duruduru
duruduru (üye)
İstanbul / Meraklı

Sadece Meraklı

Merhabalar arkadaşlar!

Ben duru. Fotoğrafçılıkla ilgilenmek istiyorum fakat nerden başlayacağımı bilmiyorum. Fotoğraf makineleri hakkında en ufak bilgim yok, onun için sizin yardımınıza ihtiyacım var. Alttaki resimler üzerinden gitmek istiyorum.
Bu makinelerin en basitinden nasıl adlandırıldığını bilmiyorum, yani hepsi dijital makine ama daha özel nasıl belirtilir, ikisini ayırt edici bir tanım var mı? İlk resimdeki gibi bir makine düşünüyorum ama malum öğrenciyim maximum 400-500 tl verebilirim, sizin önerebileceğiniz bu fiyatlarda amatörler için makineler var mı, nerede bulabilirim?

Tarih: 13 Temmuz 2010, 19:29 - İp: 78.***.**9.129
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iki makinede aslında kompakt olarak adlandırılabilir.
sensor boyutları hemen hemen aynıdır..
aralarındaki en buyuk fark,

ilk resimdeki makine bir dslr-like. 10-12 kat superzoom yapabilen bir makine.
manuel ayar imkanı tanıyarak enstantane ve diyaframı istediginiz sekilde belirlemenize olanak verir.

ikinci resimdeki makine bas-cek diye tabir edilebilecek bir makine, makine uzerındeki otomatik modlar kullanılır, enstantane ve diyafram uzerınde işlem yapma sansınız yoktur.

soylediginiz butce bir dslr-like almaya yeter.
eger fotografcılıga meraklıysanız manuel ayar yapabileceginiz bir makine tercih edin,
amacınız hatıra es dost fotograflamaksa kompakt bir makine alın.

Tarih: 13 Temmuz 2010, 20:31 - İp: 95.***.**9.233
duruduru
duruduru (üye)
İstanbul / Meraklı

verdiğiniz bilgiler çok yararlı oldu benim için, teşekkürler sanırım manuel ayarlı dslr-like makine alacağım

Tarih: 14 Temmuz 2010, 15:46 - İp: 78.***.**9.93
  • 1