emirx
emirx (üye)
İzmir / Amatör

Profesyonel Makina Önerisi

Selam üstadlarım öncelikle böyle bir siteye ilkkezüüye oluyorum ve burada ardığım herşeyi bulabiliyorum site yöneticilerine ayrıca teşekkür
ben bu hobiye yeni başlamış biriyim panasonik dmc fz 178 kullanıyorum birsüredir kullandığım bu makinadan sıkıldım ve profesyonel bir makina almak istiyorum yurt dışındada tanıdıklarım var ürün getirte bilirm fakat asıl sıkıntım beni gözlerimle alakalı bir problemim var ve vizörden baktığım resimlerde sıkıntı yaşıyorum bana önerebileceğinniz lcd den çekeceğim görüntüyü görebileceğim bir makina önerebilirmisiniz fiyat konusunda ise 1200 ytl civarında bir şeydüünüyorum bu yüzden alacağım makinayımuhtemelen yurt dışından getirticem garanti konusundada yardımcı olabilecek arkadaşlarım varbana bu konuda öneride bulunursanız sevinirim
ilgilenen üstaadlarıma şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 15 Mart 2010, 17:50 - İp: 85.***.**5.150
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Her markadan alternatifin var... Ama sonuçta bu işe nasıl baktığın, ne amaçla fotoğraf çekeceğin, ileride ne kadar para harcamayı düşündüğünü belirlersen ve özellikle bir iki marka tercihin olursa daha net yardımcı olunabilir...

Ben Sony kullandığım için sanırım A500 ve A550 (yeni çıktıkları ve CMOS sensör kullandıkları için) iyi bir alternatif olabilir. Liveview de oldukça hızlı, ekranlar güzel, HDR modu var, ISO da iyi oldukları söyleniyor...

Diğer marka kullanıcılarıda başka marka tercihlerini belirtirler...

#muratreis' tarafından 16.03.2010 10:49:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mart 2010, 10:35 - İp: 81.***.**9.145
emirx
emirx (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşım ilginiçin teşekkür ederim ben bu işi hobi olarak yapmakistiyorum şimdilik elimdeki panasonic i satmayı düşünmüyorum zaten 2. bir makina olarak kullancağım profesyonel bir makina istiyorum bu makinayıda doğa ve tarihiyerlerin fotoraflarınıçelmek için kullanıcanm marka terciği tabiki çok öemnli nikon vecanon tabiki ilk tercihimdir fakattabiki fiyat olayıda çok büyük bir faktör ileride mutlaka lens içinde bir bütçe oluşturucam saygılarımla

Tarih: 16 Mart 2010, 10:52 - İp: 88.***.**4.24
emirx
emirx (üye)
İzmir / Amatör

saol üstadım

Tarih: 16 Mart 2010, 11:09 - İp: 88.***.**4.24
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Gozlerindeki problem vizorden bakmana engel ise DSLR yapisindaki makinalardan almanda pek bir anlam goremiyorum.Nedenide bu DSLR lari, ekrandan gorerek kullanip contrast based fokus yapma mantiginda isleyen yavas makinalar haline getirmen.Vizor ile yapilan cekimler kisaca DSLR in mantigidir ve sana gercek performansi sunar.Sony bu konuda biz farkliyiz,daha hizliyiz diyor ancak vizorden bakarakki hiz herzaman ustundur.Senin alacagin makinalar LiveMOS sensorlere sahip micro 4/3 makinalardir yada APS-c ebadinda Livemos sensore sahip digerleri ki bunlardaki ekrandan bakarak fokus hizi DSLR lara oranla cok daha iyidir.Bu makinalar Leica X1,Samsung NX10,Olympus EP-1,2,L1,Panasonic G1,2,GH1,GF1,baskalarida var ama sana gelmez....Panasonic DMC-GF1 fiyati uygun ise tavsiye edebilecegim bir makinadir.
Ornekleri bu Japon sitesinde assagiya inerek,rsimlerin uzerine tiklayarak gorebilirsin.Kusura bakma Japonyada yasayan birisi olarak baska bildigim yok.
http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/newproduct/20090928_318059.html

#ozansan' tarafından 16.03.2010 11:53:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mart 2010, 11:49 - İp: 221.***.**4.187
emirx
emirx (üye)
İzmir / Amatör

saolun sizinkide bir fikir teşekkür ederim

Tarih: 16 Mart 2010, 12:12 - İp: 88.***.**4.24
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Canon Eos 450D yada Eos 500D öneririm yurtdışından getiriceginiz için

Tarih: 16 Mart 2010, 12:30 - İp: 212.***.**6.116
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Dioptri ayarı bu işe yaramıyor mu ?

Benim bildiğim bütün DSLRlarda dioptri ayarı var. Yetmezse vizöre ekstra aparat takılabiliyor. Bu aletleri satan herhangi bir mağazaya gidin, dioptri ayarını kurcalayın, muhtemelen probleminiz çözecektir.

Sony'nin gövdeleri LiveView yaparken de "Phase Shift Detect" AF sistemini kullanır, dolayısı ile bu hususta "Contrast Detect" AF yapan sistemlerden hızlıdır. Yine de vizör gibisi yoktur. Biraz paraya kıyıp vizörü büyük, pentamirror yerine pentaprism kullanan gövdeleri tercih edin ( bkz. Sony A700, Nikon D300 vs. )

Tarih: 16 Mart 2010, 13:27 - İp: 88.***.**3.107
emirx
emirx (üye)
İzmir / Amatör

tüm arkadaşlarailgisi için tekrartekrar teşekkür ederim

Tarih: 16 Mart 2010, 13:40 - İp: 81.***.**4.43
  • 1