kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

Pentax K10d Vs Canon Eos 400d

arkadaşlar kısa bir süre içinde bu makinelerden birini almayı düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir acaba_?

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:07 - İp: 85.***.**2.131
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar yazdıklarım pek anlaşılmamış sanırım....

pentax düşmanlığım yok..pentax kullanan arkadaşların bir çoğu ile de yüz yüze görüşürüm...

benim demek istediğim lens konusundaki sıkıntı idi...ben bile nikon kullanmama rağmen lens sıkıntısı yüzünden (Nikon pro lensler çok pahalı) Canon'a geçtim....

yoksa K10D body olarak çok iyi bir body...K20D için aynı şeyleri söylemek şimdilik erken...ilk testler pek tatmin etmedi beni...dpreivew ın testini bekleyeceğim

Tarih: 8 Haziran 2008, 16:01 - İp: 78.***.**8.155
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Makineler bitti artık kişisel mi alınıyoruz beyefendi. Elinde test varsa koy ortaya bakalım tartışalım. Körü körüne olmaz bu işler. Yazdıklarımda bir kusur göremiyorum. Atasözünü çok aramış olmalısın ama mesajı aldım. Bu olayda tek kusur senin fevri davranman ve karşıt fikirlere olan tahammülsüzlüğündür. Affına sığınarak şunları yazıyorum . Ben bilemedim "Coşmuş dereye soğan konmazmış" Ayrıca "Eşek ölünce de kuyruğu gömülmezmiş"

Saygılar...

#elturco' tarafından 08.06.2008 20:01:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2008, 19:57 - İp: 78.***.**7.155
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Elturko öyle bir konuştun ki sanki testleri kendin yaptırdın da teorisini filan biliyormuş gibi. Gerçi sen de haklısın, forumda Canon 450D hakkında detaylı bilgi veren yok gibi o sebeple sen aldın bayrağı, testleri de iyi yaptırmışsın tebrikler aman bırakma elinden . He atasözü yok mu dersen bu duruma uygun şu geldi aklıma ama ben de senin affına sığınıyorum kızmak yok;
"Başsız evin köpeği çok havlarmış"
Hürmetler

Tarih: 8 Haziran 2008, 20:17 - İp: 85.***.**8.42
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Ne o kulağı kıvrık köpek biti gibi heyecanlandın
Kekiği bol buldundamı yıprandın

Ne kızması canım Atasözü bunlar.

Ben kimsenin bayrağını taşımıyorum. Gavurlar yazmış bende aktarıyorum. Ama bakıyorum sen pentax bayrağını almış önde gidenisin. Testler konusundaki iddalarınıda senin bardak mevzusu kadar sığ buldum.

Kavağı uzaktan gören bulguru mokundan bulurmuş.

Tarih: 8 Haziran 2008, 20:52 - İp: 78.***.**7.155
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Elturko, şimdi birincisi yazdığın konularla atasözleri uyumsuz. Yok problem değil de espirisi olmuyor.
İkincisi ben bayrak filan taşımıyorum diyorsun ama daha ne yapacaksın ki, o konu senin bu konu benim elinde test sonuçları atıp tutyorsun. Yani preview test yapmış, sen almışsın testleri eline atasözleri yazıyorsun. Şimdi bu şakşakçılık değil de ne? He ilk defa böyle birşey yapıyorsundur belki amma unutma ne demiş atalarımız;

"Hırsızlık bir ekmekten, kahpelik bir öpmekten başlar"

Hayırlı uğurlu olsun.

Bir de ekleme yapayım hani demişsin ya gavurlar yazdı ben aktarıyorum diye, sen boşver gavurların yazdığını onu okuruz biz de. Sen kendi deneyimlerini yaz varsa, ne de olsa bak bir atasözü daha var bu konuda bitmez

"kafirden hacı, elden bacı olmaz" elturko.

#t_yaman' tarafından 08.06.2008 21:57:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2008, 21:52 - İp: 85.***.**8.42
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Alacağım elime testleri ona göre yazacağım. Senin özel test labın olabilir. Bizim yok napalım. Sen yanlış gelmişsin burası SLR satın alma rehberi. Tabi atıp tutacağım. Benim hiç olmazsa dayanağım var sen havadan konuşuyorsun.

