izmirrockisi
izmirrockisi (üye)
İzmir / Amatör

Pentax K20d Mi Pentax K200d Mi?

Merhabalar... Bu siteyi uzun zamandır takip ediyordum ve sonunda üye olmaya karar verdim bu da ilk mesajım. Uzun zamandır kompakt makinamla ilerletmiş olduğum fotoğrafçılık hobimi artık bir üst seviyeye taşıma zamanı geldi diye düşündüm ve uygun fiyatlı bir makina arayışı içine girdim. İlk zamanlar her bu işe ilk başlayan gibi Nikon ve Canon arayışı içersine girdim sonuç olarak Nikon D80 de karar kıldım fakat üzerinde gelen kit lens kalitesinin düşük olması (sırf bu yüzden) vazgeçtim ve bir bilenin tavsiyesi üzerine araştırmamı Pentax' a yoğunlaştırdım. Sonuç olarak Double kit lens'li K20D veya K200D arasında kaldım. Bu iki makinanın aynı seviyede makinalar olmadığını çok iyi biliyorum ama yine de siz üstadlardan bilgi almak maksadıyla yazamadan edemeyeceğim. Giriş seviyesi bir kullanıcı sayılsam da eski makinamla olan haşır neşirleşiğimden dolayı hızla ustalaşacağıma eminim. Alacağım makina ile birlikte double lens kit(18-55mm ve 50-200mm) tercihimdir ayrıca hemen akabinde sigma 10-20mm ve Pentax 50mm 1.4 prime lens te alacağım. Sonuç olarak doğa resimleri , portre fotoğraf ve HDR fotoğraf üzerinde çalışmak istemekteyim. Bu iki model arası yaklaşık 1000TL fiyat farkı bulunmakta. Benim gibi giriş ile orta seviye arasında, hangi seviyeye ait olduğunu bilmeyen bir kullanıcıya bu iki makinadan hangisini tavsiye edersiniz? Şimdiden vereceğiniz destek için teşekkür ederim....
(Elbette ki çoğunluk K20D yi tavsiye edecektir :D Biliyorum Ama burada bu konuyu başlatma maksadım "benimde gönlümden K20D geçiyor sizce benim isteğimi daha uygun fiyatlı K200D karşılar mı?" sorusudur )

Tarih: 9 Şubat 2009, 22:35 - İp: 212.***.**0.24
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

iyi bakalım. bi pentaks mağdrumuz daha olcek demekki.

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:52 - İp: 88.***.**5.20
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Kaderini Sev Pazarbey

Tarih: 22 Mayıs 2009, 12:26 - İp: 78.***.**5.148
izmirrockisi
izmirrockisi (üye)
İzmir / Amatör

Pazarbey merhabalar, siz de hala pentaxcısınız değil mi?

Tarih: 25 Mayıs 2009, 18:43 - İp: 212.***.**0.24