onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Pentax's 645 İlk Resimler...

Herkesin Beklediği Pentax's 645 orta formata yeni soluk getirmesi beklenen makinası dün fuarda görücüye çıktı

31.6 friggin megapixels

Tarih: 10 Mart 2007, 00:57 - İp: 85.***.**4.114
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

W800İ al hocam.

Tarih: 11 Mart 2007, 18:47 - İp: 88.***.**3.214
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey senin telefon nasil birsey oyle? 10mm ultra genis aci lensi mi var yoksa?..

Tarih: 11 Mart 2007, 19:02 - İp: 86.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

As paramı var benede. Aldığı en pahalı telefon 200 ytl idi.
Dadanagast evet balık gözü hemde.

Tarih: 11 Mart 2007, 20:13 - İp: 85.***.**8.104
as
as (Üye)

Avukatlarda da para yoksa biz yandık.
3-5 ay önce evimden çıkan kiracı arkasından 3500ytl.lik hasar bıraktı.Bununla beraber 1000avroluk depozitosunuda talep etti.
Bende bir avukata hemde arkadaş bildiğim birine gidip ne yapmamız gerektiğini sordum.Benim yanımda benim cep telefonu ile çıkan kiracıyı arayıp iş mahkemeye intikal ederse kendisinin bırak depozitoyu daha fazla masarafa gireceğini söyledi.Kiracıda tamam o zaman depozitom kalsın dedi.Bende arkadaş sandığım avukata teşekkür edip çıkarken tuttu benden 250ytl. istedi.Bende adamı orada neredeyse dövecektim.Ulan dedim yaptığın sadece bir telefon etmek üstelik onuda benim telefonumdan aradın,topu topu iki dakikalık bir iş için 250ytl.mi istiyorsun senin gibi arkadaşa .... deyip birbirimize girdik.

Şimdi bu avukatla mahkemeleyiz.Ben başka bir avukata bu adama bir kuruş vermem ne yap ne et bu işi çöz masrafı kaç para tutarsa tutsun dedim.Mahkemeyi kaybedersen sanada bir kuruş vermem seninlede mahkemelik oluruz diye baştan pazarlığımı yaptım.Artık bu iş için hiç önemli isterse 2000ytl gitsin ama o arkadaş bozuntusuna o parayı vermiyeceğim.

Yani seninle burada yazışıyoruz iyiki para istemiyorsun.
Ama bunları bir kenara not edip hesaba yazıyorsan yandık.
Bak baştan söyliyeyim benden sana para çalışmaz.

Tarih: 12 Mart 2007, 00:20 - İp: 88.***.**3.214
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

O kadar danıştınız canım.Parasız olurmu hiç. Defterin kabarık as.
Sevgili as arkadaşınız olan avukatın yaptığı gerçekten takdire şayan. Tam bir profesyonelmiş.Tebrik ediyorum kendisini.
Olması gereken bu. Ama maalesef hiçbirimiz bunu yapımıyoruz. Danışma ücreti tabidir fakat en azından Kütahya için para alan yok. Alınmalı ama. Avukat arkadaşınız birtek o telefonu edip parını alabilmek için 4 yıl okudu.MUhtemelende bitiremedi. 5-6 yıl okudu.Sonra staj yaptı. Büro açtı birkaç yıl süründü.
Bİzim yaptığımız iş bu. Gerekirse bir telefonla iş hallederiz.Ama iş biz telefon ettiğimiz için olmuş olur. Yoksa mümkün değil alınamaz.
Ama müşterilerin çoğunda yav adam bir telefon etti. 250 lira alıyor fikri oluşuyor. Bu toplumumuzda emeğe saygının tam olarak oluşmamasından kaynaklanıyor. SEn üzerine alınma.
Eğer olayı davadada bu şekilde anlattı isen 2. avukatınlada davalık olacaksın demektir.
Ayrıca bu ihtarı aldığınız günden itibaren 3 gün içinde danışma ücretlerinizi ödemez iseniz..........

