mavrikyos
mavrikyos (üye)
İzmir / Amatör

Pentaxcılar Ve Antipentaxcılar !

Evet arkadaşlar aklımda Canon 450 d olmasına rağmen, gönlümde Pentax modelleri var. Pentax'ın Canon'a nazaran artı ve eksilerini bana etraflıca bir şekilde anlatacak bir fotoğraf dostu varmı? Canon'un yüksek iso kabiliyetini biliyorum, onu geçelim Benim en merak ettiğim konu ise lensler. Bildiğiniz üzere Lensler makinalardan daha pahalı Acaba Lens konusunda sıkıntı yaşanırmı? Yani Pentax makina sadece pentax lenslere mi uyumludur? Canon yada Nikon lensler kullanılabilinirmi? Sigma ve Tamron lensler nasıl sonuçlar verir bu Pentaxlarda?
Cevaplarınızı merakla bekliyorum...

Tarih: 11 Mayıs 2009, 00:29 - İp: 88.***.**4.220
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kim eglendi senle?
sen kompakt kullanırken hayrandım ben sana bikere..
:D

Tarih: 12 Mayıs 2009, 23:47 - İp: 78.***.**1.34
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 13 Mayıs 2009, 00:04 - İp: 78.***.**4.118
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

objektif konusunda nikon ve canon türkiyede çok çok iyi ,maalesef pentax objektifler çok fazla değil bunun derdini bende çekiyorum ve giderek pentax kullanıcısı azalmaktadır bu nedenden dolayı insanlar haklı çünkü istediğini bulamazsan başka markaya geçersin sonuçta pentax babamın şirketi değil =)) fakat fiyat performansta değerlendirildiği zaman pentax çok başarılı geldi bana ... ben pentax kullanıcısıyım ve kesinlikle diğer markalarında makinelerini çok beğenirim ( nikon d40 hariç ) ben 450d yi çok az kullanabilme şansım oldu ama açıkçası kısa kullanımda bile makinanın gayet güzel olduğuna inandım ... açıkçası bu biraz markaya olan sıcaklıkla ilgilidir ben pentaxı sevdim pentax kullanıorum başkası olympos sever olympos kullanır ama en önemlisi iyi bi objektifle hayat daha güzel

Tarih: 13 Mayıs 2009, 02:15 - İp: 78.***.**3.243
thedogfather
thedogfather (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Merhabalar

Pentax K10D ve K20D kullandim eger acik havada cekim yapiyorsaniz herhangi bir sorun yok arkadaslarim renk problemlerinden bahsetmisler bunu wb ayarlari ile duzeltmek mumkun bence..lensler konusunda tamro,sigma ve pentax in limited versiyonlarini kullandim bence en basarilisi limited versiyonu 50-135 2.8 mesela....bunun disinda eger kapali alanda cekim yapiyorsaniz iste o zaman senlik basliyor autofocus olayi adami bazen cildirtiyor...bir de karanlik ortam nedeniyle yuksek iso kullanilirsa noise olayini da hic begenmedim...
son bir sey de yarin obur gun bbu makine bana yetmiyor degistireyim derseniz pentax in maalesef 2.eli cok zayif ve degerinin altinda satmak zorunda kaliyorsunuz............

Bol isikli gunler..............

Tarih: 13 Mayıs 2009, 07:11 - İp: 81.***.**0.70
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

birisinin pentax k20d bana yetmiyor demesi için tek bir neden bile gelmedi aklıma..

Tarih: 13 Mayıs 2009, 07:54 - İp: 78.***.**6.72
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Arkadaşların dediklerinin tamamına katılıyorum. Gaijin hariç.
Yüksek performans için pentakslar uygun değil. Mesela benim k20 yi bi spor muhabiri almış ve hemen geri vermiş.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 10:39 - İp: 85.***.**8.198
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Gaijin e katılıyorum, ciddi anlamda profesyonel çekim yapılmadığı sürece mesela futbol maçı çeken bir fotomuhabir değilseniz, ya da dev gibi binaları giydiren model fotoğrafları çekmiyorsanız, piyasada mevcut makinelerin hiçbirinin yetersiz gelmesi söz konusu değil.

thedogfather, iki konuda size katılmıyorum.
1. Pentax DA* 50-135 2.8 lensi limited serisi değildir. Star serisidir. Limitedler zoom değil prime lensler.
2. Pentax ın ikinci elinin zayıf olduğuna ve değerinin altında satılabileceğine katılmıyorum. İkinci eli elbette Canon ve Nikon a göre nispeten saha zayıf ancak çok fazla değil. Zararına satma meselesine gelince, burada aldığınız fiyat önemli tabi, yoksa tüm sıfır makineler ikinci el satılırken zarar eder. Ben iki tane Pentax makine sattım, ikisini de hem kolay hem de uygun fiyata (hem benim hem de alıcı için) verdim. Tabi bir sürü de satan tanıyorum. Aslında fiyatı nispeten uygun olduğu için daha kolay bile satılıyor diyebilirim.

#t_yaman' tarafından 13.05.2009 12:24:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 12:03 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

T yaman ne vardı elinde objektif olarak. Valla nedense ben kolay satamıyorum.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 12:11 - İp: 85.***.**8.198
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Objektif olarak birinde kit lensle gövde satmıştım
Tamron 17-50 f2.8 sattım
Pentax 50-150 f4 manuel lens sattım
valla auto revuenon filan bir iki manuel K bayonet lens daha satmıştım.

Senin önceki GX10 a belirlediğin fiyat gibi fiyatlar belirliyorsan satamayabilirsin evet. Sen neyi satamıyorsun sahi, hangi lensi?

Tarih: 13 Mayıs 2009, 12:23 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hemşerim oturduğun yere bak. İstanbul. Ben nerde Kütahya. KEmsi almıyo. Lazut hocam bile fındık veresi almak istiyo.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 12:30 - İp: 85.***.**8.198