meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

S3 Vs Fuji S6000fd

sürekli benzer sorular soruluyor ama bu sorunun cevabını göremedim.
1000ytl kadar bütçem var. eş dost fotoğrafı yanında benim gördüğüm [hatta göremediğim(makro ve zoom ile görebileceğim)] başkalarının da görmelerini istediğim kareleri kaliteli bir şekilde kaydetmek ve bazılarını da en fazla A4-A3 boyutlarında bir baskı ile almak istiyorum.maddi yetersizlik, tecrübe ve bilgi eksikliği, fazla acemilik sonucunda kötü neticelerle fotoğraftan da soğuma korkusu, lens ve aksesuar bütçe yetersizliği gibi nedenlerden Dslr yerine Dslr-like düşünüyorum. ileride teleconverter vs ile makro ve zoom'da da tatmin edici neticeler alabilirim diye düşünüyorum. bu sınıfta özellikle CANON S3, Fuji S6000fd ü çok met ettiler. ama sizin başka tavsiyeniz varsa onları da bilmek isterim.

Tarih: 5 Ocak 2007, 19:36 - İp: 88.***.**7.82
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

uyarın için teşekkürler. peki bu konuda bilgisi olan var mı? karşılaştırabilcek biri?

Tarih: 5 Ocak 2007, 21:08 - İp: 88.***.**7.82
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aslında ben fuji 9500 testinde canon s2, fuji s9500, 5600 ve e900 ün fotoğraflarını her ısoda, telede, geniş açıda, oda içinde flaşlı, flaşsız ve gece karşılıştırmalı olarak sunmuştum.
Eğer linklerdeki fotoğraflar duruyorsa bakabilirsiniz.

Tarih: 5 Ocak 2007, 21:24 - İp: 85.***.**1.29
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

teşkkürler. ama s2 yi karşılaştırdım diyorsun. ayrıca ben daha acemi olduğum için gerekli yorum yapıp tam bir karar veremiyorum. sizin yardımlarınızı ve +,- yönlerini belirtmenizi rica ediyorum

Tarih: 5 Ocak 2007, 22:44 - İp: 88.***.**7.82
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

s2 yi kullandım.Sınıfının en iyisi idi diyebilirim.
S2 nin kötü tarafları
1-Çok kötü lcd
2- Yavas focus
3-Yavaş arka arkaya çekim (Seri çekim değil)
4-Bol bol yanlış focus
5-Gıcık tasarım
İyi tarafları
1-Olağanüstü video kullanımı
2-Süper seri çekim
3-Çok iyi fotoğraf kalitesi
4-Süper pil performansı.
5-Olağanüstü hızlı izleme, zoom, türkçe menü

Tarih: 6 Ocak 2007, 00:05 - İp: 85.***.**1.29
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Arkadaşlar noluyor böyle. Doğruları bulmanın yolu bu olmamalı. Açılan konu veya üyeliğiniz muhtemelen iptal edilecek.

Tarih: 7 Ocak 2007, 18:03 - İp: 85.***.**0.104
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar bu topikteki seviyesiz yazılar tarafımdan silinmiştir.Yazısı silinen 3 üyenin bundan sonraki yazılarınıda özellikle takip edeceğim ve gerekirse üyeliklerinide sileceğim.

Tarih: 7 Ocak 2007, 18:45 - İp: 85.***.**8.44
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

yardımın için teşekkürler pazarbey. sürekli araştırıyorum. şimdi de 100 ytl veriyorken biraz daha ekleyip dslr mi alsam diyorum bu karar aşaması baya bir zormuş. verdiğimiz para az değil. bir dslr 3 askari ücret, bir s3 2 askari ücret. onun için iyi düşünmek gerekiyor. ama karar veremiyorum.

başlıkla baya bi alakasız olacak ama birkaç soru sorayım.

1) örn her hangi bir dslr her zaman için S3 ten iyi mi fotoğraf çeker? (çeken de aynı olacak tabii ki) (en kötü lensle bile. örnek: canon 350d kit lensiyle(baya kötüledikleri için bunu örnek veriyorum))

2) dslr aldıktan sonra dslr-like üstü kalitede ve gerçekten güzel denilecek kalitede fotoğraflar için illa ki 1000 ytl de lense mi para yatırmak gerekiyor?

3) oralama 12X optik zoomlu iyi sonuç veren bir lens ortalama ne fiyattadır? markalar arası fiyatlar çok farklıysa pentaxın, canonun falan.

4) ortalama bir foto meraklısı ne tür lenslere gereksinim duyar? Makro zoom falan?

not: cahilliğimi hoş görün. gayet acemi bir o kadar da meraklı ve hevesliyim de.

not: bu arada zannetmeyin ki soru sordum bakmadım. sabah saatlerce forum mesajlarını okudum bilgi edinmek için. ancak fikrim oluştu.

Tarih: 7 Ocak 2007, 23:07 - İp: 88.***.**7.82
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

bu verdiğiniz fiyata satan yer nerede veya hangi sitede garantili mi?

Tarih: 8 Ocak 2007, 00:12 - İp: 88.***.**1.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kod site nerde yahu.

Tarih: 8 Ocak 2007, 09:24 - İp: 85.***.**0.104
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

peki 4 sorumda bana yardımcı olabilecek yok mu?
bu arada k100ü inceledim. aklımda. teşekkürler...

Tarih: 8 Ocak 2007, 18:38 - İp: 88.***.**7.82
  • 1