cnytklc
cnytklc (üye)
İzmir / Amatör

Pentax da Yetkili Servis Azlığı

herkese merhaba. bayramaınız kutlu olsun arkadaşlar.ilk slr mi almak istiyorum.uzun incelemeler ve kafa patlatmalarım sonucunda seçenekleri ikiye indirmiş durumdayım.birince seçeneğim: pentax k200d modeli: gövde sağlamlığı, görüntü kalitesi, pentax oluşu, fiyatı/performan oranı, kalem pil kullanıyor olması bu makine çok cazip kılıyor.live view ı olmaması bile önemli değil. ancak kafama takılan tek ve en büyük sorun yetkili servis konusu.araştırdım koskaca pantax ın türkiye de iki tane yetkili servisi var.ikisi de istanbulda ve ben izmirde yaşıyorum. ayrıca pentax ı internet üzeirnden foto zeynep den almayı düşünüyorum.ne kadar güvenilir bir alışveriş olacağına dair de endişelerim var.ve tabii aldıktan sonra makinede herhangi bir sorun olursa ne gibi bir yol izlemeliyim.
diğer seçeneğim ise sony alpha a300 modeli.onu yalçınlardan almayı düşünüyorum.internette araştırdım sony nin sadece izmir de 5-6 tane yetkili servisi var.izmirde bir yetkili servis olsa düşünmeden pentax k200 ü alacağım.

deneyimli arkadaşaların, ustaların taviyelerini bekliyorum.takılmayacak bi sorunlamı kafamı meşgul ediyorum. şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 10 Aralık 2008, 14:29 - İp: 85.***.**5.174
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Fotozeynep dürüst,güvenilir ve hızlı bir firmadır, aleyhinde herhang bir haber veya yoruma rastlamadım.Benim de bir iki ürün almışlığım vardır...
Servis konusuna gelince emin olun hiçbir markanın öyle her ilde servisi filan yok,
Önemli olan bahsettiğiniz iki servis, hızlı,güvenilir ve ehil mi? Eğer öylelerse sorun yok . Alacağınız makine öyle zırt pırt sorun çıkartan şeyler değl. Zaten Pentax ile ilgili fazlaca arıza şikayeti duymadım. Kısacası bence problem olmaz

Tarih: 10 Aralık 2008, 19:06 - İp: 88.***.**0.243
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Pentaxın Türkiye dağıtıcısı işi bıraktı.. Pentax şuan TR'de sahipsizdir..

Tarih: 11 Aralık 2008, 12:22 - İp: 78.***.**3.53
ogel
ogel (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax yetkili servisleri ise aynen devam ediyor. Pentax'in Turkiye distributoru degisti. Artik "Beyaz Teknoloji" adli bir sirket bu isi yapiyor. Sahipsiz falan degil.

Tarih: 11 Aralık 2008, 22:35 - İp: 88.***.**1.65
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Onu bende biliyorum ama "beyaz teknoloji" slr satıp satmamakta kararsız sitesine bakarsan anketleri var..

Tarih: 11 Aralık 2008, 23:52 - İp: 88.***.**2.57
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

yurtdışından almanızı tavsiye ederim sadece pentax değil tüm markaları çünkü burda fiyatlar artık çığrından çıkmış durumda ... ayrıca pentax servisleri aynen devam ediyor ogelin dediği gibi

Tarih: 12 Aralık 2008, 09:46 - İp: 78.***.**7.77
  • 1