kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Samsung Gx1l Alınabilir Mi?

Fiyat ve performans açısından incelemeler sonucu, hali hazırda izlediğim makinalardan biri GX1L... pentax muadili olduğu için bu başlıkta açtım.

Dİğer tercihler,
CANON 350D, 10D
Nikon D100 ( pek içime sinmiyor body'si ama)
Pentax K100D' de uygun fiyatta bulabilirsem olabilir.

GX1L , hakkında tatmin edici inceleme bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 11 Haziran 2009, 15:18 - İp: 88.***.**0.16
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

desingnwish 1 aralık 2008den beri şumu bumu diye pekcok konu acmıssın..
buarada kullandıgın bir makine varmı acaba?
-------------

soruna gelince samsung gx1l pentax ist dl modelinin ikizi..
tavsiye etmiyorum k100d bulabilirsen al.. daha iyi olur..
bulamazsan 350d daha iyi bir alternatif.

Tarih: 11 Haziran 2009, 16:50 - İp: 78.***.**2.26
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

1.cevap: kullandığım bir makina şu an yok.
2008'den bu yana açtığım başlıklara gelince, çoğu insan 3-5 ay düşünüyor, ben biraz daha kararsız bi insanım ve açıkcası, bu süre içinde makina almaktan vazgeçtiğim (beklemeye aldığım) dönemler de oldu. Ama karşıma çıkan modelleri de aratırarak bilgi birikimi yapıyorum.tatmin edici bilgi alamadımsa da, konu açarak sordum. hikayem bu. gevezelik yapmıyorum yani.
tavisye için teşekkür ederim.

Tarih: 12 Haziran 2009, 02:22 - İp: 88.***.**0.16
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yok estagfurullah, konu acıp bizi oyalama tarzı bişey degil demek istedigim, ama (samimiyetime inanırsın umarım) bu sure zarfında gozunu kapatıp tezgahtan herhangibir makine alsan ve bu sure zarfında o makineyı kullansan, ne alayım diye dusunmekten cok daha faydalı olacagını gorurdun..

o sure zarfında cektigin fotograflarda yanına kar kalırdı..
asıl amacın fotograf cekmekse, bu makinelerin hepsi zaten fotograf cekme işini basarıyor, amac teknolojiyle yarısmaksa, hiçbirzaman karar veremezsin...

tavsiyemdir,
bu modeller uzerınde yogunlastıysan maddi olarak cok fazla harcama yapmak istemiyorsun demektir.
ve dslr alıp para harcayamayacaksan dslr almanın hıcbır faydası yok..
bunlara verecegin parayı eli yuzu duzgun bir dslr-like a vermen cok daha yerınde ve dogru bir karar olur..

ve ikinci tavsiyemdir,kararsızlık yasamanın nedeni eger alırda pişman olursam,alırımda makine yetersiz kalırsa gibi bir seyse, kesinlikle aldıgın her makinenin işini fazlasıyla gorecegini ve pişmanlık duymn için bir neden olmadıgını bil..

bekleyıp yenı makineleri degerlendirip, yenı karsılastırmalar yapıp soru sorup,dusunup tasınıp hiçbiryere gelemezsin, tez zamanda bir makine al ve fotograf cekmeye basla..
makine bir aractır, amaç olmamalıdır..

Tarih: 12 Haziran 2009, 02:32 - İp: 78.***.**2.26
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

çok haklısınız.diyecek hiç bir sözüm yok.
benim takıntı yaptığım en önemli konu "noise" aslında.grafik tasarımda önemli engellerden olduğu için.
fotoğrafçılık, mesleğim haricinde hayran olduğum,estetiğine imrendiğim bir sanat, bunu tatmin edebilmek niyetim.
ve bu forumun samimiyetine inandığım için şunu da söyleyeceğim, şuı an bir gelirim yok, lense yatırım yapamama sebebim bu. işe başladığımda, bu yatırıma da girebilirim.ve olmayası mükemmeliyetçiliğim beni engelleyen en önemli şey. 3 kuruşa 5 köfte de olmuyor tabiki.
tatlı sert tavsiyeniz bana iyi geldi.dürtülerimi yenmeye çalışacağım söz! ya bir 350D ya bir fuji 6500 le... ama başlamak lazım.
teşekkür ederim size.

Tarih: 12 Haziran 2009, 14:17 - İp: 88.***.**6.9
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

noise korkacagınız en son sey olsun, acık konusayım suanda bir dslr like kullanıyorum, iso 60dan yukarı cıkma geregi duymadım..
zor kosullarda bile..
yanı sorun ettiginize degmez..
zaten tasarım gibi konulara malzeme olarak kullanılacaksa yuksek ıso kullanılmaz,bunun yerıne ıyı ısıklandırma kullanılır..
---
s650 iyi bir baslangıc olabilir,hatta okadar aramanızada gerek yok, sx110 gibi bir makinede fazlasıyla iş gorecektir..

onemli olan tek sey, makineyı tanımak, ısıgı kullanmayı bilmek..
gerisi teferruat.

Tarih: 12 Haziran 2009, 14:50 - İp: 78.***.**3.160
  • 1