emregunes
emregunes (üye)
İstanbul / Meraklı

Pentax K10d Tavsiyesi

Arkadaslar yorumlardan tanıtımlardan cok cok beyenerek aldığım pentax k10d .... o kadar abartılıyor ve saptırılıyor ki anlatamam.. bugun tanıstığım güzel insan bana ne var ne yok anlatılar.. kendi makineleriyle aralardındaki farkları gösterdiler.. ve inanın makinamdan soğudum.. Ben yazılanların abartıldığını düşünüyorum.. eksiklerinin yetirince anlatılmadığını düşünüyorum.

Bu eksiklerden haberdar olan ve bunları paylaşmayan arkadasların bunları paylaşmasını istiyorm. hiç olmazsa makina konusunda kadarsız olan arkadsalar için
..
Bugun tanıştığım güzel insanlara tekrar tekrar teşekkür ederim...

#EmreGunes' tarafından 15.09.2007 04:31:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2007, 02:00 - İp: 85.***.**6.26
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

pazarbey süpersin dağıttın yine kara bulutları

80 öncesine çok güldüm.Bir hikaye de benden.
Hatta bunlar mahalle mahalle ayrılmışlardır.Nikon mahallesi,canon mahallesi,pentax mahallesi,sony mahallesi.
sürekli mahalle delikanlıları kavga ederler,sonyci gençlik lideri buffalo,milli nikoncu gençlik ozzy baba nın şapkası çiğner,kanyon resminin exiflerini değiştirip sony yazar.
pentaxçı gençlik canon mahallesini basıp çok fazla olan lenslerini kırıp dökerler.canoncular ellerinde hortum pentaxları ıslatırlar ,bakalım su geçirmezliğiniz nasıl diye.

bu arada zamzon grayderinde olanları izleyen pazarbey yeni lensine bakıp,bu da mı bozuk acaba diye düşünmektedir.

Tarih: 24 Eylül 2007, 15:16 - İp: 85.***.**9.67
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Hala kovulmadım....

Tarih: 24 Eylül 2007, 15:16 - İp: 212.***.**0.13
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

MİKONCU HAREKET ENGELLENEMEZ [:

(Bu sefer kesin kovuldum)

Tarih: 24 Eylül 2007, 15:18 - İp: 212.***.**0.13
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Milli nikoncu gençlik ha.
Devrimci canonistler.

Tarih: 24 Eylül 2007, 15:34 - İp: 88.***.**1.203
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

muratsen strikes back

Ne zamandır yoktum. arada çok nadir uğradığımda ise Sony forumlarına bir kaç post atmakla yetindim. Fakat ben görmeyeli forumda çok şey değişmiş. Yeni ustalar belirmiş ve lafları da oldukca kaale alınır olmuş. yanlış anlaşılmasın, hiç birine sözüm yok, zaten yakında tanışırız ama, topici baştan sona okuduğumda gördüğüm şey, açılan başlıkta büyük bir samimiyetsizlik olduğu...
Zamanında Pentax'ı övdükde, rengi sarıya kaçıyor diye yerdikte... ama şu bilinsinki bizzat kullanma fırsatı da bulduğum K10D elimdeki A100'ü satarsam alacağım tek makinedir. hele K10D'nin Canon eos400'den bile kötü gösterilmesine; kusura bakmayın hiç katılamayacağım. Ben zaten Kinder Sürpriz oyuncağı kalitesindeki body'si yüzünden 300-350-400'lerin hiçbirinden hazzedemedim. hakkını yemeyeyim EOS30D güzel makine, fakat pahalı.

Zaten Nikon'un, Canon'un gerçek makineleri üst segmentte olanlar kalanları da heveslilere isim satmak için yapılmış şeyler : N:100$ İ:100$

Peki bu ara nedense! çok övülen Nikon cephesinde durum ne? İsimlerini kırpıp kırpıp yıldız yapıyorlar. Nikon D40'ı aranızda SLR'den sayan varmı? varsa o benim gözümde ciddi bir fotoğrafcı değildir.

Sony, A700'ü çıkarsın sular daha da karışır ama biz bu forumda cesaret sahibi olmasına rağmen cahil birinin D200 fotolarını da gördük ve aman ne iyi etmişiz de almamışız dedik! kriter buysa eğer!

