as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Pentax K100d Ve Pentax K10d

Arkadaşlar Pentax ın Türkiye ithalatçısı Bükey fotoğrafçılık ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Pentax ın K100D modelinin ürün inceleme ve testi
DA 18-55mm. F3.5-5.6 AL ve DA 50-200mm. F4-5.6 ED kit lensleri ile sitemizde başlamıştır.Testimiz sonuçlandığında bu makina hakkında merak edilen herşey test içinde yer alacağından Pentax DSLR almayı düşünen arkadaşlara yol göstereci olacağını düşünmekteyiz.

Ayrıca Aralık ayı içerisinde tüm dünyada dağıtımı beklenilen ve ülkemize de sınırlı sayıda gelecek ilk parti Pentax K10D modelininde yine Türkiyede ilk defa sitemizce testine başlanacak ve en kısa zamanda bu test te tamamlanarak sizlere test sayfamızda sunulacaktır.

Yeni makina almayı düşünenlerle ve Pentax severlerle bu haberi paylaşmak istedim.

NOT:Fotoğraf test makinamız Pentax K100D ile çekilmiştir.

#as' tarafından 17.11.2006 15:14:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Kasım 2006, 18:37 - İp: 81.***.**4.230
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Adnan hocam eline emeğine sağlık. Bu forum aile gibi herkes yardımcı olabilmek için elinden geleni yapıyor. Ben bana yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum [>:D

Tarih: 5 Aralık 2006, 15:25 - İp: 88.***.**2.109
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Merhaba Adnan Bey,
Ellerinize sağlık, sanırım bu fotografı sık sıkgöreceğiz standart zemin olarak. Benim naçizane bir önerim olacak. Şu mutfak tartısının üstünde Türkçe yazan bir şeyler olsa. Zira Bu test burada mı, yoksa ABD'demi yapılmış bakan bir yabancı anlamayacak. Tahmin ediyorum ki bu hızla be bu gayretle yerli dpreview olacaksınız. Bu aşamadan sonra da o Japon siteleri gibi belki de uluslararası referans olacağız. O yüzden lütfen Türkçe yazılı bir şeyler koyun. Ayrıca "netfotograf"a ait bir logo yaptırıp fotografın bir kenarına eklenebilir (Copyright-Yayın hakkı açısından).

Bir çift söz de makina performansına; 1600'de bile biraz NR (GG-gürültü giderme) ile oldukça iyi sonuçlar elde edilmiş. Tabii ortam ışıklandırmasının iyiliği de bunda katkıda bulunmuş olabilir. Biraz da zoe ışıklarda ve gölgedeki performansını görmek iyi olabilir.

Tekrardan ellerinize sağlık, teşekkürler.
Tamer

Tarih: 5 Aralık 2006, 16:25 - İp: 193.***.**2.10
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

1600 ISO performansını çok beğendim, test fotoğrafı olarak ta objeleri çok iyi seçmişin Adnan, tebrikler.

Acaba cihaz üzerindeki noise azaltma özlliği açıkmıydı yoksa kapalımı.

Tarih: 5 Aralık 2006, 17:04 - İp: 212.***.**0.50
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Adnan hocam,

İyi bir test olmuş Eğer mümkünse 100% crop da ekleyebilir misin?

K10D'ye karınca yuvası diyenler de utansın biraz

Tarih: 5 Aralık 2006, 17:47 - İp: 213.***.**6.250
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar sanırım bir yanlış anlama oldu.
Buraya yüklediğim K10D noise fotoğrafları bize ait değil.

Gerçi bizde benzer bir düzenek hazırlığındayız ama o fotoğrafları asinan arkadaşımızın kafasındaki bazı sorulara yanıt olsun diye yabancı bir kaynaktan temin edip buraya koydum.
Sanırım en başında bunu özellikle belirtmediğim için hata benden kaynaklandı.

Tarih: 5 Aralık 2006, 18:25 - İp: 81.***.**0.90
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

hehehe herkezi kandırmışsın be hocam.
K10D ye ben demişdim demek için biraz daha beklemek istiyorum.

Tarih: 7 Aralık 2006, 00:40 - İp: 88.***.**3.210
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

gantry senin fikrin ne ki k10d hakkında? yani olumlumu olumsuzmu?

Tarih: 7 Aralık 2006, 01:03 - İp: 88.***.**4.170
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

asinan ömründen ömür gitti güzel kardeşim
Böyle hevesle alınan şeylerde beklemek çok zordur...

Tarih: 7 Aralık 2006, 01:05 - İp: 85.***.**2.142
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

asinan'ı kaybettik arkadaşlar

Tarih: 7 Aralık 2006, 01:06 - İp: 85.***.**5.96
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Murat abim burda önemli olan başka bir husus var. Ben babama 6ay araştırdım forumları okudum dedim sonrada k10d'de karar kıldım dedim. Eğer alet bi kötü çıkarsa babama nasıl mahçup olucam sorma gitsin

Tarih: 7 Aralık 2006, 01:07 - İp: 88.***.**4.170