severim
severim (üye)
İstanbul / Amatör

S5600 Filtre Ve Objektif Sorusu

merhaba

fuji s3100'ümü satarak s5600e terfi etmeyi düşünüyorum.Doğa fotoğraflarına meraklıyım ve bütçeme uygun en iyi makine s5600 gibi görünüyor.Ama fujinin resmi web sitesinde bu ürüne geniş açı objektif takabilirmiyim anlayamadım.

fujinin resmi web sitesinde s5100 için ilişkilendirilmiş aksesuvarlar içerisinde geniş açı objektifi var ama s5600'ün aksesuvarları arasında böyle bir objektif yok.

s5600'e geniş açı objektifi, tele objektif takabilirmiyim?

Tarih: 19 Ocak 2006, 23:15 - İp: yok
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

arkadaşım hoşgeldin aramıza, bundan sonra da hep buralarda olursun temennisi ile iyi çalışmalar diliyorum..

fuji s5600'de adaptör ring kullanmadan takabileceğin bir objektif burnu var.. her türlü filtre ve lensi buraya takabilirsin.. yani fujinin resmi sitesinde olup olmaması önemli değil..tabi alacağın lenslerin hepsi 55 mm çapında olmak zorunda piyasada bir çok kaliteli lens üreticisinin lensleri de olur.. üstelik fujinin orjinali olduğu zaman çok çok pahalı oluyor..

örnek olarak ben hoya close-up setini yaklaşık 100 ytl ödeyerek aldım.. ki bu lensler üst sınıf lens üreticilerinden tokina tarafından yapılmakta..ama fujinin orjinal close-up'ları 220 euro idi..aradaki kalite farkı ise sanırım yoktur..bilmem anlatabildim mi?

ama bu konuda en sağlıklı bilgiyi yine de Mustafa Hoşbakan adlı abimiz verebilir.. Türkiye Fuji'nin Foto-Optik Digital Departmanı Ürün Müdürü olarak bu sitede POSITIF nicki ile bizlerden yardımlarını esirgemeyen bir abimiz..

büyük ihtimal ile yakında bu topiğe cevap yazar.. biraz bekler sabrederseniz mutlaka cevabınızı alırsınız..

sağlıcakla..

Tarih: 20 Ocak 2006, 11:12 - İp: 85.***.**3.64
gsoeclipse
gsoeclipse (üye)
İzmir / Meraklı

bence s5600ün geniş açı ve tele değerleri tatmin edici,
tabi uçan kartal falan çekmeyeceksen...

Tarih: 20 Ocak 2006, 21:41 - İp: 85.***.**8.223
  • 1