kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

Pentax K10d Vs Canon Eos 400d

arkadaşlar kısa bir süre içinde bu makinelerden birini almayı düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir acaba_?

Tarih: 29 Mayıs 2008, 22:07 - İp: 85.***.**2.131
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

kad-ir çok teşekkürler gerçekten yorumun iyi olmuş çünkü forumda araştırdığım kadarıyla fazlasıyla marka fanatiği var .
senin dediğin gibi en güzel olanı kullandığınız makineler hakkında artı ve eksilerini söylemek en güzeli
bu makineyi alırkende sadece buradaki arkadaşların yorumlarından yararlandım diyemeyeceğim tabi bu arada şu makine iyidir şu makine kötüdür de demiyeceğim
iyi olan veya kötü olan elindeki makineyi nasıl kullanmasını bilen yada bilmeyendir
her makinenin kendine has özellikleri vardır bunu aynen şuna benzetebilirim kimisi amd sever kimisi intel ama ikisininde kendine has artı ve eksileri vardır ikisininde birbirinin üzerinde özellikleri vardır yada yoktur
şu zaman aralığında ayrıca öğrendiğim fotoğrafçılık hakkinda hangi makine olurda olsun makineye hakim olan vardır olmayan vardır
bu yüzden en iyisi biz fotoğraflarımızı çekelim bırakalım onlar konuşsun hepinizie teşekkürler

Tarih: 2 Haziran 2008, 00:06 - İp: 88.***.**1.183
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

T yaman fazla uzatmayacağım. Pentax ilgili başlıklarında maalesef bu tip alınganlıklar oluyor. Benim ne demek istediğimi gayet iyi anladığın halde bardak mevzusu gereksizdi. Bardağımın ne kadar dolu olduğunu sen söylemişsin zaten %10 bile değil. Doğrudur. Bir amatöre yeterde artar bile. Bir amatör olduğum için anlattığından bir türlü kendime pay biçemedim. Portfolyom hakkındaki çekde görelim tarzı sözlerini biraz saldırgan ve uygunsuz buldum. Merak ettiğin için portfolyomu özel mesaj olarak gönderdim. Kovasının dibini gözetlemeyi de kovası olan düşünsün. Bana ne. Nede olsa benim ki bardak. Satırların sonuna özürde iliştirmişsin. Özürünü kabul ediyorum.
Söz özürden açılmışken Pentax ve alınganlıkla ilgili, kova mevzusu ve tüm yazdıklarım için bende özür dilerim. Kırılmamışsındır umarım.

#elturco' tarafından 02.06.2008 09:08:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2008, 02:38 - İp: 78.***.**8.106
asrincatar
asrincatar (üye)
Kocaeli / Amatör

dostum bende k10d de var canon eos400 de var.. k10d kendi makinem. eos400 ü de eşime aldık daha yeni.. ama almaz olaydık, şuan satışa çıkardım hemen... alınma ama senin eos400d mi yoksa k10d mi diye başlık açman çok saçma geldi bana.. k10d üst segment bir makinedir.. inan bende ikisi de var... iyi araştır sakın eos400 alma.. resmen oyuncak gibi.. gövde plastik çok kalitesiz, küçücük ve ele oturmuyor.. deklanşör yanında bilgi ekranı yok ve bu bilgi ekranı yerine lcd yi kullanıyorsun..Deklanşör önünde tek teker var..hem önde hem arkada yok.. sen hele bir k10d yi tut bir de eos400 ü tut elinle... kararı verirsin o zaman..eos 400 alırsan iğrenç bir kit objektif seni bekliyor.. hemen değiştirmek isticeksin. ama k10d nin kit objektifi kalitelidir..ben hala kiti kullanıyorum,süper keskin sonuçları var..K10D nin titreşim önleyicisi çok işe yarıyor. az ışıklı ortamlarda herkes tripod kurarken ben tripodsuz çok keskin sonuçlar elde ediyorum mesela...eos400 ile k10d kıyaslama bir yana dursun,k10d nin karizması bozulmasın diye yan yana aynı vitrine bile koyulmamalı....araştırdığında ve alıp kullandığında anlıcaksın ne demek istediğimi... burdan da şu anlaşılmasın ben canon için kötü demiyorum ,400d modeli için k10d ile kıyaslanamaz diyorum..

#asrincatar' tarafından 03.06.2008 02:29:32 tarihinde düzenlendi.

#asrincatar' tarafından 03.06.2008 05:15:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2008, 02:18 - İp: 194.***.**2.122
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

çok teşekkürler asrincatar zaten k10d'yi aldım bile gayet memnunum :D

Tarih: 3 Haziran 2008, 12:05 - İp: 88.***.**9.164
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Du bende yazayım...

ne zamandır yazmıyordum foruma...özlemiştir arkadaşlar beni...eski toprağız nede olsa

K10D almışsın iyi etmişsin...
arkadaşların dediği gibi K10D üst segment bir makina

400D ise giriş seviyesi...bir kere aralarında lig farkı var...

ha sen o lig farkını 1.5 senden önce fark edemeyeceksin ya neyse..önemli olan iyi bir makina ile iyi bir başlangıç yapmış olman...

sana yararı bu makinenin; Titreşim engelleme sistemi ve büyük vizörü olacak...gövde yapısının sağlamlığı ve ele oturuşu aynı zamanda ikinci artısı...makinanda bir sürü manuel ayar olacak bunları zamanla çözeceksin...bu ayarların ne olduğunu anlamaya çalıştıkça fotoğrafçılık bilginde artacak...sonuçta abiler oraya o ayarları koyduğuna göre var bir hikmeti...

lens konusuna gelince..pentax kullanan arkadaşlar bu konuda biraz alıngan davranıyorlar...lakin asla bir canon kadar çeşitlilik yok pentax lenslerde...hele türkiyede durum daha da zor

3. parti üreticilerin bile pentax bayonetli lens sayısı sınırlı....daha yeni yeni bişiler çıkıyor ortaya...

ben mesela nikon kullanıyorum nikon marka lens konusunda ben bile sıkıntı yaşıyorum...çünkü çok pahalı nikon lensler...gönül ister tüm seti nikkor lensler ile donatam

tele örneği vermek gerekirse...nikonda 70-200 2.8 vr var...2000 dolarlık bir lens.öküz gibi keskin kendi segmentinin en iyilerinden...eyvallah buna saygılıyız da 2000 dolarda az para değil be....

canon ise daha doğru bir politika uyguluyor...

