as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Pentax K100d Ve Pentax K10d

Arkadaşlar Pentax ın Türkiye ithalatçısı Bükey fotoğrafçılık ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Pentax ın K100D modelinin ürün inceleme ve testi
DA 18-55mm. F3.5-5.6 AL ve DA 50-200mm. F4-5.6 ED kit lensleri ile sitemizde başlamıştır.Testimiz sonuçlandığında bu makina hakkında merak edilen herşey test içinde yer alacağından Pentax DSLR almayı düşünen arkadaşlara yol göstereci olacağını düşünmekteyiz.

Ayrıca Aralık ayı içerisinde tüm dünyada dağıtımı beklenilen ve ülkemize de sınırlı sayıda gelecek ilk parti Pentax K10D modelininde yine Türkiyede ilk defa sitemizce testine başlanacak ve en kısa zamanda bu test te tamamlanarak sizlere test sayfamızda sunulacaktır.

Yeni makina almayı düşünenlerle ve Pentax severlerle bu haberi paylaşmak istedim.

NOT:Fotoğraf test makinamız Pentax K100D ile çekilmiştir.

#as' tarafından 17.11.2006 15:14:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Kasım 2006, 18:37 - İp: 81.***.**4.230
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

okan objektif meselesini cok da dert etme bence.. sonucta af-s veya af-i lensleri sana yetecektir.. aslinda soyle sormam daha dogru olur; hangi objektifleri almayi planliyorsun gelecekte?

Tarih: 17 Kasım 2006, 19:16 - İp: 86.***.**0.120
gurbuz_tr
gurbuz_tr (üye)
Ordu / Amatör

Her ne kadar mesajının not kısmında test makinesi olarak K110d yazmışsa da bana kalırsa "as"ın sözettiği,aralık ayında tr'de satışına başlanacak makine PentaxK10d.... Gürbüz

Tarih: 18 Kasım 2006, 11:50 - İp: 88.***.**1.225
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

K10D nin TAHMİNİ Türkiye satış fiyatıyla ilgili yetkili firmanın açıklaması var mı?

Tarih: 18 Kasım 2006, 13:34 - İp: 85.***.**5.78
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

K10D nin fiyatı konusunda birşey söylemek çok doğru olmaz.üstelik son rakamlar henüz oluşmadığını öğrendik BÜKEY FOTOĞRAFCILIKTAN.Ancak k10D fiyatı beklediğinize değecek!!!!!!!!!!!!!

Tarih: 18 Kasım 2006, 18:33 - İp: 88.***.**7.140
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Fiyatı hakkında hiç bir bilgimiz yok. Ama gantry nin söylediği gibi, fiyat performans ilşikisinde bencede bekelemeye değecek bir ürün olacak.

Yurtdışındaki fiyatını biliyoruz, Bükey fotoğrafçılık K100D yi de yurdışındaki fiyatlara yakın bir fiyattan ülkemizde satışa sundu. Aynı fiyat politikasını K10D içide uygulayacaktır.

Tarih: 18 Kasım 2006, 18:49 - İp: 85.***.**8.216
as
as (Üye)

gurbuz_tr Merhaba.
Mesajında
"Her ne kadar mesajının not kısmında test makinesi olarak K110d yazmışsa da bana kalırsa "as"ın sözettiği,aralık ayında tr'de satışına başlanacak makine PentaxK10d"
demişsin açıkçası neyi kastettiğini anlamadım.

Pentax ın K10D modeli hakkında konuşmak için henüz erken.Ben bilgi mesajımda sadece K10D modelinin de Türkiye ye geldiğinde sitemizde ürün incelemesinin yapılacağını anlatmaya çalıştım.

Şuan sizler için Pentax K100D incelemesini yapmaya çalışıyorum.Amacım bunu da en kısa zamanda tamamlayarak sitemizde kullanıma açmak.

#as' tarafından 18.11.2006 23:40:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Kasım 2006, 23:22 - İp: 85.***.**9.152
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Adnan fotoğraf nereye gitti? enfesti...

Tam da SLR karar aşamasında olan bir dostuma gösterecekken

Tarih: 18 Kasım 2006, 23:48 - İp: 85.***.**6.244
as
as (Üye)

Murat fotoğrafı ürün incelemesinde genel galeri bölümüne koymayı düşündüğüm için geri çektim.
Senden başka da bir sürü özelden mesaj geldi o fotoğraf 6mp.lik Pentax K100 ile mi çekildi diye.

Tarih: 19 Kasım 2006, 00:18 - İp: 85.***.**9.152
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Ben hep diyorum zaten "kötü makine yoktur, kötü fotoğrafcı vardır!" diye...

%1lik kazanımların peşinde $ları saçıyoruz adam gibi 3 kare çekmeden yeni makinelere koşuyoruz.

Şu kalitede Pentaxlar (alphalar ) varken yurdum amatörü neden hala 3000 YTL lik makinelere kurban eder dar bütcesini?

Tarih: 19 Kasım 2006, 00:33 - İp: 85.***.**6.244
as
as (Üye)

Murat çok haklısın aslında.Maalesef insanlar kullanmıyacakları bir sürü özellik için makinalara o kadar fazla paralar veriyorlarki.

Turk selam.
İlk izlenimler başlıkları sanırım makinalara tam hakimiyet sağlanmadan açılıyor.Dolayısı ile ilk yüklenen fotoğraflarda makinaların tam performansını göstermekten uzak oluyor.Bunda arkadaşların yeni makina heyecanınında etkisi olabilir.
Ben 25 yıldır fotoğraf çeken birisi olmama rağmen test için gelen makinayı tanımadan ,yani 3-5 günlük kullanımla karar verip yorumda bulunmaktan kaçınıyorum.Sanıyorum doğrusuda bu.
Kaldırdığım fotoğraf ise test için gelen Pentax K100 ile yaptığım ilk Jpeg çekimlerimden biriydi.Şuan jpeg ile Raw dan Jpeg e dönüştürülmüş fotoğraflar arasındaki kalite farkını inceliyorum.Test bittiğinde bu sonuçların hepsini Ürün inceleme sayfasında bulacaksınız.

Bu arada fotoğrafı beğenmenize de çok sevindim.

Tarih: 19 Kasım 2006, 00:53 - İp: 85.***.**9.152