codeihk
codeihk (üye)
İstanbul / Amatör

Pro. Fotografcinin Lensleri?

Profesyonel bir fotografcinin elinin altida hangi lensler bulunmali? Sony Alpha A100 modeli icin konusacak olursak www.sony.com.tr sitesindeki Alpha serisi orijinal lenslerden hangilerine sahip olmak gerekir? Zaten4-5 amaca yonelik lensler var.Profesyonel bir fotografci Wideangle,Tele vb. gibi lenslerin butun cesitlerini elinin altinda bulundurmalimi? Bulundurmali ise bu lenslerin amaclari neelrdir? Ornegin Telephoto lensler yanlizca uzak icinmidir? Wideangle lensler yanlizca yakin ve kalabalik alan cekimleri icinmidir? YAni su amac icin su lensi tavsiye ederim seklinde yardimci olursaniz cok sevinirim. Ayrica illa Sony marka lens olmasina gerek yok. Alpha A100 e uysun yeter. Butun lens cesitlerinden toplamayi dusunuyorum ve A100 e uyan hangi marka o katagoride e iyi ise onu tavsiye etmenizi istiyorum. Ornegin Telephoto lens icin :Sigma AF 50-500mm F4-6.3 EX DG , Wideangle lens icin : Sony SAL-16F28 - 16mm f/2.8 Fisheye. Lens firmalarinin kataloglarina baktigimda en yuksek fiyatli lenslerin en iyisi olabilecegini bende tahmin edebiliyorum ama sizden ricam kalite/performans orani en iyi olan lensler.Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

Tarih: 3 Aralık 2007, 14:31 - İp: 88.***.**3.6
muratersan
muratersan (üye)
İstanbul / Meraklı

fısheye alcak param yok suan ama aklımda da hep durmustur pekı kendı objektıfıme herhangı bır adaptor takarak fısheye goruntusu yakalayabılırmıyım warmıdır bole bısey?

Tarih: 12 Aralık 2007, 21:10 - İp: 88.***.**4.92
pantat
pantat (üye)
Ankara / Amatör

metal bir kürenin fotografını çekerek balık gözü etkisi elde edebilirsin.tabi kendi fotografmakinenin görüntüsü de çıkar ama olacak o kadar.

#pantat' tarafından 13.12.2007 21:17:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Aralık 2007, 21:16 - İp: 85.***.**0.235