__sheriff___
__sheriff___ (üye)
İstanbul / Meraklı

Rusya’da Dslr Fiyatları Mükemmel!!

bu sitede en alta bi bakın arklar

http://zoom.cnews.ru/goods_card/item/128200/sony-a900

Sony a900 amerikadanda ucuz heueheuheuehu

Canon eos5D mark2 amerikayla aynı hihihihi

ve sitede solda markayı tıklayın üstündede modeli tıklayın ordaki Rubleyi TL ile çarpın!

uçak parasıyla beraber amerikadaki fiyat tutar bawww hem amerikadan getirdinmi 1500 euroyu geçtiğinden dolayı gümrükten geçiremiyorsun! yol parası gümrük problemi cart curt hatta hatta rusyada bile gümrük çıkışında kontrol etmiyorlar bizimki gibi heueheuheuehu

ben haftaya gidiyorum Rusyaya gitmişken bunuda alcam

sony a900 87.000 ruble diyor

1 ruble 46 kuruş

yani tam 4.000 TL

ne dersiniz?

Rusya'da bir çoğu fotoğraf makinesi ucuz 2300 ytl ye canon eos50D ve 17-85 usm lenle beraber alıyorsunuz burda dahada pahalı

ve oradan garantili almış oluyorsunuz ürünleri

hehehehe

#thunder_83' tarafından 12.04.2009 23:30:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Nisan 2009, 23:25 - İp: 212.***.**6.156
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

amerikadanda ucuz heueheuheuehu
amerikayla aynı hihihihi
kontrol etmiyorlar bizimki gibi heueheuheuehu
oradan garantili almış oluyorsunuz ürünleri hehehehe

Rusyayı herzaman merak etmişimdir zaten...

#ocanic' tarafından 14.04.2009 10:17:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2009, 10:15 - İp: 78.***.**6.243
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Rusya Ukraynaya gemi ile gidip gelenler var keza orada daha pahalı imiş..Gemi adamları dedi..
Bulgaristandan da trenle buraya gelip sirkeci hayyamdan makina, lens vb şeyler alanlar var,burası ucuz diye..

Tarih: 14 Nisan 2009, 12:33 - İp: 88.***.**3.203
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bulgaristan için aynı şeyi demeden önce şu bulgar sitesine göz atalım

tıkınız

bir bulgar parası bir türk parasına eşit olarak hesap yapınız

Tarih: 14 Nisan 2009, 13:15 - İp: 85.***.**2.68
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Para kur hesabını bilemem ben, lakin oradan gelip sirkeciden ürün alıp akşam treni ile dönen bir sürü ecnebi var..Halkın arasına karışın denk gelirler zati..

Rusyada da yaşayan bilir yalanmı söyleyecek orada iş yapan adamlar..Pahalı burada diyorlar hep..

Tarih: 14 Nisan 2009, 13:18 - İp: 88.***.**3.203
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben belgelerle konuşuyorum
matematiksel olarak doğrulanmış yani
ahan adam 799 levo diyo yani 799 lira hemde sıfır
ordan gelenleri bilmem ben

Tarih: 14 Nisan 2009, 13:31 - İp: 85.***.**2.68
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ne güzel türkçe kullanıyorsunuz
----------------------
yurtdısında makinelerin daha ucuz olması zaten normal bir durum bizim gibi vergi uzerı vergi odemiyorlar, da oradan garantili aldıgın urunun garantiside orada geciyor burada degil..
amerikadanda alsan ordanda alsan aynı..
birde şöyle birşey varki amerikada herhangibir siteden alısveriş yapmaya rusyada bir siteden yapmaktan daha cok guvenırım..dünyanın hacker cenneti rusya nede olsa...

---------------------
ahehahhehuhehe

Tarih: 14 Nisan 2009, 16:57 - İp: 78.***.**7.180
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bulgarlar ve Rusyadakilerin bir bildiği var zati,gelip buradan alıp gidiyorlar kolayca..

[gayjin aynı lisanı aksanı kullanıyoruz,hayırdır..]

Tarih: 14 Nisan 2009, 18:13 - İp: 88.***.**4.47
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Uzerinden epey zaman gectiyse de Rusya'da 2 yil kadar yasadim . Oradan Dubai'ye de devamli gidip geldigim halde , tüm elektronik ihtiyaclarimi Moskova'dan almayi tercih ettim .

Bizde nasil bir yanda Yalcinlar,Teknosa diger yanda spotcular varsa , orada da ayni sey var . Sehrin kuzeyinde fuar alani olarak insaa edilmis bir parkin ( Izmir fuari tarzi ) icindeki tum binalar/ tika basa kacak girmiş elektronik doluydu ( zamaninda ) ...Dedigim gibi , burasi Dubai'deki Duty Free'den de , spot Arap Pazarindan da en az % 15-20 ucuz idi... Ayni yogunlukta olmasa da hala duruyordur herhalde .

Dunyada "gelismekte olan" her ülkede " parallel marketing "yapan - yani o ürünü resmi distribitörü disinda kaçak veya legal ithal edip satan - var ve organizasyonlari cok daha basit/stok maliyetleri cok düsük/ vergi-fatura olaylari şaibeli oldugu icin her zaman daha ucuzlar ... Ulkeler arasi fiyat kiyaslarken de spot ise spot , resmi ise resmi olani kiyaslamak lazim .

Turkiye'de en buyuk gecirmecenin - sadece elektronikte degil her üründe - taksitlendirmede oldugunu , tum kurumsal saticilarin sözde "peşin fiyata yaptiklari taksitli satişlarda " 12 ay takside en az %20 faiz gizlediklerini göz önünde bulundurmak lazim . Çoğu da " gizli geçirmece " çakilmasin diye peşin ödemeye indirim yapmiyor...

12 ayda ödenen %20 fark - az gözükse de -aslinda senelik % 40 gercek faize denk gelir

Tarih: 14 Nisan 2009, 20:52 - İp: 96.***.**9.175
thedogfather
thedogfather (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Moskova'da Canon 5D Mark II ( Body ) fiyati minimum bulabileceginiz fiyat 2800 usd yaklasik real olarak...ama bu fiyatlar resmisaticilarin degil tezgah seklinde tanimlayabilecegimiz dukkanlarin fiyati...resmi saticilarda bu makinenin fiyati yaklasik 3200 usd gibi.....

Saygilarimla,

Tarih: 21 Nisan 2009, 07:24 - İp: 81.***.**0.70
independen
independen (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hayyam'da ki fiyatlari bilmiyorum ancak 2 hafta once Bulgaristan'daydim fiyatlara bi goz gezdirdi.Dun media market te ki fiyatlar ile oradaki fiyatlar arasinda daglar kadar fark var.

Nikon d60 boydy : 1.247 (Media Market)
Nikon d60 + 18-55 , 55-200 lens : 1.299 (Bulgaristan fiyati)

site : tiklayin

ayrica 1 leva : 0.75 tl

#independen' tarafından 22.04.2009 16:42:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Nisan 2009, 16:40 - İp: 88.***.**8.71