aikineyzen
aikineyzen (üye)
Ankara / Amatör

Raw , Fuji S5600 Ve Panasonic Fz7

merhabalar fuji s5600 ve panasonic fz7 arasında kaldım.benim için öncelikli olarak bir fotoğraf makinesi kaliteli resim üretebilmeli ve canlı renklere sahip olmalı.makineyi aldığımda iso 100de çekilmiş fotoğraflarda bariz olarak 2 makinenin ürettiği resimler arasında bariz fark görmemeliyim.eğer bu konuda at başı durum varsa raw formatında dosya üretmesi sizce fuji s5600'ün büyük bir avantajımıdır?fotoğraf kalitesi açısından durumu nedir? photoshopta sonradan oynama yapmayı düşünüyorum ve fz7 nin ürettiği tif ile çokmu zorlanırım? üçüncü olarak s5600 e filitre takabilirken fz7 ye uygun bir filitre bulmak zor sanıyorum. dış çekimlerde uv filitrenin renkler üzerinde çok olumlu etkisini biliyorum. acaba sizce fz7nin leica lensinin avantajına karşı takılabililen uv yada polarize filitre ne farkettirir. ayrıca sakar birisi olarak güzelim leica lenside uv filitresiz kullanmakta ayrı bir stres yaratabilir.ek olarak s5600e eklenebilecek objektif parçaları nelerdir geniş açı aparatı takabilirmiyim. ve türkiye fiyatı nedir .4üncü kriter macro mesafesi:fz7 5cm verirken s5600 10cm veriyor.5 cm ve 10cm bana çok bir fikir vermiyor.somutlayacak olursam çiçek yahut böcek çektiğimizde bu ikisinin yakınlaştırabileceği en yakın mesafe nedir?sonradan eklenen macro lesnler ne kadar başarılı olabilir. bunun dışındaki ekran büyüklüğü kullanım kolaylığı vs çok anlam ifade etmiyor fakat bu farklar açısından gözümden kaçırdığım önemli bir ayrıntı olabilir?yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 21 Mayıs 2006, 13:42 - İp: 85.***.**9.248
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

dpreview sitesinden macrolarına baktım ama fuji'nin incelemesini bulamadım.
panasonic fz-7 ninki var,42*31mm lik bir objenin macro fotoğrafını çekebilirsin .fena değil macrosu.

fz-7 güzel bir makine yeni çıktı ama noise var,sadece iso80'de kullanacaksan iyi.

Tarih: 22 Mayıs 2006, 10:00 - İp: 81.***.**5.187
aikineyzen
aikineyzen (üye)
Ankara / Amatör

yorum için teşekkür ederim ama artık gerek kalmadı tercihimi s5600 den yana koydum. benim emektar minolta af 9000 in uv filitresi de uydu. yakında ilk fotoğrafları galeriye yükleyeceğim. ama ilk negatif gözlemim diyafram aralının düşük olmasından dolayı iç çekimlerde yeterli ışığı sağlayamadım artık bi sabah olsunda gündüz gözüyle çekelim.

Tarih: 23 Mayıs 2006, 00:23 - İp: 85.***.**9.82
  • 1