Tarih: 12 Mart 2007, 19:15 - İp: 85.***.**1.110
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

8-10 sene önce bir avukatla tanışmıştım.
2-3 bin nüfuslu bir kasabada tek başına avukatlık yapan 50-60 yaşlarında bir adamdı.
ben o zaman öğrenciyim üniversitede...

1960 larda ankara hukuk fakültesini birincilikle bitirmiş.
ankara hukuk fakültesinin 80 yıllık mazisinde sadece 80 birincisi vardır ve kesinlikle çok büyük bir olaydır.

fakültenin tüm kürsüleri asistanlık teklif etmiş, hatta efsanevi faruk erem hoca' nın kürsüsünden bile teklif almış.
faruk erem hocayı da rahmetle anarım bu arada.

ama babası tutturmuş ''sen melekete dönecek burada avukat olacaksın'' diye. adamcağız babasını kıramammış.çok parlak bir kariyeri elinin tersiyle itip 2000 nüfuslu kasabaya yerleşmiş. kasaba karadeniz in en ücra yerlerinden birisi...

köylü vatandaşlar birosuna gelip danışıyormuş, bu da ne yapmaları gerektiğini söylüyormuş. uzun uzun anlatıyormuş.

adamlar çaylarını da yudumlayıp teşekkür ediyorlarmış....para filan yok. babası saygın bir adam, laf olur diye isteyemiyor. millet bundan aklı alıyor, doğruca arzuhalcilerin yanına dilekçe yazdırmaya koşuyorlarmış.

bizimki bakmış iş olacak gibi değil, danışma ücrete tabidir yazmış büroya. kasabaa acayip dedikodu olmuş. arzuhalci bundan çok para kazanıyormuş.

o kasaba ve avukatlık o adamı bitirdi. kasaba ona dar geldi, ama bir yere gidemedi. alkole sarıldı. karısı çocukları da alıp adamı terketti. 55 yaşında bir kal krizi, peşinden kısmi felç.....

rahmetle anıyorum ilhami ağabeyi.....

siz yazınca aklıma geldi birden

Tarih: 12 Mart 2007, 20:15 - İp: 88.***.**6.219
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Ben almam bu makineyi, ne o öyle, flaşı bile yok.

Tarih: 12 Mart 2007, 21:00 - İp: 85.***.**1.48
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bufalo Allah Rahmet eylesin. Zor gerçekten. BU işi para için yapıyoruz.Hayır kurumu işletmiyoruz. Biz bilgi satıyoruz açıkçası. Veriyorsak aklı karşılığını almamız lazim.Gevurlar hir işte olduğu gibi bundada çok iyi. HEmen saat çalışmaya başylıyormuş.Helal olsun adamlara.

Tarih: 12 Mart 2007, 22:33 - İp: 85.***.**1.110
as
as (Üye)

Pazarbey herhangi bir avukatlık bürosuna herhangi bir vatandaş girip böyle bir yardım alsa sana hak verirdim.
Ama işte insanın belki 20 yıldır tanıyıp görüştüğü bir arkadaşı böyle yapınca iş değişiyor.Yazdığım yazıda ana fikir para konusu değildi.İşin parasında olsaydım ikinci bir avukat tutup işi karşılıklı mahkeme boyutlarına taşımazdım.
Neyse mevzuu çok daha uzayacak ama 250ytl. yi vermemek için şimdiye kadar belki 1000ytl harcadım gerekirse bir o kadar daha harcayıp o parayı ona vermiyeceğim.İş artık inada bindi.

Tarih: 12 Mart 2007, 23:12 - İp: 88.***.**3.243
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

As sen yanlış yerde danışmışsın. Almanya da benim gördüğüm kadarıyla hemen para istemiyorlar ama, devam eden davan hakkında birşey sormak için bile kendi avukatının bürosuna gidip görüşmüş olsan ay sonunda fatura evine geliyor direk.

Tarih: 12 Mart 2007, 23:24 - İp: 88.***.**1.97