selanik
selanik (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax Nasıl Bir Marka?

Daha önceden pentax markasını biliyordum ama nikon ve canon gibi aşina değildim.Acaba bu marka hakkın bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşabilirler mi? Nikon f 50 makinam çalındıktan sonra ışıksız kaldım.2-3 ay içinde k100d almayı planlıyorum. K10d almayı daha çok istiyorum ama maddiyat işte.Neyse k100d benim işimi hayli hayli görür.Ancak pentax hakkında bilirkişilerin görüşlerine ihtiyacım var.Sonradan üzülmek istemiyorum. Yardım etmek isteyen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 15 Nisan 2007, 23:30 - İp: 85.***.**0.68
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax SLR nin mucidir ve 80 yıllık geçmişe sahip. Türkiye temsilcisi Bükey Fotoğrafçılıktır. Bükey fotoğrafçılık müşteri memnuyetinde en iyi firmalardan biridir.

K100D ise benin bizzat incelediğim ve fiyat performans ilişkisinde çok beğendiğim bir model. İncelememi www.fotoseli.com adresinden okuyabilirsin.

K10D ise bu sitede İncelemesi yapıldı. Daha üst bir sınıf bir model. Eğer bütçen yeterse K10D yide tavsiye ederim.

Tarih: 15 Nisan 2007, 23:45 - İp: 85.***.**9.113
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Alanda pişman almayan da ))
Almayanı dövüyorlar.
K10D Tam profesyonel diyebilirim.
K100d benim gibi ilk kullananların işi.
1 ay oldu nerdeyse uğraşıp duruyorum
öğrenemedim gitti. sen istersen
K100D ile çektiğim acemilik fotoğraflarım dersinki ben bu makineyi öttürür takla attırırım o zaman al.

İşte linkler.
Netfotograftaki foto galerim ilk sayfa K100D FOTOĞRAFLARIDIR.

Ağva Gezisi kendi sitemin forumndan

İstanbul Çamlıca dan boğaza bakış

Giresun'lular şenliği

Çengelköy Üsküdar Eyüp hattı.

Tarih: 15 Nisan 2007, 23:55 - İp: 85.***.**6.178
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Pentax bir ara dünyada tüm moda fotocuların kullandığı özellikle orta format sınıfında profesyonellerin 1.nolu tercihlerinden di.

Digital'a hızlı geçişle Biraz duraklama evresinden sonra tekrar son teknolojik yenilikler ve ataklarla rakiplerini yakaladılar.
Giriş seviyesinde K serisi ve orta formatta D takısı ile olan(645d 2007 sonu -2008 1.ci çeyrek) ürünler rekabetçi ve etkileyiciyi.Biraz supriz oldu tabi.

Eski oyuncunun tekrar böyle ortaya çıkması sevinsirici.
Yenilikler sunan firmalar rekabeti kızıştırırlar hep.

Made in JAPAN

Tarih: 16 Nisan 2007, 00:53 - İp: 85.***.**4.76
selanik
selanik (üye)
İstanbul / Amatör

Evet şimdi pentax konusunda şüphelerim gitmeye başladı diyebilirim.Gerçekten fiyat-performansta en iyilerden biri. Nikon d40 alsam titreşimi önleme özelliği yok, vr lerle de uğraşamam, zaten param çuvalla değil ya.fujileri ben sevmiyorum, güvensiz geliyor bana. canon da her şeyi pahalı, lens uyumsuzlukları var,galiba en akıllıca olan Pentax k100d almak. Görüşlerinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

En güzel ışık değeri sizinle olsun...

Tarih: 16 Nisan 2007, 09:15 - İp: 81.***.**6.79
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Avatarınızda firma yazıyor. Hangi firmada çalışıyorsunuz? Sektörde olup Pentax markasına aşina olmamanız biraz garibime gitti.

Tarih: 16 Nisan 2007, 11:59 - İp: 213.***.**5.242
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

Pentax' uzun süre araştıran ve K100D alan birisi olarak şunu söyleyebilirim; Gövdesi ve keskinliği bakımından Nikon'u aratmayacak ve hatta fiyat performans bakımından tercih edilebilecek ilk marka (1200'lü fiyatlara kit )

Tarih: 16 Nisan 2007, 12:22 - İp: 88.***.**5.48
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

nikon ve canon dan şaşmam...

birde sony r1...

Tarih: 16 Nisan 2007, 13:40 - İp: 81.***.**8.28
foxfo
foxfo (üye)
Ankara / Meraklı

Tesadüfen girdiğim ve ilk kez K10D inceleme başlığını okuyup, gaza gelip K10D alarak, hayallerimi gerçekleştirdim.
Alım aşamasında Nikon D80 ile K10D arasında çok gidip geldim ama titreşim önleme özelliğinden K10D'yi aldım. Nikon alsam rahat durmayıp bu sorunun çözümünü lenste arayacağımdan, maddi açıdan bayağı külfetli olacağı için K10D aldım.Şimdilik Sigma 12-24 geniş açı ve 70-300 zoom la kullanıyorum ve memnunum.
Temsilcisi Bükey fotonun yakın ilgi ve desteği de var.
K100D yerine biraz daha paraya kıyıp K10D almanı tavsiye ederim.
Saygılar

Tarih: 16 Nisan 2007, 14:17 - İp: 85.***.**0.251
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

12-24 LENSİNİ İLERDE FF 'dede kullanabilirsin.Asıl performansı orda.

Tarih: 16 Nisan 2007, 14:39 - İp: 85.***.**2.181
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

foxfo;

Öncelikle makinen ve lensin hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ultra geniş açıda ileriye dönük olarak düşününce
ben de 10-20 yerine 12-24'ü daha mantıklı bir yatırım olarak görüyorum. Yalnız kafama takılan bir konu var. Reproset'in sayfasında bu lensin "uyumlu bayonet tipleri" bölümünde "Pentax SFX ve SF7 de kullanılamaz şeklinde bir ibare var. Bu ibarenin ne anlama geldiğini Sigmaya mail atarak sordum ama bir cevap alamadım. Ben şöyle bir şüpheye kapıldım. Pentax'ın işletim sistemi "Safox" olduğu için acaba "Sfx" "Safox"un kısaltması ve dolayısıyla Pentax'ın Dslr'leri ile kullanılamıyor mu acaba diye düşündüm. Sen bu lensle makinenin tüm fonksiyonlarını kullanabiliyor musun? Bir de lensi nereden ve kaça aldığını söyleyebilir misin?

Tarih: 16 Nisan 2007, 16:11 - İp: 213.***.**5.242