seyyyah
seyyyah (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K200d Body = 750 Tl?

herkese selamlar,
2. el pentax k200d body 750 tl sizce nasıl? (2000 çekimde, garantisiz, kutusuz, lensin giriş yerinde çizik var)
ayrıca 2. el lens buldum, fakat hassas ayarında tutukluk yapıyor, sizce uzun kullanımından sonra normal mi?
ufak bir bakımla halledilebilir mi?
yoksa ilerde bu bana sorun yaratır mı?

son olarak k200d kullanan arkadaşlar makineden memnun mu?
makine hakkında olumlu olumsuz fikirlerinizi bekliyorum...

not: giriş seviyesi olarak almayı düşünüyorum.

herkese şimdiden çok teşşekkürler...

Tarih: 7 Ocak 2010, 11:41 - İp: 94.***.**0.26
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

pahalı gibi, k10d yi kit lensi ile 900-950 tl civarına alabilirsiniz ki, pentax ın popüler body lerinden biridir.

Tarih: 7 Ocak 2010, 12:16 - İp: 88.***.**7.85
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

bence de biraz pahalı gözüktü...
750 tl body 250 tl lens deseniz. 1000 liraya mal olacak size ..
hemde ikinci el..
ben sizin yerinizde olsan pentaz K-X alırım..
GG de sıfır kutulu kit lensli 1250 tl..hayyamma bakın birde belki daha ucuz dur .orada..
ben olsam K-X i alırdırm...nede olsa sıfır...

Tarih: 7 Ocak 2010, 14:48 - İp: 88.***.**0.129
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bence K200D için fiyat normal zira K100D ler kit halinde o fiyatlara satılıyor. 2000 çekim oldukça düşük sayılır. Kullanan arkadaşlarım memnunlar, iyi makine, eğer temizse, problemsizse verilmez fiyat değil. Pazarlık şart ama.

Lensin hassas ayarında tutukluk yapma konusunu anlamadım ama lensin tutukluk yapması normal değildir, kusurdur. Çizik lensin optik elemanlarında değil de sadece dış kısımlarda ise bence problem değil (giriş yeri ne demek onu da tam anlayamadım aslında)

Bir de 2. el bulduğunuz lens nedir? Kit lens mi, hangi kit lens, kaça buldunuz, bunlar önemli, yoksa kit lens zaten bulunamaz birşey değil, kolay bulunur.

Tarih: 7 Ocak 2010, 15:17 - İp: 78.***.**5.163
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

güzel makinedir ama bu durumda uzak durmanızı tavsiye ederim.. sıfır alma imkanınız varsa öyle yapın bence...

Tarih: 7 Ocak 2010, 17:44 - İp: 78.***.**5.206
seyyyah
seyyyah (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle yorumlarınız için teşekkürler...

kit lens ile birlikte(18-55 pentax) 800 uygun mu sizce?
ilk etapta lense masraf yapmak istemiyorum, fotoğrafçılık konusunda kendimi ilerletirsem lens almam şart olur zaten, kit lens ile gittiği yere kadar gitsin istiyorum?
lensin NETLİK AYARI'nda sorun var, netlik atarı yaparken bazen çok rahat çeviriyorum, bazende zorlanıyorum?

k10d ilk çıktığında aşık olmuştum, ve hala aşığım, ama 900-950 2. el fiyatı sanırım, yanlış bilmiyorsam sıfırıda bulunmuyor, sizce buna bu kadar vereceğime 150-200 kadar fazla verip k10d mi alsam?

k-x hakkında fazla bilgim yok, bilgilendirirseniz sevinirim?

makine şu an elimde, nasıl deneyebilirim? neleri inceleyip, nelere dikkat edeyim?

görüşmek üzere...

Tarih: 8 Ocak 2010, 01:28 - İp: 94.***.**0.26
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Kit lens ile 800 uygun mu demişsiniz, kit in hangi versiyonu olduğu önemli. Aşağıda 18-55 AL II versiyon satılık lens linki veriyorum, bence ilandaki fiyat bu lens için gayet iyi zira Hayyam da 200 TL den satılıyor

Pentax 18-55 AL II lens

Bu kit lensle uzun süre idare edebilirsiniz, oldukça iyi bir lenstir. Bahsettiğiniz lensin netlik ayarında sorun varmış, bu bir kusurdur, o lense ne para isteniyor o da önemli ve hangi lens bu? Pentax 18-55 AL II mi? eski versiyon mu, DA L versiyonu mu?

K10D ile K200D arasında iki bariz fark var. Birinde K10D pentaprizma vizördür yani daha ferah ve aydınlık bir vizör, ancak K200D nin kide fena değil. İkincisi ise K10D batarya kullanır K200D ise pil. K200D nin işlemcisi, titreşim önleme mekanizması daha yeni teknoloji ama fark nedir bilmem. Aynı sensörü kullanıyorlar. Hangi makine daha temizse ve yeniyse (K200D ya da K10D) onu tercih edebilirim. Aynı ise K10D tercihim olur.

Pentax K-x çok çok iyi makine, bunu alma şansınız varsa bunu alın tabi. Dpreview bu makinenin detaylı incelemesini Aralık ayında yayınladı ve sonuçlar gerçekten de çok çok iyi. Video var, seri çekim hızı var, CMOS sensör var, liveview var, titreşim önleme, 11 noktadan AF yani herşey var. Ve teknolojisi çok çok yeni. Ancak bu makine, diğer iki seçeneğe göre daha pahalı olması lazım.

Tarih: 8 Ocak 2010, 07:56 - İp: 78.***.**3.95
seyyyah
seyyyah (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar,
bu arada,
body'i nasıl deneyebilirim???

Tarih: 9 Ocak 2010, 16:15 - İp: 78.***.**6.97
  • 1