pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

S2 Yi Satıp Fuji 9000 Alacağım.

Evet evet doğru duydunuz. Artık fujiye geçmeye karar verdim. Sebepmi ? sebep..................

Tarih: 25 Kasım 2005, 18:47 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

zoom ve videodan.

Tarih: 26 Kasım 2005, 03:11 - İp: 85.***.**9.131
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Ben genede sony comtr deki fotolara bir bak derim.

Tarih: 26 Kasım 2005, 03:16 - İp: 85.***.**4.29
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

f. Fujinin canon'a açmış olduğu bir davanın avukatlığını size verdiler. Sizde ayıp olmasın diye canonu satıyorsunuz..

Tarih: 26 Kasım 2005, 10:56 - İp: 81.***.**5.14
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar pazarbey,
ben sizin yerinizde olsam bir dslr alırdım. hatta yanında bir de 2. bir de küçük makinanız olsun derim. nedenine gelince.s9500 ile panasonic f 30 fena makinalar değil birbirlerine karşı da üstünlükleri olan makinalar ama bence buradaki fiyatları o parayı etmez.Millet kızacak ama bu böyle.Yurtdışı fiyatları 600 dolarlar olan makinalar burada bin dolara satılıyorsa uzun yıllarca ithalatla ve ihracat ile de uğraşmış biri olarak buna sebep ne olursa olsun anormal geliyor.Ve zoraki olarak insanı suça teşvik ediyorlar firmalar. Aradaki fiyat farkı 100 dolar olsa ya da 150 , cidden bu yazıyı yazmazdım ama aradaki fark 400 dolar olunca insan çileden çıkartıyor.Fotoğrafa 2 makina olarak geçiş yapmaya çalışan bir çok insan var ve hiç biri buradan almıyor makinalarını. Bu bahs ettiğim kişi sayısı 3 -5 kişi değil.. Neyse firmalar kızacak ama nominal değerlere çekmemekle fiyatlarını daha az satacaklar ya da sadece taksitli alışveriş yapmak zorunda olanlara ulaşabilecekler.Bugün idda ediyorum makinaların fiyatlarını yeniden gözden geçirseler ellerinde makina kalmaz.Elinde peşin para olan hiç kimse oturup da %30 fazla ücreti garanti için bile olsa vermez , vermemeli de..
Size neden dslr gerekir?. Dslr büyüktür , ağırdır, kolay değildir, objektifleri pahallıdır,tozlanır da.. Ama fotoğraf dslr ile keyiflidir.Çünkü hakimiyet elinizdedir paranız nispetinde geliştirebilirsiniz çantanızı. Günün brinde 1.1 den başlayan lensler de kullanmanıza , daha profesyonel çekimler de yapmanıza olanak verir. Eğer ata binmeyi seviyorsanız onu tımar da etmeyi de göze almalısınız.
Yelken yapacaksanız onu dikmeyi de ööğrenmelisiniz , yıkamayı da..Yaşam böyledir gülü seven dikenine katlanmalı.Ama fotoğrafla iç içe olan kişilikler zaten birden fazla makina kullanırlar.Mesela bir makro objektif alacağınıza makrosu iyi olan pratik bir makina almak bence akıllıcadır.Ben de öyle yapıyorum.Şu mp olayı insanların kafasını çok karıştırıyor, dünya üzerindeki el değiştiren fotoğrafların , para ile satılanları dahil ki bunlar milyon adetler mertebesindedir çoğu A3 ebatındadırlar. Zaten yakın bir gelecekte lcd ekrandan bakacak herkesler fotoğraflarına.. Ama yine de önemlidir mp ama nereye kadar sonu yokkiNeyse ben böyle düşünüyor, ve sadece fikrimi açıklıyorum. yalnışlar için şimdiden affola..

sevgiler

Tarih: 26 Kasım 2005, 11:21 - İp: 85.***.**7.64
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili pazarbey, başlığı görünce fuji s2pro zannettim... Bayağı efkarlanmış herhalde arkadaş dedim kendi kendime... thalassa nın söylediği Dslr olayı daha mantıklı...

Tarih: 26 Kasım 2005, 11:25 - İp: 85.***.**8.116
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ya arkadaşlar kış geldi s2 ile fotoğraf bile çekemez oldum.Bu s2 den kaynaklanmıyor.Bütün slrlkeler böyle.400 asadan sonrası yok.Hareketli cisimleri nısıl çekeceğim. Mümkün değil.
Tabiki dslr daha iyi.Ama birsürü dert.Ayrıca yanında 2. bir makina lazım.
Valla ne yapsam bilmemki.

Tarih: 26 Kasım 2005, 14:37 - İp: 85.***.**9.131
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence hiçbiri.
bu arada s2 den vaz geçmene bi anlam veremedimm.
bende aynısı var ve ben çok memnunum.
s2 den memnun değilsen tahminimce ışık sisteminde bir sorun vardır. yada ayarlarını tam olarak yapamıyorsundur.
ama illede değiştirmek istiyorsan karar senin, para senin.

Tarih: 26 Kasım 2005, 23:55 - İp: 81.***.**8.195
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Pazarbey, bana adresini mail olarak atarsan sana bir S-9500 demo makinesini bir süre test etmek için göndermek istiyorum. Sanırım şimdiye kadar hiç Fuji kullanmadın. Almana şimdilik gerek kalmaz ve birebir kıyaslarsın.

Tarih: 27 Kasım 2005, 01:44 - İp: 85.***.**6.99
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Orhan yum teşekkür ederim tavsiyen için.
positif mail adresimi gönderdim.

Tarih: 27 Kasım 2005, 09:30 - İp: 85.***.**9.131
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

thalassa cok dogru konusmus yine..
....
pazarbey, sen yokmusun sen..

neyse aslinda sevindim boyle bir habere de.. cunku pozitif sana test etmen icin s9500 gonderecek.. sen de test edip bizlere iyi ve kotu yanlarini duyurursun..
gercekten de harika..
..............................

bu arada sebep anladigim kadariyla ISO meselesi.. cunku dslr'larin seni en cok ceken ozelligi yuksek ISO'lariydi.. ve senin aklina s9500 geldi..
...
test edecegine sevindim.. objektif davranacagina eminim..
............
bu arada, fuji ile ne kadarlik bir anlasma imzaladin?..

Tarih: 27 Kasım 2005, 18:37 - İp: 62.***.**2.10