chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Samsung Digimax Gx-1s

Merhaba arkadaşlar samsungun piyasaya sürmüş olduğu D-SLR makinası Digimax GX-1S hakkında bildikleriniz ve tavsiyeleriniz nedir kullanan arkadaş varmı varsa eğer banada yardımcı olursa çok memnun olurum araştırmalarım sonucu pentax tabanlı bi D-SLR olduğunu öğrendim nasıl acaba ş görürmü fiyatıda epey uygun.

Tarih: 11 Ağustos 2006, 22:59 - İp: 85.***.**6.121
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

shutterbug dergisinde gx-1s'in incelenmesi yapilmis chopsuey.. ve hic de fena degil sonuclari acikcasi..
..
iki cesit image tone varmis ayarlarda; bright veya natural.. bright ile keskin ve kontrastli sonuclar aliniyormus, natural'da ise, daha sonradan islenmeye uygun fotograflar veriyormus makine..
.....
bir sevdigim ozelligi makinenin; cektigin fotografi, yine makine icinde, mesela siyah-beyaz yapip da gorebilmen.. veya sepia.. ve siyah-beyaz'a cevirsen bile orijinaline birsey olmuyormus..

.pef ekinde raw cekiyormus.. ama ne yazik ki simdilik photoshop'da islemek mumkun degilmis bu formati.. fakat en yakin surede adobe, bu formati destekleyecektir..

dedigin gibi tum pentax lenslerini kullanabiliyorsun, dolayisiyla lens sorun olmayacaktir..

kullanisi gayet kolaymis.. kocaman lcd'si var.. ozellikleri normal bir giris seviyesi dslr'a gore..
bence alinabilir..

Tarih: 12 Ağustos 2006, 00:50 - İp: 62.***.**2.10
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bu makinenin aslı pentax ....
Ve pentax olanı daha iyi...

Tarih: 12 Ağustos 2006, 00:51 - İp: 85.***.**1.123
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hangi yonlerden daha iyi burkay?

Tarih: 12 Ağustos 2006, 01:00 - İp: 62.***.**2.10
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

pentax ist*DL bu makine aslinda, Seamsung'a satiyor, onlar da bir-iki ufak rotus ile satiyorlar. bak mesela kit lensteki zoom-odak halkalarinin uzerindeki kaplama degisik
yani sen git Pentax ile ilgili yorumlara bak, Samsung diye fazla bulunmaz, Pentax lensleri de uyumlu bu makineye...
iyi makinedir diye duydum, sonucta Pentax ve DSLR...

Tarih: 12 Ağustos 2006, 10:20 - İp: 81.***.**7.8
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

teşekkür ediyorum arkadaşlar verdiğinz bilgilerden dolayı.

Tarih: 12 Ağustos 2006, 11:11 - İp: 81.***.**5.192
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Geçenlerde Samsung bayisine gittim.Bu makinadan haberleri yokmuş.

Türkiyeye ne zaman gireceği belli mi?

Fiyatı ne alemde olur?
Desteklediği lensler Pentax,sigma,tamron ve tokina mı?

Tarih: 12 Ağustos 2006, 11:16 - İp: 85.***.**6.14
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

merhaba osmanlı makina şu an www.weblebi.com da 1634 YTL den satışa sunulmuş durumda fiyat uygun gibi geldi bana pentax tabanlı bi makina olduğu için pentax D-SLR makinalara uyan tüm lensler kullanılabiliyomuş. ama burkay abi samsung pentax tabanlı ve pantax olanı daha iyi diyor yukarda.

Tarih: 12 Ağustos 2006, 11:28 - İp: 81.***.**5.192
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

burkayin soylemis olmasi ilginc aslinda.. cunku burkay samsung'un yetkili servisi degil mi? ama soyluyorsa, bildigi oldugu icin soyluyordur tabii ki..
sen de pentax'a bak o halde.. onun fiyati daha da ucuz..
pentax ist DL2'nin kit fiyati burada 350 pound'ken, samsung gx-1s'inki 500 pound.. 350d kit bile 460 pound'mus..
ustelik samsung'u satan 2 yer gosteriliyor pricerunner'da, ama 350d'yi satan yer sayisi 52..
....(pentax ist dl2'yi satan yer sayisi da 4..)

Tarih: 12 Ağustos 2006, 12:01 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

1634 ytl samsung'a fazla değil mi?
Bakınız 1900 ytl'nin altına peşin A100+18-70mm veriliyor.

Gider onu alırım.Yada çıkacak olan D80'i.

Samsung bu modeli 1400 ytl fiyata satmalıydı.

Tarih: 12 Ağustos 2006, 12:05 - İp: 85.***.**6.14
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

osmanlı merhaba
abi sony a100 nerede 1900 e ben bulamadım yalcinlar satiyor 2066 ytl ye webdenmi yoksa bi mağzadanmı senin bu dediğin fiyat eğer dediğin gibi ise 1634 ytl pahalı demekki samsung bu modeli pentax tan alıp marka imajınında fiyat farkını yansıtıp satmaya çalışıyor ama bu olayı sony a100 içinde söylüyolar Konica Minolta D7 ile çok benzerlik var arasında sony marka imajının fiyat farkınıda ekleyerek satışa sunuyor felan diye okumuştum www.diginorm.com.tr de idi yanılmıyosam.
dadanagast
abi biz bildiğimzden şaşmayalım d80i bekleyelim dedik ama onun çıkması ocak ayını bulacak gibi ben en iyisi pazartesi günü bi d70s alıp kurtulayım bu dertten ne dersin?
Hem bilmiyoruz samsung iyimi kötümü Eşek bilmediği samanı yediği zaman ya götü ağrırmış yada başı

Tarih: 12 Ağustos 2006, 12:17 - İp: 81.***.**5.192