karaboğa
karaboğa (üye)
Eskişehir / Amatör

Pentax K10d

öncelikle forum üye ve yöneticilerine teşekkürler.uzun süredir forumu sessiz sedasız takip ediyorum fotoğraf makinası seçimimde çok olumlu ve etkili oldunuz.hayatıma yeni bir boyut katacak olan fotoğraf sevdasına sizlerin sayesinde katılmış oldum.inşallah güzel karelerde buluşuruz bundan sonrada değerli bilgi ve birikimlerinizi esirgemezsiniz.biliyorum ki zor bir yola girdim ancak sizlerin yardımlarıyla ve kendi azmimle başaracağım inancındayım.iyi ki pentax k10d almışım.umarım beni mahcup etmez.

Tarih: 30 Temmuz 2007, 20:09 - İp: 88.***.**4.41
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili Karaboğa bir k10d kullanıcısı olarak bir "aramıza" hoşgeldin de ben demek istiyorum..Emin ol ki fotoğraf aşkınızda ve ve fotğrafa bakışınızda çok şeyler değişecek

Tarih: 31 Temmuz 2007, 11:22 - İp: 88.***.**3.87
karaboğa
karaboğa (üye)
Eskişehir / Amatör

hoşbulduk lazut sağolasın

Tarih: 31 Temmuz 2007, 20:13 - İp: 88.***.**0.68
endorf
endorf (üye)
Ankara / Amatör

sevgili karaboğa makinan hayırlı olsun

Tarih: 1 Ağustos 2007, 19:23 - İp: 88.***.**5.207
dilek0661
dilek0661 (üye)
Ankara / Amatör

bişiy danışabilir miyim makinanı ne kadara aldın ve nasıl aldığını sorsam bende bu makina düşünür oldum artık d40 dan sonra ama yinede şüphelerimde yok değil yani yardımcı olursan çok sevinirim teşekkürler

Tarih: 17 Ağustos 2007, 21:37 - İp: 88.***.**5.58
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

dilek0661 D40 giriş seviyesi bir makina.Gövdesi üzerinde AF yi çalıştıracak motoru bulunmayan bir model olduğu için kit lensinden başka alacağın objektifler sana oldukça pahalıya gelir.Hele birde titreşim önleme özelliği olan bir objektif almak istersen sanırım gövde parasından daha fazla bir ödeme yapmaya hazırlıklı ol.

Giriş seviyesi 6mp. lik bir makina düşünüyorsan önümüzdeki ay K100D nin daha gelişmiş modeli olan K100D süper modeli piyasaya çıkacak onu tavsiye ederim.Bu makina hakkında bu pentax forumunda detaylı bilgi var.
Bu makinada sensör temizleme,hızlı fokus,titreşim önleme sistemleri önceki model K100D ye göre daha da geliştirilmiştir.

K10D yi ise bu gruptan ayrı tutmak lazım.Özellik ve yapı olarak ve aynı zamanda fiyat olarak üst seviye bir makinadır.

Bu ürünleri Hepsiburada com dan peşin fiyatına 12 taksitle alabilirsin.Tabii son günlerde dövizdeki artıştan fiyatlar ne kadar etkilendi bilmiyorum.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 23:36 - İp: 88.***.**6.119
karaboğa
karaboğa (üye)
Eskişehir / Amatör

dilek bende buradaki değerli arkadaşların sayesinde aldım bu makinayı işin teknik detayları konusunda arkadaşlar yardımcı olurlar sana bundan emin olabilirsin.bana sorarsan şu an çok yeni bir kullanıcıyım şu ana kadar kesinlikle pişman olmadım iyiki bu modeli almışım dedim.ben makinayı fotozeynepten aldım bu doların son artış döneminden önceydi 1800 ytl 12 ay taksitli fiyatıydı kit paket tabiki.hizmetlerinden de memnun kaldım.son olarak ne diyeyim seçim senin bu sitede pentax k10d hakkında nette olmayan bilgilere ve detaylara ulaşabilirsin.alırsan pişman olmazsın umarım...

Tarih: 18 Ağustos 2007, 19:56 - İp: 81.***.**3.47