y_a_v_u_z
y_a_v_u_z (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K10d Testi (ıso Testi Dahil)

Arkadaşlar örnek resimler, iso testi dahil bir K10D incelemesi:

http://www.ephotozine.com/equipment/tests/testdetail.cfm?test_id=492

#Y_A_V_U_Z' tarafından 09.12.2006 07:34:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Aralık 2006, 07:33 - İp: 85.***.**4.67
kakoy
kakoy (üye)
İstanbul / Meraklı

yavuz demek ki kimse pentax'la ingilenmiyor senden başka

Tarih: 30 Aralık 2006, 21:48 - İp: 85.***.**2.159
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

sagolasın yavuz kardes şimdi bakıcam bu arada tum site halkının mubarek kurban bayramini kutlar saglikli nice yeni bayramalar ve yillar dilegiyle hepiniz kendinize iyi bakin

Tarih: 30 Aralık 2006, 22:13 - İp: 88.***.**2.220
y_a_v_u_z
y_a_v_u_z (üye)
İstanbul / Amatör

Vallahi, ben de uzun bir zaman K10D ile ilgilendim; fakat kısa bir zaman önce ani bir kararla Sony A100 aldım.

Tarih: 30 Aralık 2006, 22:31 - İp: 85.***.**4.224
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

k 10 benim hala ilgi alanimda yavuz bey bekliyorum test sonuçlarını))(netfotodaki)

Tarih: 31 Aralık 2006, 09:58 - İp: 85.***.**2.228
y_a_v_u_z
y_a_v_u_z (üye)
İstanbul / Amatör

Megapixel.Net sitesinde de K10D testi yayınlanmak üzere.. ( http://www.megapixel.net/html/cover.php ) Oraya da bakabilirsiniz. Tabii İngilizce..
Hayırlı Bayramlar.

Tarih: 31 Aralık 2006, 23:13 - İp: 85.***.**5.21
ocgultekin
ocgultekin (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar. Daha önce kullanmış olduğum Pentax İstDL model makinemi bir hafta önce sattım. Yeni bir makine düşünüyorum. Kafam ise çok karışık. Nikon D70S modelini inceleme ve fotoğraf çekme imkanım oldu. Odaklanma hızı beni çok etiledi. Ayrıca üst kısımdaki dijital ekranın ışıklandırılması gibi bazı özellikleri çok yerinde buldum. Yinede Pentax dan vazgeçemiyorum. Acaba K10D yi deneyen oldumu? Odaklanma hızı tatmin edicimi? Nikon D80 ile kıyaslandığında hangisinin alınması daha mantıklı olur? Düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Tarih: 6 Ocak 2007, 02:39 - İp: 88.***.**6.223
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

ocgultekin,

Bi arkadaşımın D70'ini kısa bir süre kullanmıştım. Elbette D70 de D80 de güzel makinalar.. Sorduklarına gelirsek, üst ekranın ışıklandırması K10D'de de mevcut. Şu an için pentax'da ultrasonik motorlu lens yok, ancak kendi AF hızı yeterli ışık altında nikon'dan daha iyi (bkz. popphoto.com değerlendirmesindeki sayısal değerler). DPreview forumlarında, K10D'nin az iş ortamda az ışık altında front-focusing (ileriye odaklama) sorunu olduğundan bahsetmişler. Ben bir sorun göremedim. Pentax Ocak'07 ayında yayınlayacağı bir firmware ile bu konuyu düzelteceğini ve dahili flaşa kablosuz (wireless) özelliği ekleyeceğini bildirmişti.

Forumda çok tartışılan bir konu bu. Çok kısaca özetlemek gerekirse, eğer lenslere iyi bir bütçe ayırabiliyorsanız D80 alınabilir. Nikon'un VR özellikli lensleri oldukça pahalı. Ya da Pentax alıp gövde içinde titreşim önleyiciyi kullanarak fiyat olarak daha uygun lensleri kullanabilirsiniz

Tarih: 6 Ocak 2007, 09:21 - İp: 213.***.**6.250
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba ocgultekin, tam olarak senin düşündüğün modeller olmasa da, BURADA Pentax'ın (K110D) Nikon'la (D50 ve D40) karşılaştırıldığı bir site var. Kesinlikle bir göz atmanı öneririm....

Tarih: 6 Ocak 2007, 11:31 - İp: 195.***.**1.31
  • 1