mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

R1 Dışında En İyisi...

Arkadaşlar DSlr makinelerin fiyatları ortada... R1'inde onlardan aşağı kalır yanı yok... Şimdi soruyorum size R1 dışında en iyi DSlr like makine hangisi... Sizce... Ben karar veremedim... Daha doğrusu R1den sonrasını bulamadım, yok... Belki gözden kaçırmışımdır... Önceden S9500 hoşuma giderdi ama R1 onu karanlığa gömdü... Ben napcam yaaa

Tarih: 14 Nisan 2006, 21:13 - İp: yok
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

nasıl yani yaaaa... kit lensle bile s9500 den iyimi çeker D50... Alla Alla... Sanırım bu kit lens performanslarını DSlre göre düşük buluyorlar... Yoksa ii... S9500 çok beğenilen bir makine ve kit lens daha iyi ise kit lens ii foto çeker... Tabi diğer lenslere oranla berbat... Yanılıyormuyum... Yada şöle diyim kit lens ile Dslr makineler gerçek performanslarını gösteremezler...

Tarih: 15 Nisan 2006, 02:23 - İp: 85.***.**5.241
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kit lens berbat değildir de diğer iyi lensler ile gözünü mükemmel fotolara alıştıran biri kitin farkını anlayacaktır.
Bu arada iyi geceler hepinize.Yarın görüşürüz...

Tarih: 15 Nisan 2006, 02:27 - İp: 85.***.**9.12
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

iyigeceler osmanlı... Ama yarın gece bu kadar erken gidemezsin on agöre

Tarih: 15 Nisan 2006, 02:28 - İp: 85.***.**5.241
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon un kit lensleri o kadarda kötü değildir, SLR Like makinelrden iyi sonuç vermesi gayet normaldir (R1 i ayrı tutuyorum)

Tarih: 15 Nisan 2006, 08:14 - İp: 85.***.**4.161
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

kit lensin farkı ancak fotoğrafı yuzde yuz buyutup detay aranırsa anlasılır.yoksa pc de normal izlerken anlayamazsınız.
18-55mm kit lensin yanına bir tanede 70-300 sigma al,hem geniş acın olur hemde macro ve zoom un.
450mm nerde 120mm nerde dimi.

Tarih: 15 Nisan 2006, 11:33 - İp: 85.***.**8.136
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

hocam sen kti şeklinde d-50 al emin ol memnu kalırsın. nikonun en sevdigim ozelliide sonadan lens alırsan, uygun fiyata temiz 2. el bir lens alabilirsin ve onuda makinende kullanabilirsin. digitral slr lerin en guzel yanı bu zaten.bi tane body 3-4 tane lens. takar takar kullanırsın. insanı özgür kılıyo . slr like denilenmakinelrde mukeemmel fotograflar cekiyo, haklarını teslim etmek lazım amaaa 1700 ytl verdigin alet yere düştü objektifi zarar gordu .. gorunmez kazzaa ... noolcek? atıcanmakineyi.. oteki turlu olan lensine olur sadece gider 300-400 ytl ye alırsın 3,5 diframlı bişi..yada 600 felan verip 2,8 lik bi lens bile alabirsin. mis gibi olur. Turkiyede garanti olayını geçeceksin. garantisi oluyoda ne oluyo? makineyi mi degisitiryolar 40 dereden su getiriyolar. gene tamir parasını veriyosun. zaten bu oyuncakları tamir eden cok fazla yer yok. her halkarda bir arızası olursa tabi tamir edilebilecek bir arızası o zaman parasını ödüyosun. o nedenle dogu bankdan o denilen fiyatlara 18-55 veya 18-70 lik lensi ile al hatta tavsiyem olur d70s ile verilen kit objektifi ile al , o objektif seni baya bi idare eder.

Tarih: 15 Nisan 2006, 16:43 - İp: 85.***.**7.6
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Şu noktada tartışmaya katılabilirmiyim

Ben Pro1 ile Yakın arkadaşım Cihan ise 350Dsi ile (kit lens) geçen yıl 3 günlük Cunda Tatiline çıktık. sonuç Pro1 350D'yi ezdi geçti

Tarih: 15 Nisan 2006, 17:12 - İp: 81.***.**0.128
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kit lens mi yoksa dslr-like'larin lensleriyle daha iyi cekerin cevabini dpreview'deki galerilere bakilarak anlasilabilir.. benim gordugum kadariyla, dslr'larin yanindan gecemiyor dslr-like'lar.. bunun cevabi da cok basit; cunku dslr kullanilarak cekiliyor fotograflar.. (r1'i katmiyorum tabii..)
....
as, gercekten 18-200 VR'in fiyati yaklasik 2 milyar mi? inanilacak gibi degil dogrusu..
burada d50 body'den biraz daha yuksek.. iki kati degil kesinlikle..
17-55'in fiyati cok masum duruyor 18-200'in yaninda dogrusu.. normalde 17-55'in fiyati iki misli..

................

valla arkadaslar, her ne kadar dslr'in artilari bitmese de, r1'in turkiyedeki fiyati yuzunden ne kadar mantikli bir tercih oldugu da yadsinamaz..
sanirim mehmet, r1'i da 1 milyara yaklasik bir fiyatta bulabilirsin.. yoksa yaniliyor muyum arkadaslar?

Tarih: 15 Nisan 2006, 17:57 - İp: 62.***.**2.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker lens fiyatları gerçekten böyle.
Geçenlerde topiğin birine yazmıştım,Canon ve Nikon nun ithalatçıları yakında body leri bedava verecekler,çünkü lenslerden o kadar çok kazanıyorlarki.
Bu birazda aldatmaca tabii ki.İnsanlar DSLR body bu karar ucuz olunca hemen dslr ye yöneliyor,sonra iş lense gelince yandım anam diyorlar.Gündemde sürekli body+kit lens fiyatları var,kaliteli lenslerin fiyatları bir çok kişi tarafından bilinmiyor.
Artık işi bilen profesyonel fotoğraf sanatçıları bile bu lens fiyatları yüzünden arkadaşlarına R1 i önerir oldu.Çünkü kaliteli lensin fotoğraf üzerindeki etkisini,mutlaka alınması gerektiğini bunun yanı sırada fiyatlarını da biliyorlar.
Uygun bir zamanda yapabilirsem Türkiyedeki lens fiyatlarının listesini yapmayı düşünüyorum en azından kısıtlı imkanları ile DSLR almayı düşünenlere yol gösterici olur.
Örnek olarak Canon EF 17-40 L USM lens sitede adı çok ça önerilen bir lens fiyatı 1950ytl.sanıyorum aynı lens aynı lens yurt dışında 650usd.civarında.Fiyat farkı gördüğün gibi iki katı.
Sonuçta Sony DSC-R1 1200ytl.garantisiz,1550ytl.garantili fiyatıyla DSLR e iyi bir alternatif.

#as' tarafyndan 16.04.2006 19:21:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Nisan 2006, 19:06 - İp: 85.***.**7.207
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Valla bana göre fotoğraf dönemi R1'den önce ve R1'den sonra olmak üzere iki döneme ayrıldı... Önceden millet Ya DSlr alcam ya da DSlr5 Like alcam diyodu... Şimdi Ya DSlr alcam ya DSlr Like alcam ya da R1 alcam diyo.. Biz iki seçenekle başa çıkamıyoz bide üçüncüyle uğraşcaz...

Tarih: 16 Nisan 2006, 19:38 - İp: 88.***.**8.125