as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Pentax K100d Ve Pentax K10d

Arkadaşlar Pentax ın Türkiye ithalatçısı Bükey fotoğrafçılık ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Pentax ın K100D modelinin ürün inceleme ve testi
DA 18-55mm. F3.5-5.6 AL ve DA 50-200mm. F4-5.6 ED kit lensleri ile sitemizde başlamıştır.Testimiz sonuçlandığında bu makina hakkında merak edilen herşey test içinde yer alacağından Pentax DSLR almayı düşünen arkadaşlara yol göstereci olacağını düşünmekteyiz.

Ayrıca Aralık ayı içerisinde tüm dünyada dağıtımı beklenilen ve ülkemize de sınırlı sayıda gelecek ilk parti Pentax K10D modelininde yine Türkiyede ilk defa sitemizce testine başlanacak ve en kısa zamanda bu test te tamamlanarak sizlere test sayfamızda sunulacaktır.

Yeni makina almayı düşünenlerle ve Pentax severlerle bu haberi paylaşmak istedim.

NOT:Fotoğraf test makinamız Pentax K100D ile çekilmiştir.

#as' tarafından 17.11.2006 15:14:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Kasım 2006, 18:37 - İp: 81.***.**4.230
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar,

http://www.ephotozine.com/equipment/tests/testdetail.cfm?test_id=492

adresinde K10D'nin ilk incelemelerinden biri yayınlanmış bile

Tarih: 7 Aralık 2006, 12:55 - İp: 213.***.**6.250
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

İncelemenin son kısmını aktarıyorum buraya,

Verdict
Pentax are back! With the possible exception of frame rate, made up for in part with the Shake-reduction and dual RAW capability, this camera is up there with Nikon’s D200 and Canon’s 30D.

Fazla yoruma gerek yok sanırım

Tarih: 7 Aralık 2006, 14:06 - İp: 213.***.**6.250
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

asinan bence makina body olarak gayet iyi ama çok büyük ellerin varsa ozaman küçük gelebilir. kullanımı body üzerindeki düğmelerin yerleştirilmesi acısından ergonomik.bir çok fonksiyonu menüye girmeden değiştirebilme sunuyor. performans için henüz kullanmadan bir şey söylemek erken.yayınlanan incelemelere çok fazla güvenemiyorum.ama bugüne kadarki fotoğraflar iyi.keskinlikten feragat vermiyor gibi.iyi lenslerle tatmin edici bir set oluşturulabilinir.

Tarih: 7 Aralık 2006, 15:43 - İp: 88.***.**3.210
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Evet asinan döndü Öncelikle aydınlardaki fiyat gerçekten yüksek ama büyük bi firma olduğu için peşin fiyatına 12ay taksit avantajı var. Ben kararımı k10d olarak verdim değiştirme niyetim yok. Şimdiden hazırığımı yaptım ve noise azaltıcı programı bilgisayarıma yükledim

Tarih: 7 Aralık 2006, 15:49 - İp: 88.***.**4.67
ral
ral (üye)
İstanbul / Amatör

asinan sen taktın bu noise....deneme fotoları hariç iso 800 ün üstüne çıkmadım...allah çıkatmasın zaten

Tarih: 7 Aralık 2006, 16:01 - İp: 88.***.**2.141
murat71
murat71 (üye)
İstanbul / Amatör

ASİNAN AYDINLAR BÜYÜK FİRMA AMA FİYATLARIDA BÜYÜK ARASFOTONUN TAKSİTLİ FİYATLARI DAHA UCUZ ARADA DAGLAR VAR
VE KARARINDAN DÖNMEDİGİN İCİNDE TEBRİK EDERİM ŞUNA İNANKİ
PARASAL DURUMUM MÜSAİT OLSA BİR AN TERETTÜT DAHİ ETMEDEN K10D Yİ ALIRIM AMA ŞU AN İÇİN MÜSAİT DEĞİLİM EN ÖNEMLİSİ SENİN MAKİNAYA ISINMAN GERİSİ ÇEKİM TEKNİKLERİNİ GELİŞTİRDİKCE HARİKA İŞLER CIKARTICAGINA İNANIYORUM MAKİNAN ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN İYİ GÜNLERDE KULLAN

Tarih: 7 Aralık 2006, 16:22 - İp: 85.***.**1.53
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Murat hocam sende bana k10d konusunda karar vermem için çok destek oldun saolasın

Tarih: 7 Aralık 2006, 16:25 - İp: 88.***.**4.67
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Tahmini 10 gün içersinde bizim elimizde de olur K10D. kendim incelemeden fazla yorum yapmak istemiyorum. Ama pentax'ın geçmişine baktığımızda kötü bir makine üreteceğini sanmıyorum. Muhtemelen artıları eksilerinden fazla olur diye tahmin ediyorum.

Tarih: 7 Aralık 2006, 16:34 - İp: 212.***.**0.50
murat71
murat71 (üye)
İstanbul / Amatör

sinan sende sağol gerçi en doğru olan bizim bu siteden cıkıçak olan sonuç adnan hocanın yapacağı test merakla bekliyorum bende yüzümüzü kara cıkarmasın yeter
birde link ekleyelim bakalım umarım beyenirler 1600 isoda çekilmiş
Link

Tarih: 7 Aralık 2006, 20:04 - İp: 85.***.**1.53
soner25
soner25 (üye)
Erzurum / Amatör

Adnan abi.Senin makinan çalındıktan sonra bildiğim kadarı ile yeni makina almadın.Ben sony r1 mi senin tavsiyelerin sonucunda almıştım.Kendine yeni bir makina almayı düşünüyormusun.Ben senin bilgine güvenerek senin alacağın makinadan almak isterim.Bana ona göre tavsiyede bulunurmusun.

Tarih: 9 Aralık 2006, 00:34 - İp: 85.***.**8.88