mamix41
mamix41 (üye)
İstanbul / Amatör

Refurbıshed Üründe Sutter Durumu

arkadaslar REFURBISHED (yenilenmiş) ürün alacam ama sutter sıfırmı olacak yoksa kullanılmısmı olacak onu merak edıyorum yardımcı olursanız sevınırım ve REFURBISHED urunde sutter sayısı hakkında bı sıkıntım olurmuu lutfen genıs bı acıklama yapın bu konularda oldukca yenıyım alacagım urunde canon 550d REFURBISHED üründür simdiden tesekkür ederim

Tarih: 13 Nisan 2012, 19:19 - İp: 78.***.**9.255
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Amerikada yenilenmis makinalar ustunde neden dolayi refurbish yapildigini belgeleyen etiketler bulunur, saticinin bunu gostermesi zorunludur ve fiyatlar onemli miktarda indirimlidir, Nereden aliyorsunuz bilmem ama bunu mutlaka isteyin derim.

Tarih: 13 Nisan 2012, 19:39 - İp: 212.***.**1.54
mamix41
mamix41 (üye)
İstanbul / Amatör

gitti gidiyordan alıyorum ama şu sutter muhabbeti aklıma takıldı alınırmı alınmazmıı manıne nasıl olur bılmıyorumm bu konuda bılgımde sıfır o yuzden bana yardımcı olabılecek bırılerını arıyorumm

Tarih: 13 Nisan 2012, 19:43 - İp: 78.***.**9.255
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Saticinin refurbish nedenini biliyor olmasi lazim, bunu aciklayamiyorsa sizinde anlamaniz zor, aradaki fiyat farki makul birsey degilse pek tavsiye etmem.Ayrica shutter sayisi tek endise nedeniniz olmamali.GG da makinayi aldikdan sonra odeme onayi vermek icin vaktiniz var diye biliyorum, bu arada bir bilene gosterebilirsiniz.

Tarih: 13 Nisan 2012, 20:47 - İp: 212.***.**1.54
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bir ayırımı iyi yapmak lazım ..

Ürün "Factory refurbished" ise, Canon/Nikon vs fabrikası veya ülke servisi tarafından kontrol edilmiş,tamir edilmiş,yenilenmiş makina demektir. Mağaza demoları bile olabilir. Bunların yeni makinadan pek farkı yoktur ; genelde Canon/Nikon'un kendi sitelerinde, servislerinde veya tanınmış mağazalar tarafından satılırlar. Fiyatları da çok ucuz değildir - belki %15-20 daha aşağıdır.

Ürün internette herhangi bir sitede "refurbished" diye satılıyorsa ve "factory refurbished" ibaresi/etiketi/ambalajı yoksa - en basitinden satıcı tarafından "temizlenmiş" demektir ( dua edin tamir görmemiş olsun ) . Bu makinaları "refurbished" diye değil, satış için kozmetik olarak temizlenmiş bir "ikinci el" gibi düşünebilirsiniz .

Özetle her " refurbished " , ""refurbished " değildir

Canonlarda perde sayısı göremeyeceğinizi de belirtelim.

Tarih: 13 Nisan 2012, 21:22 - İp: 96.***.**5.17
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

elinize bir laptop veya netbook alın, makineyle sadece 1 adet fotograf cekin...laptopunuzda foto me programı yukluyse cektiginiz fogtografı programla açmanız yeterli...amerikada olsaydık neden refurbished oldugunu etiktinden dusurtyce yazarlardı...bizde refurbished her sey olabilir o yuzden riski seviyosanız buyrun...netleme sorunu olan lensi çok temiz lens diye satıyorlar yarı fiyatına ...300-400 TL ye atlıyorsunuz...netice hüsran...dikkat edin derim...ha bu arada canon 500 D fiyatları yerlerde sürünüyor...veya Canon 1100 D IS lensle 1300-1400 TL heryerde kampanya var..ben nikoncuyum ama bu makine güzel..2. el alıp sorun cıktıgınızda cinnet geçirmektedse bu taraz tercihlere kayın derim..fotograf başka bir şeye benzemez...gün geliyor güzle bir fotografta toz tanesi (ki photoshopla bir tıkla temizleniyor) adam dellenriyor....bol fotograflı günler..

Tarih: 16 Nisan 2012, 11:51 - İp: 88.***.**4.24
m.tmn
m.tmn (üye)
Gaziantep / Amatör

buna benzer bir konu geçenlerde açmıştınız hala aynı şeyleri mi düşünüyorsunuz?? vereceğiniz fark 200 tl bence değmez derim hala kafanızda şüpheler var acaba sorunu neydi de yenilediler bu ürünü diye aradaki fiyat farkına bu kadar soru işareti değmez..
ve k.etkisi'nin de söylediği gibi burası türkiye ne olacağı hiç belli olmaz...

Tarih: 16 Nisan 2012, 20:51 - İp: 95.***.**4.172
mamix41
mamix41 (üye)
İstanbul / Amatör

hepınıze cook tesekkurler arkadaslar sıfır alacam saNırım canon 600d insallah yuzumu kara cıkarmaz bunun ıcın de son bı yorumlarınızı alsam nasıl olur acabaa 550d mı 600d mı vee aradakı fark sadece ekranın donmesımı ?

Tarih: 16 Nisan 2012, 21:39 - İp: 78.***.**3.49
  • 1