eda_duman
eda_duman (üye)
İzmir / Amatör

Profesyonel Almak İstiyorum. Yardım::.

Arkadaşlar fujifilm finepix s5600 var elimde ama daha profesyonel bir makine almak istiyorum.Özelliklede hareket halinde olan görüntüleri mesela bebek resmi doğum esnasındaki resimler..peşpeşe hiç bir anı kaçırmadan fotoğraf çekebileceğim ve en önemli özellikleri içinde barındıran bir makine tavsiye edermisiniz ..acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

Tarih: 14 Şubat 2010, 01:03 - İp: 88.***.**2.184
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

daha profesyonel makine derken slr makineler'i kastediyorsunuz sanırım..1000 dolara da slr makine var, 8500 dolara da...bu iş için makine ve objektif için ayrı ayrı ne kadarlık bir bütçe ayırdığınız önemli..bunu belirtirseniz daha doğru tavsiyelerde bulunabiliriz..

Tarih: 14 Şubat 2010, 01:09 - İp: 94.***.**4.34
eda_duman
eda_duman (üye)
İzmir / Amatör

1000 dolar civarında bakıyorum..

Tarih: 14 Şubat 2010, 02:12 - İp: 88.***.**2.184
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Canon EOS 500D'yi tavsiye edebilirim..spot piyasada bahsettiğiniz gibi kit olarak 1000 abd doları civarından gidiyor..Nikon'un giriş seviyesi modelleri olan D3000 yada D5000'i tavsiye etmiyorum..onlar da mükemmel görüntü kalitesiüreten makineler ancak herşey görüntü kalitesi demek değil..aynı paraya çok daha iyisi alınabilinecekken tavsiye etmek anlamsız..iyi, en iyinin yanında kötüdür..

Tarih: 14 Şubat 2010, 02:35 - İp: 94.***.**4.34
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bir ustteki arkadas 500D onermis,ve D3000 ile D5000 i ilave etmis.Bencede hangisi ucuz ise ona yonel derim.Video ozelligi kafaya takilacak bir durum degil ve performanslari zaten oyle agam sagam bisey degil.DSLR makinalarda sensor isinmasi uzun video cekimlerine zaten musade etmeyen bir gercek ve dalgalanmalar olusmakta.O yuzden illaada video dersen alirsin kucuk ucuz HD video ceken kamera yada makina hepsindede mevcut.Canonun 500D sinin yenisi 550D cikti ve daha fazla rakamsal ustunlukler istiyor isen,ve gece performansi daha iyi olsun diyor isen belki onada yonelebilirsin.Turkiyede varmi bilmiyorum ama yakinda piyasaya duser,sadece fiyatinin ucuz olacagini tahmin etmiyorum orlarda.Japonyada 500 dolara kadar 500D mevcut yeni ve kit lensli.

Tarih: 14 Şubat 2010, 11:15 - İp: 221.***.**4.187
color110
color110 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 16 Şubat 2010, 15:18 - İp: 85.***.**3.152
  • 1