__sheriff___
__sheriff___ (üye)
İstanbul / Meraklı

Rusya'da Dslr Fiyatları Mükemmel!!

bu sitede en alta bi bakın arklar

http://zoom.cnews.ru/goods_card/item/128200/sony-a900

Sony a900 amerikadanda ucuz heueheuheuehu

Canon eos5D mark2 amerikayla aynı hihihihi

ve sitede solda markayı tıklayın üstündede modeli tıklayın ordaki Rubleyi TL ile çarpın!

uçak parasıyla beraber amerikadaki fiyat tutar bawww hem amerikadan getirdinmi 1500 euroyu geçtiğinden dolayı gümrükten geçiremiyorsun! yol parası gümrük problemi cart curt hatta hatta rusyada bile gümrük çıkışında kontrol etmiyorlar bizimki gibi heueheuheuehu

ben haftaya gidiyorum Rusyaya gitmişken bunuda alcam

sony a900 87.000 ruble diyor

1 ruble 46 kuruş

yani tam 4.000 TL

ne dersiniz?

Rusya'da bir çoğu fotoğraf makinesi ucuz 2300 ytl ye canon eos50D ve 17-85 usm lenle beraber alıyorsunuz burda dahada pahalı

ve oradan garantili almış oluyorsunuz ürünleri

hehehehe

#thunder_83' tarafından 12.04.2009 23:30:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Nisan 2009, 23:25 - İp: 212.***.**6.156
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

Rusya'da bir sene yaşadım. Öncelikle model model karşılaştırma yapmak gerekiyor. Bazı modellerde aradaki fiyat farkı çok fazla deil o yüzden garantili türkiye'den almak veya en azından dükkan yeri belli olduğundan dükkan garantili spot türkiyeden almak daha mantıklı gibi. Rusya'da marka bi dükkan kopya film cd'leri satabiliyor. Ayrıca başka sektörlerdeki inşaat sektörü gibi bi çok markanın kopyasının devletin bilgisi dahilinde satıldığını duydum . Gerçi bi DSLR'yi kim kopya edebilir diye düşünülebilir ama özellikle lenslerde Rusya'dan alış veriş yapmaya çekinirim.
Rusya'dan garantili olsa ne olcak, bozulunca Rusya'ya mı gitcez. Ayrıca bir önemli not: Rusya'dan alış-veriş yaparsanız bütün evrakları yanınızda bulundurun. Gümrükte polisler sizi korkutup rüşvet almak için her yolu deneyeceklerdir. evrakları önemsemediğim için Ukrayna'da 15 dolar rüşvet vermek zorunda kalmıştım 7+1 ses sistemi için.

Tarih: 22 Nisan 2009, 21:44 - İp: 88.***.**9.50
erhansanca
erhansanca (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Rusya internetten alisveris alisila gelmisin biraz disindadir. Internetten siparisini verirsiniz, adresinizi yazarsiniz. Sizi arayip teyid ettikten sonra kurye adresinize mali getirir. Inceler, eger istediginiz urunse parasini elden verip alirsiniz.

Bunun disinda, kredi karti ile rusyada alisveris yapmayi tavsiye etmiyorum. Zaten benim bilgidim siteler arasinda internetten kredi karti ile alisveris yapilanida hatirlamiyorum.

Yapacak olsaniz bile alfabe ruscadan azicik anlamak gerekir, cunku ruslar kendi dillerini kullanmaya megillidirler.

Moskovanin kuzey tarafinda ki pazarlarin (garbuska, mitino) artik cazibesi kalmadi. Internette daha uygun fiyatlara urunlere rastlamak mumkun.

Rusya daki fiyatlari merak eden arkadaslar LINK i tiklayarak istedikleri urunu aratabilirler. Fiyat araliklarini bu sayede gorebilirsiniz.

Bu arada bu gunku kura gore
1 euro = 44 ruble

Saygilar

#erhansanca' tarafından 24.04.2009 15:38:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Nisan 2009, 19:47 - İp: 79.***.**7.185
__sheriff___
__sheriff___ (üye)
İstanbul / Meraklı

link gözükmüyo

Tarih: 23 Nisan 2009, 22:23 - İp: 85.***.**8.66