kelamca
kelamca (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax’ı Kullanan Varmı?

Bu kadar Nikoncu ve Canoncu arasında? :-)
DSLR'nin babası diyorlar lakin son yıllarda biraz geri de kalan bir marka imajı yaygın toplumda...

Tarih: 4 Haziran 2012, 15:56 - İp: 188.***.**0.89
ozgunatalay
ozgunatalay (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar.

Bu işin yenisi olmamla birlikte,şunları söyleyebilirim.

Bildiğiniz üzere Canon ve Nikon'un bilinirlikleri de malın satılmasında oldukça etkili.

Pentax ülkemizde geride kalan bir marka, hatta bazı forum sitelerinde bu markayla ilgili "ne bu ya mintax gibi" yorumlarını da gördüm.

Pentax yurt dışında daha yaygın bir kullanıma sahip. Pentax Canon ve Nikon'un eksiklerini dolduruyor. Bir alternatif olmaktan ziyade ilk seçimler olma yolunda bir bir ilerliyor.

Bir önceki açtığım konuda Pentax K-5 ve Nikon d90 arasında kalmıştım ben de. Fakat daha detaylı araştırmalarım sonucu Pentax K-5 almamın daha isabetli bir sonuç olduğunu gördüm.

İşin daha profesyonel olanları da gün geçtikçe artık Pentax'ı önermekte. Eğer Pentax alırsanız ilk anlarda fotoğraf makinenizin ismiyle dalga dahi geçebilir (bizdeki marka tutkunluğundan malesef), yalnız yapacağınız çekimlerle üstte de dediğim gibi bir alternatif değil de ilk seçimlerde yer alacağını göreceksiniz.

#ozgunatalay' tarafından 04.06.2012 17:08:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2012, 17:06 - İp: 176.***.**4.104
photom
photom (üye)
Sakarya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben Stüdyo ve dış çekimlerde k 10 d kullanıyorum. Çok da memnunum.kendi kit objektifi de gayet yeterlidir.birde eski analog makinadan kalma 1;1.7 50mm var.marka hastalığından kurtulmamız lazım.başka makina lazımolunca gene pentax alırım.

Tarih: 4 Haziran 2012, 21:39 - İp: 88.***.**1.68
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

"marka hastalığından kurtulmamız lazım.başka makina lazımolunca gene pentax alırım."

Ha sunu bileydin Marka hastaligin yok ama illa gene Pentax alacaksin yani

Pentax DSLR'in babasi degil, hatta DSLR'a cok gec girdi ve su anda bunun bedelini oduyor. SLRlarda cok iyiydi, ama SLRlar hala populerken son zamanlarda geri kalmaya baslamisti.

Tarih: 5 Haziran 2012, 16:59 - İp: 116.***.**4.15
  • 1