Yüzparalık adam olacağına düz memeli kadın ol.

Batırdın konuyu. Bana laf yetiştireceğine teknik bir konuda bişiler yaz faydan olsun. Aşağıdakide tam uydu sana kusura bakma

Rakı içen muhtar maki örtüsüne mıçarmış

Tarih: 8 Haziran 2008, 22:02 - İp: 78.***.**7.155
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Bir de senin yazdığın şu bardak mevzusu vardı. Şu kadar fotoğraf olursa hayatında bardak %10 doluyordu bilmem ne kadar boşalıyordu. Neydi hakikaten o. Ama dur tekrar yazarsın neme lazım espiri yapsanda çok sıkıcı.

Boşverde bunları K10dan bahset bize madem. Yada bahsetme çok önemli değil.

Ata sözü eklemeden edemeyeceğim

Helva beriden gelince dötü yeniden gelirmiş

#elturco' tarafından 08.06.2008 22:23:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2008, 22:17 - İp: 78.***.**7.155
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Valla elturko konuyu buralara getiren sensin. Teknik yaz diyorsun bana da sen ne yazdın şöyle bir oku bakalım. Kocaman bir sıfır. ilk yorumunu hatırlatırım sana. senin %10 meselesinde yanılmışım yani fazla bile söylemişim. Neyse ben işin espri tarafından bakıyordum ama konu biraz fazla dağıldı sayende zira alakasız atasözleri filan. Ne yazdığının farkında değilsin görünen o. Şimdi sen Sony A350 hakkında saçmaladın milleti orada gerdin, burada pentax hakkında saçmaladın (ilk yorumunu oku) burada gerilim yarattın, yarın başka bir konuda da aynı performansı göstereceğin kesin. Şimdi ben sana daha kalite atasözleri yazarım yazmasına da dedim ya esprisi kalmadı meselenin. He meseleyi kapattıım dedin eyvallah dedik, birisi sana burada ufaktan destekledi diye coştun gene, sonra atasözü saçmalıklarını da sen başlattın şimdi de seviyeyi iyice düşürdün. Aslında aklıma şimdi yine süper atasözü geldi gelmesine de neyse biz çalıyı dolaşalım daha iyi boşver şimdi sonu gelmez bunun, burası yeri değil. Forumu daha da germenin alemi yok.

Tarih: 8 Haziran 2008, 22:44 - İp: 85.***.**8.42
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Tamam T Yaman sen çok yaman çıktın. Aferin sana. Saçmalık konusunda senin eline su dökemem. Başta senin burda olman saçma.

Şu yakındığın Pentax hakkında ilk yorumumu geri alıyorum madem farklı görüşlere tahammülün yok hazır sende bu konunun avukatı olmuş bayrağı kapmışken tam seni mutlu edecek ve anlayacağın tarzda bir yorum yazıyorum. Bu konu kapansın artık.

En iyi makine Pentax. Pentax kullanmak ayrıcalık. Şimdi al makineni kucağına oyna biraz.

Ne demişler Körler sağırlar birbirini ağırlarmış. Bir günde sağır olayım ne çıkar. Maksat senin kalbin kırılmasın. Haaa ne demiştin pentax mııııı????

Atasözleri konusunda ziyadesiyle hünerini gösterdin zaten. Ama yanıldığın konu atasözleri saçmalık değildir. Anlayana ayar verir. Cevap verdiğin sürece bu konu uzayıp gidecektir

Ne demişler söz gümüşse sükut altındır.

Selamlar sevgiler.

#elturco' tarafından 08.06.2008 23:19:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2008, 23:16 - İp: 78.***.**7.155
holydiver7
holydiver7 (üye)
Bursa / Amatör

Elturco sonunda gerçeği gördün..
Pentax kullanmak ayrıcalık.
Bana anlamayan birisi hangi makinayı kullanıyorsun dediğinde Pentax dediğim zaman (nee mintaxmı ne dedin yaw fln demeye başlıyor kişi.)suratındaki ifade bile beni orgazma ulaştırıyor

Tarih: 9 Haziran 2008, 00:41 - İp: 85.***.**3.78