ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Pentax Hakkında Bilgi...

d/slr kullanmaya başlamak istiyorum.fakat kararsız kaldım.nikon d50 - canon 350d - ve pentax'ın yeni modeli ist dl 6.1 mp ...Bu makinalar arasında en iyisi pentax diyor bazıları.bende baktım sensor boyutları nikon ve canon'dan büyük.objektif sorunuda yok,çünkü sigma objektiflerin hepsi oluyor.Özellikle 2.5" LCd olması beni cezbetti.yorumlarınızı bekliyorum..

saygılar...

Tarih: 18 Eylül 2005, 23:19 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hayir yalan aslinda pazarbey.. bugun aliyor olsaydim kesinlikle canon 20D alirdim.. ayrica canon su anda yilbasina kadar 100 pound cashback veriyor.. fiyat olarak 800 pound'a gelmis oluyor yani..
7D'nin fiyati ise 670 pound'du.. 130 pound farklilik icin almisken 20D alirdim..
..........

selamlar polaris..

d70s ile kastettigin 18-70 DX objektifinin aslinda 270 pound'a satildigini da biliyorsundur.. o yuzden tabii ki her iki 18-55'den de cok daha iyi olmasi gerekir..
ayni sekilde 350D'ye de 17-85'i takip bir incele istersen.. belki fiyat olarak 400 pound civarinda ama IS ozelligi oldugundan normal..
350D, canavar gibi oluyor o lensle..
..
bu arada minolta lenslerinin cok iyi olduklarini duyuyorum ben.. hatta nikon ve canon'un bircok lensinden daha kaliteli lensleri varmis..
mesela 50mm f/1.4 olan lensleri, hem canon'unkinden hem de nikon'unkinden daha iyiymis testlerde.. zaten o yuzden de fiyat olarak cok daha pahali..
tabii isin gercegi konica lenslerini bulmak da bir sorun.. heryer satmiyor.. satanlarda fix fiyat uyguluyorlar..

bu arada valla benim gonlumde, soyle bir leica R9 ile digital back'inden almak ister... fiyat olarak 1DsMII ile ayni gibi.. ama LEICA iste..
ayrica gercekten de dogru soyluyorsun; bir tanesinden alip arkaya bir daha bakmamak en iyisi.. (iste gorun bizlerin halini burada.. hala daha hangi makine diye cabaliyor duruyoruz..)
...

selam immortal..
bence alabilirsen 18-70 ile birlikte al.. gorusmek uzere.

Tarih: 23 Eylül 2005, 18:37 - İp: yok
@immortal@
@immortal@ (üye)
Kocaeli / Amatör

İlgin için teşekkürler dadanagast

Tarih: 23 Eylül 2005, 22:35 - İp: yok