70-200 f/2.8 is usm L
70-200 f/2.8 usm L
70-200 f/4 is usm L
70-200 f/4 usm L

yani yukardaki tabloya bakınca her keseye göre lens var...ha birde bu lenslerin optik kaliteleri üç aşağı beş yukarı aynı

şimdi kalkıp kimse bana canım nikonda da 70-300 vr var demesin...optik olarak bu lensler ile arada ciddi fark var

yine aynı şekilde canonda

16-35 f/2.8 usm L
17-40 f/4 usm L
17-85 f/4-5.6 is usm

gibi bir sürü seçenek var...

yani canon bu konuda nikondan bile önde...nikon ya çok ciddi optiği olan..gerçekten çok süper lensler yapıyor, yada tamamen giriş seviyesi... ortası yokmu bunun diye sormak isterim sevgili nikona

örneğin nikon 24-70, canon 24-70 i ciddi bakımdan 8 kere sollar...ama fiyatı tam iki katı biri 1000 dolar...biri 2000

konuya geç kalmışım, eğer kalmasaydım al 400D ..ilerde 40D alırsın derdim... 1500 ytl ye sanırım 40D bile alırdın 1280 dolar civarında spotları...

yavaş yavaş da lenslerini alırdın...400D nin body sinin ele oturmadığına katılmıyorum...evet body olarak çok iyi bir makina değil ama...geçiş dönemi için idare ederdi...

lakin işin özü çok iyi bir makina almışsın...forumda bu makina ile çok ciddi işler yapanlar var ve pentaxçılar kendi aralarında bir çeşit klan gibi takıldıkları için

onlardan her konuda yardım alabilirsin....

güle güle kullan

Tarih: 3 Haziran 2008, 15:48 - İp: 88.***.**9.44
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

dunesea ben bu kadar ayrıntı yazmaya üşendim. Öncelikle sabırla yazdığın için tebrik ederim. Söylediklerine aynen katılıyorum.

Tarih: 3 Haziran 2008, 22:29 - İp: 78.***.**1.218
holydiver7
holydiver7 (üye)
Bursa / Amatör

bende bu konuya bişey yazmadan edemicem.nedir bu pentax düşmalığı hakkaten analmıyorum.

canon nikon sony gerisini at..

bu nasıl bir youmdur? nasıl yardımcı olmaktır gerçekten hayret içindeyim.. pentax k10 canon 400 ile kıyas bile edilecek bir makine değil.bunu ister yerli ister yabancı hangi internet sitesine girerseniz girin, hangi testi okursanız okuyun görürsünüz. 400 k10un yanında oyuncaktır.

400d kullanan arkadaş memnunsa bu kendisini ilgilendirir.

nkon d40x in bile k10a karşı tavsiye edildiği bir forum.. gerçekten ilginç.yani bu kadarda marka takıntısı olmaz.

o zaman bende derim ki araba audi mercedes bmw..

WW passatı çöpe at ...

Tarih: 6 Haziran 2008, 17:04 - İp: 88.***.**7.1
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Aman Holydriver7 naaptın sennn arkadaşım

Sen ne bicim konusuyorsun, ne dediginin farkında mısın? Bak adın alıngana çıkacak, pardon çıktı bile geç kaldın çook geç. Bak herkes sana ne isterse der, klan der, dandik makina kullanıyorsun der, sen ne hakla buna karşı çıkabilirsin? Canon ixusla ya da ne bileyim nikon coolpixle filan bile kıyaslayayım deme sakın K10D yi. Ne ki K10D ?Yoksa bir de utanmadan memnunum mu diyeceksin Pentax'tan, yok artık daha neler

Tarih: 6 Haziran 2008, 19:57 - İp: 85.***.**7.205
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Bu kadar alınmayın arkadaşlar. Pentax dandik makina demiyorum.

http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra350/page17.asp

Pentax üst segment diyorsunuz ama K20 bile karşılaştırma sonuçlarında pek öyle durmuyor. Ne canon kullanısıyım şu na nede sony ikisinide babam yapmadı ama sonuç ortada. Oyuncak dediğiniz Canon ezmiş geçmiş. Hatta bazı noktalarda sony bile. Bende bunların yalancısıyım. Ne demişler "Takke düştü kel göründü". Ayrıca "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış." Dahası var "Evladı kavun olanın başı kavun kokarmış."

Tarih: 8 Haziran 2008, 11:12 - İp: 212.***.**2.202
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Valla K20D nin aslında detayları hiç de fena değil. Canon 450D nin çok başarılı olduğuna ben de katılıyorum kaldı ki A350 de çok güzel makina bence. A350 ye demediğini bırakmayan sendin yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi Sony bitti Canon şakşakçılığı moda oldu anlaşılan, kolay gelsin bakalım oradan kim kovacak. Bir atasözü de ben ekleyeyim, "densiz ölmüş bir tarafı açıkta kalmış".

#t_yaman' tarafından 08.06.2008 15:34:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2008, 15:32 - İp: 85.***.**8.42