabayı Ford üretti diye Ford marka en sağlam aracı üretiyor diyebiliyor muyuz? Diyeceğim şu ki pazara yeni giren bir firma neden daha iyi veya muadil ürünler çıkaramasın? Denemeden yargılamamak lazım.

Bu arada yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum daha hiç sıkıntı çıkarmadı. (1 yıl önce 30mm lens ile beraber 1800 lira civarında almıştım)

Son olarak da şunu ekleyeyim atı koşturan jokeydir. Karşılaştırmak ne derece doğru bilemeyeceğim ama cep telefonuyla bile çoğu insandan iyi fotoğraf çeken insanlar var.

#ryujin5226' tarafından 28.06.2015 01:39:36 tarihinde düzenlendi.

#ryujin5226' tarafından 28.06.2015 01:40:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2015, 01:34 - İp: 212.***.**7.47