emregunes
emregunes (üye)
İstanbul / Meraklı

Pentax K10d Tavsiyesi

Arkadaslar yorumlardan tanıtımlardan cok cok beyenerek aldığım pentax k10d .... o kadar abartılıyor ve saptırılıyor ki anlatamam.. bugun tanıstığım güzel insan bana ne var ne yok anlatılar.. kendi makineleriyle aralardındaki farkları gösterdiler.. ve inanın makinamdan soğudum.. Ben yazılanların abartıldığını düşünüyorum.. eksiklerinin yetirince anlatılmadığını düşünüyorum.

Bu eksiklerden haberdar olan ve bunları paylaşmayan arkadasların bunları paylaşmasını istiyorm. hiç olmazsa makina konusunda kadarsız olan arkadsalar için
..
Bugun tanıştığım güzel insanlara tekrar tekrar teşekkür ederim...

#EmreGunes' tarafından 15.09.2007 04:31:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2007, 02:00 - İp: 85.***.**6.26
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

tamam excalibur sen minton fotoğraf makineleriyle kıyasla o zaman..

hiç bilmeyen bir adam bilenlerin çektiği fotolara bakarak da neyin ne oldugunu anlayabilir.hiç bilmiyorsa o ürüne verilen ödülleri ve satış rakamlarını dikkate alır. doğru onların hiçbirisi bilmiyor,hatta mintonda cmos sensör oldugu için daha iyidir o makinalar k10d'den...

Tarih: 24 Eylül 2007, 01:07 - İp: 88.***.**9.223
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Hoşluklar devam ediyor. Hala makinenin ne gibi sorunları var belli değil.

Tarih: 24 Eylül 2007, 10:18 - İp: 86.***.**7.152
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

bitpire
bitirdin beni...

Tarih: 24 Eylül 2007, 10:51 - İp: 212.***.**0.13
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

#bitpire' tarafından 24.09.2007 12:28:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Eylül 2007, 12:17 - İp: 86.***.**2.112
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Bu topik gerçekten nereye gidiyor.Amacı nedir ben anlayamadım.
İnsanlar neden marka fetişizmi yapıyorlar,onları ne ilgilendiriyor anlamıyorum.,şu bu kadar satmış,şunun bu kadar lens çeşidi var.İsteyen istediği markayı alsın,bütçesi ona elveriyorsa onu alabiliyorsa onu alsın.
Ama hırsla yapılan bu marka sempatizanlığını anlamıyorum.Hatta militanlık seviyesine varmış.
Bizim insanımızda bu marka hastalığı neden var anlamam,otomotiv sektöründe olsun,beyaz eşya sektöründe olsun hep aynı hikayeler.
Arkadaşlar marka ile değil kalite ile ilgilenin.Kalite de bizim beklentilerimizin karşılanmasıdır.Bu kadar basit X marka benim beklentilerimi veriyorsa yeterlidir,diğerlerini ne ilgilendirir.
Ben bu forum sitesinde biraz daha fotograf,biraz daha sanat,biraz daha kültür konuşulmasını bekliyordum.Ama düzey kahve köşelerinde fenerbahçe-galatasaray tartışması tadında devam ediyor.
Umarım kısa zamanda bu polemikler biter.

Ozzy baba senin daha objektif,daha özeleştirisi olan biri olarak düşünmüştüm.Ustalar siteden gider diyorsun,Ama bizler gibi yüzlerce fotografseverin de çekip gideceğini unutma.
Özetle bıktık artık Nikonunuzdan,canonunuzdan,pentaxınızdan,sonynizden v.b.

Tarih: 24 Eylül 2007, 12:25 - İp: 85.***.**9.67
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

80 öncesine dönecek site yakında.
Bi köşe başında sony ciler pentaksçı ası kıstırıp dövecekler.
Pentakçılar intikam için bufaloyu bi güzel dövecekler.
Beni bi köşede sıkıştıran her grup ise bu ne biçim marka LAN deyip benzetecek.

Tarih: 24 Eylül 2007, 12:43 - İp: 88.***.**1.203
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Tarih: 24 Eylül 2007, 14:00 - İp: 212.***.**0.13
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Kadir yazımın sonunda zatan biraz özeleştri yapmıştım... Ama gözden kaçmış... Yine de kızmayın kimse bir yere gitmesin.... İstediğiniz marka için övgü yazarım yeterki gitmesim kimse... En büyük ZAMZON diye konu açarım... Vallahi öldüm gülmekten... Hele hele arada bitpire gelip 'hoşluklar sürüyor' deyip gidiyor... Öldüm... öldüm.... Neyse bu kadar sulandırdıktan sonra mevzuyu kimse gitmeyecek ama beni atacaklar siteden...
Bende dışarıdan bağlanır okurum.... Elvedaaaa

Tarih: 24 Eylül 2007, 14:16 - İp: 212.***.**0.13
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

pazarbey kimse bilmez, ben çok fena tehdit alıyorum pentaxçılardan
karnımı deşip kanımla yere pentax yazacaklarmış

daha bir teleleri bile yok, korkmuyorum onlardan

koreli samuraylar diye bir ekip de beni tehdit ediyor, gx10 topiiğini sil yoksa seni biçeriz diye ...
onlardan da kormuyorum.

Nikon un ceosu gelse ne yazar benim heybetim karşısında Canon gibi burjuva markalar beni ilgilendirmiyor

like.no.other

Tarih: 24 Eylül 2007, 14:51 - İp: 81.***.**7.49
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

meyve veren ağacı taşlarlar...

Tarih: 24 Eylül 2007, 14:56 - İp: 88.***.**1.150