Emregunes arkadaşım, sana tavsiyem de yarattığın fırtınanın önünde durmandır. kaç sayfadır yoksun. Belliki çok yenisin, cahil olanı kandırmak da çok kolaydır. Eğer gerçekten! varsa bir K10D'n kendine zaman tanı. sen öğrendikce o daha iyi çekecek. ilüzyona aldanma derim sana...

K10D sahibi olmaman da ihtimal dahilidir. biz burada neler gördük neler....

#muratsen' tarafından 24.09.2007 17:59:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2007, 16:52 - İp: 88.***.**2.86
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Biri gelip "hoşluklar sürüyor diyecek mi?"

Tarih: 24 Eylül 2007, 17:31 - İp: 212.***.**0.13
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sitemizin yeni abileri ,ablaları hayırlı olsun.
D40 ı da baş tacı yapmışsınız ya.
Yakında sensörsüz Nikon D20 çıktığında (Gidişat onu gösteriyor,makinanın sensöründen başka kırpılacak bir şeyi kalmadı) gelecek yorumları şimdiden merak eder oldum.

Hakan tenhalarda gezmede kıstırmasınlar seni.

#as' tarafından 24.09.2007 17:59:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2007, 17:52 - İp: 88.***.**5.238
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Tarih: 24 Eylül 2007, 18:14 - İp: 212.***.**0.13
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Aslında tam bu noktada forumu başlatan arkadaştan özür dilemek istiyorum... Yani Çok sulandı gerçekten... Ben bir daha kendimi tutabilirsem (sanırım bu pazarbey, bitpire, buffallo, kad-ir gibi gibi mizah gücü yüksek dostların ortamı kaşımaması ile doğru orantılı) bir daha espri de yapmıycam gülmeyeceğim de:..
Resmen utanıyorum şu anda...

Yok yok bir süre bu forumdan uzak durmam en iyisi...

Okudukça can ve mal emniyeti bakımından da endişe duyulacak bir seviyeye gelmiş...

#ozzy baba' tarafından 24.09.2007 18:25:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2007, 18:20 - İp: 212.***.**0.13
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Az kalsın birbirinize girecektiniz, espri yaptık ayrıldınız şimdide suçlumu olduk ozybaba.
Muratsen hakikaten k10d veya benim gibi gx10 alınabilecek en iyi makinalardan birisi. Ama kusursuz değil. K10 a karşı bazı arkadaşların k10d nin eksiksiz , süper, hatta en süper olduğunu iddia etmeleri yüzünden bir antipati oluştu. Sanırım bu yüzden de Türkiye satışları pek iyi görünmüyor.Oysa böyle bir makinanın çok daha fazla satması gerekir. Zira ben şu anada kadar beyaz dengesindeki gariplik ve jepeglerinin kaletesizliği dışında bir eksik görmedim.Bunun haricinde çok iyi.
Kütahya iftarında 350d si olan bir arkadaş kullandı benimkini. Ve hayran kaldı.Vizöre, hızına ele oturuşuna falan filan. HEle titreşim engelleme sistemi ile elde çektiğim gece fotoğrafını görünce yelkenler suya indi.
Şimdi konu tam olarak ne anlamadım ama a100 ve k10d aynı paraya ise k10 d kesinlikle. Ancak aranan başka özellikler nedeni ile başka markalara bakılabilir
Hayyama gittik.Gittik ve pentaks uyumlu lens bulmak için gezmediğimiz yer kalmadı.Ama bulamadım.Her yer canon ve nikon. Bunu görünce pentaksın az satılmasının , canon ve nikonun peynir ekmekgibi satılmasının sebebini daha iyi anladım.
As nikon d40x iyi bir makina olmasa idi nikona birinciliği yakalatmazdı. Satılıyor çünkü konulmayan özelliklerin pekçok kişi için bir ehemniyeti yokmuş demekki. Kesinlekle olağanüstü güzel fotoları var.
Konuyu nasıl bağlayacağımı bilemedim.

Tarih: 24 Eylül 2007, 18:35 - İp: 88.***.**7.192